Stanisław Bareja alternatywnie

Maciej Replewicz
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Stanisław Bareja alternatywnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Niszczony przez władzę i nie tylko. Również przez klasyków polskiego kina! Nazywany Wędliniarzem! Wybrany przez widzów! Nieśmiertelny mistrz polskiej komedii, zakazanego śmiechu – Stanisław Bareja powraca!


Z okazji 90 rocznicy znakomitego reżysera prezentujemy jego zaskakującą biografię. Król polskiej komedii i zakazanego uśmiechu. Po raz pierwszy prezentujemy opis jego debiutanckiego filmu, wstrząsającą wojenną etiudę sprzed 66 lat!

W książce zamieszczono 90 nieznanych zdjęć. Ponadto – Bareja jako aktor u innych reżyserów, jako nieznany w Polsce dokumentalista. Kulisy powstawania kultowych komedii i wiele nieznanych dotąd faktów.

Mistrza komedii wspominają aktorzy i reżyserzy m.in. Jerzy Gruza oraz w archiwalnych wywiadach: Janusz Morgenstern i Krzysztof Zaleski. ” Stanisław Bareja Król komedii” to pasjonująca lektura obowiązkowa, nie tylko dla fanów kina! 
Data wydania: 2019-11-28
ISBN: 978-83-8116-809-0, 9788381168090
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategorie: Biografia, Reportaż
Stron: 484
dodana przez: Justyna_K

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Spokojny, odważny, ambitny

18.04.2020

Okres PRL z perspektywy dnia dzisiejszego jawi się jako bardzo dziwny czas. Puste półki, kolejki, przydziały wydają się nam czymś niewyobrażalnym. Komedia jako gatunek filmowy okazała się dobrym sposobem zobrazowania tamtych czasów. Komercyjny gatunek, który w lekki, zabawny sposób przedstawia to, co trudne. Kiedy pomyślę o peerelowskich komediac... Recenzja książki Stanisław Bareja alternatywnie

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna_Szymczak
2020-01-25
9 /10
Przeczytane

Standardowo staram się po takie książki nie sięgać. Choć ta jest inna.
 Może dreszczyku emocji ( jak w przypadku kryminałów, które na co dzień czytam) tutaj nie znajdziecie, ale jest to pozycja, którą trzeba i powinno się poznać. A dla fanów Pana Barei – to totalny „must have” !


Z okazji 90 rocznicy znakomitego reżysera wyszła ta oto zaskakująca biografia. Stanisław Bareja to nieodzowny król polskiej komedii i zakazanego uśmiechu.
W książce umieszczono także 90 nieznanych dotąd zdjęć. Ponadto Bareja – jako aktor u innych reżyserów, jako nieznany dokumentalista. Znajdziecie tu kulisty powstawania kultowych komedii i wiele nieznanych dotąd faktów. Ta książka to pasjonująca lektura obowiązkowa, nie tylko dla fanów kina i Stanisława Barei.  


Jeśli jesteście fanami takich filmów jak „Miś” czy „Alternatywy 4” to ta książka to będzie dla Was niezła gratka. Autor nie tylko wciąga nas i pokazuje nam kulisy najlepszych produkcji Pana Stanisława, ale też pokazuje nam mało znane jego oblicze. Autor książki dość ciekawie opisuje tu też prywatne i zawodowe życie reżysera. Widać, że w tym wszystkim co tu znajdziecie jest nie tylko naprawdę duża wiedza na temat reżysera, ale też pełno pasji i zamiłowania do tego co robił. Autor książki naprawdę się do niej przyłożył.


Pan Replewicz pokazuje w tej biografii także to, że reżyser...

| link |
@asiaczytasia
2020-04-18
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Stanisław Bareja alternatywnie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl