Społeczne aspekty ubezpieczenia

Tadeusz Szumlicz
Społeczne aspekty ubezpieczenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to książka uwzględniająca ogólne zagadnienia teoretyczne i praktyczne ubezpieczenia społecznego, których rodowód bierze się z istoty bezpieczeństwa egzystencji jednostki i jej rodziny. Różne teorie funkcjonujące w dziedzinie ubezpieczenia społecznego, kształtujące się w XIX i XX wieku trafiają na podatny grunt ery globalizacji, konkurencji, liberalnych tendencji w gospodarce, co powoduje wzrost zainteresowania problematyką ubezpieczenia społecznego i gospodarczego, mających zapewnić określony poziom bezpieczeństwa jednostce ludzkiej i jej rodzinie.<BR> Poszczególni autorzy prezentują społeczne aspekty metody ubezpieczenia, zastowanie ubezpieczenia w polityce społecznej oraz ochronę ubezpieczeniową gospodarstwa domowego. Zaletą książki jest niewątpliwie to, że ukazuje opisywaną problematykę z różnych stron, tj. teorii ryzyka, aspektów behawiorystycznych społeczeństwa, polityki społecznej i gospodarstwa domowego, w którym następuje zaspokojenie zdecydowanej większości potrzeb, w tym potrzeby bezpieczeństwa socjalnego.<BR> [recenzja: prof. dr hab. Adam Kurzynowski] <BR> Wydanie tej książki wiąże się z 10-leciem Szkoły Głównej Handlowej.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7378-181-8, 9788373781818
Wydawnictwo: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Społeczne aspekty ubezpieczenia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Społeczne aspekty ubezpieczenia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl