Spowiedź heretyka. Sacrum profanum

Piotr Weltrowski, Adam "Nergal" Darski, Krzysztof Azarewicz
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Spowiedź heretyka. Sacrum profanum
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Wywiad-rzeka z jednym z najwybitniejszych polskich muzyków i jedną z najbardziej kontrowersyjnych, a jednocześnie inspirujących, postaci show biznesu. Lider Behemotha odkrywa wszystkie karty, szczerze i bezkompromisowo mówi o dzieciństwie, dojrzewaniu, pierwszych miłościach czy fascynacjach muzycznych. Wspomina zarówno początki Behemotha, jak i burzliwe romanse czy znacznie poważniejsze związki.
Rozmówcy Darskiego wiele czasu poświęcają poglądom muzyka na kwestie związane z religią, kościołem, historią, miejscem człowieka w społeczeństwie i rodzinie. Nie brakuje też refleksji na temat zakończonej sukcesem walki z białaczką.
Wyłaniający się z wywiadu Nergal to nie tylko skandalista i sceniczny demon, ale przede wszystkim człowiek o rozległych zainteresowaniach, niezwykle oczytany, świadomy swojej siły i siły swoich poglądów erudyta. Człowiek niezależny i tę wolność ponad wszystko kochający. Czasem wrażliwiec i romantyk.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-7778-216-3, 9788377782163
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: G+J
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Adam apostata

31.12.2012

Behemoth to gdańska kapela metalowa, która zdobyła uznanie niemal na całym świecie. Motorem jej kolejnych przeobrażeń był frontman zespołu Adam Darski znany szerzej pod pseudonimem Nergal. Rosnąca popularność jego osoby i problemy, z jakimi borykał się ostatnimi czasy, zobligowały jego dwóch przyjaciół: Krzysztofa Azarewicza i Piotra Weltrowskiego ... Recenzja książki Spowiedź heretyka. Sacrum profanum

Darski jakiego nie znacie

11.03.2013

Pewnie znacie to uczucie, wchodzicie do biblioteki, stajecie w kolejce i w oczy rzuca wam się znajoma okładka, coś co chcieliście przeczytać. Mi aż wydarł się cichy okrzyk (pani w kolejce dziwnie się na mnie spojrzała, kiedy wzięłam książkę w dłonie). Książka Nergala to coś co chciałam przeczytać od czasu, kiedy w mediach zaczęto o niej mówić. Jest... Recenzja książki Spowiedź heretyka. Sacrum profanum

Moja opinia o książce

Opinie

@PonuryDziadyga
2021-12-26
7 /10
Przeczytane 2016

No cóż... Ta książka utwierdziła mnie w moim ambiwalentnym podejściu do Adama Darskiego. Jak lubię starsze dokonania Behemotha, którego jest twórcą, tak jako człowieka nie darzę go większą sympatią. Mniejszą zresztą też.
Świetnie (i szybko) się czytało wywiad z tym libertynem, no ale nie oszukujmy się: jest bardzo dobrym przykładem na to, że szmal i sukces zmieniają człowieka. Chociaż może zawsze był bucem, kto wie.
Dwójka jego interlokutorów często rzuca mu pod nogi trudne pytania, ale Nergal wychodzi z nich obronną ręką - jest zupełnie szczery i sporo zdradza. Nawet jeśli miałoby to narazić go na śmieszność. Zwłaszcza fragmenty o białaczce potrafią mocno czytelnikiem wstrząsnąć.
Staram się teraz jak mogę, żeby nie pisać o jego zespole, bo poluję na "Konkwistadorów diabła" i też chcę o tej książce napisać, ale jest ciężko - w końcu bez Nergala nie ma Behemotha, tak jak (nie bijcie, nie plujcie!), bez Lemmy'ego nie ma Motorhead.

Podziwiam Darskiego, bo to inteligentny, zdyscyplinowany i twardy gość, ale z charakteru nie leży mi za cholerę.
Samą książkę spokojnie oceniam na 7/10 - nie mogę powiedzieć, żebym chociaż przez chwilę się przy niej nudził, czegoś się z niej dowiedziałem, a to chyba niezgorsza rekomendacja.

× 1 | link |
@Booka
2019-01-25
6 /10
Przeczytane Biografia/Dziennik/Pamiętnik

Wywiad-rzeka z jednym z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego szołbiznesu.
Poznajemy tutaj drogę Adama Darskiego do kariery. W pierwszych rozdziałach przyglądamy się jego rodzinie, relacjom z bratem oraz pierwszym krokom stawianym w muzyce. Następnie widzimy jak Adam Darski staje się powoli "Nergalem". Możemy poznać między innymi jego fascynacje muzyczne, zespoły i które do dziś stawia sobie za wzór.
Jednym z głównych tematów jest religia oraz stosunek Nergala do wiary. Nergal nie boi się tu mówić otwarcie o tym jakie ma zdanie wobec wiary. Temat ten "przewija się" przez całą książkę w mniejszym bądź większym stopniu. Jednak najwięcej możemy o tym poczytać w rozdziale dwunastym.
Darski oprócz tematu religii porusza też wiele innych kwestii, między innymi możemy się dowiedzieć jaki jest jego stosunek do rasistów, homoseksualistów, możemy też poczytać choćby o... diecie.
Czytelnik ma okazje poznać też pierwsze związki muzyka. Oczywiście nie może tu zabraknąć też rozdziału poświęconego Dorocie Rabczewskiej. Jednak Ci, którzy oczekują plotek, szydzenia, oczerniania zawiodą się. Artysta nie zniża się tu do poziomu plotkarskich mediów.
Duża część książki poświęcona jest też chorobie (białaczce), którą przebył.

Duży plus: książka jest napisana rzetelnie, wywiad poprowadzony "na luzie", czasem szczerze i "bez owijania w bawełnę". Do tego ładnie wydana. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że pełno w niej zdjęć i niczego poza tym. Jednak to...

| link |
@sylwiastudent
2013-03-12
10 /10
Przeczytane Moja biblioteczka

Mimo , że nie słucham muzyki Behemota, to sięgnęłam po tą książkę z jednego prostego powodu- interesował mnie prawdziwy Nergal - jako człowiek- nie ten wymalowany, nie ten przy boku Dody- ale ten Nergal, który jak zgasną światła kamer udaje się do domu.Co myśli, co czuje, jak postrzega świat? Książkę przeczytałam jedym tchem. Niewiele miejsca poświęcono na historię grupy- najważniejsze było to, co się działo dookoła. Po przeczytaniu książki, tego co Darski mówi o kościele, o walce z chorobą, o światopoglądzie oraz odbieraniu ludzi dookoła niego- stwierdzam, że jest to bardzo wartościowy i mądry meżczyzna, że źle oceniają go tylko ludzie, którzy nie widzą nic poza okładką, a przecież najważniejsze jest zawsze w środku... Zdaje sobie sprawę, że jego poglądy , jego osoba może wywoływać skrajne emocje- ale czy nie o to właśnie chodzi? Książka jest bestsellerem jak dla mnie- nei jest to jak niektórzy piszą kolejna próba lansu, w celu odzyskania popularności, ale bardzo osobista rozmowa z niegłupim facetem. Dodatkowo kupując książkę, pomagamy chorym.Myślę , że każdy powinien sięgnąć po nią, bez względu na wiek, religię , czy rodzaj muzyki , którą słucha .

| link |
EW
2019-01-25

RE-WE-LA-CJA. Uwielbiam. Czytałam i ciągle do niej wracam

| link |
@spirit87
2021-12-03
8 /10
Przeczytane
@Antoniowka
2021-01-29
5 /10
Przeczytane
AL
2016-12-20
10 /10
Przeczytane
AG
2013-05-06
8 /10
Przeczytane
@z_kultury_
2012-12-31
10 /10
Przeczytane
NO
2012-12-06
10 /10
Przeczytane
@Sylviaa7777
2012-12-01
10 /10
Przeczytane
@Panzer
2012-11-04
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Spowiedź heretyka. Sacrum profanum. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl