Stany Zjednoczone wczoraj i dziś. Wybrane zagadnienia społeczno-polityczne

Agnieszka Małek, Paulina Napierała
Książka Stany Zjednoczone wczoraj i dziś. Wybrane zagadnienia społeczno-polityczne
Książka Stany Zjednoczone wczoraj i dziś. Wybrane zagadnienia społeczno-polityczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Stany Zjednoczone, jako światowe mocarstwo, ważny aktor na międzynarodowej scenie politycznej oraz kraj o wielokulturowym i zróżnicowanym obliczu, nieustannie wzbudzają szerokie zainteresowanie opinii publicznej, naukowców i publicystów. Mit Ameryki nie zanika, choć przybiera nowe odsłony. Zainteresowanie kulturą polityczną, amerykańskim stylem życia, sztuką, popkulturą czy migracyjną przeszłością i teraźniejszością znajduje się w licznych opracowaniach naukowych oraz popularno naukowych. Niniejsza publikacja jest syntetycznym omówieniem wybranych zagadnień amerykanistycznych, takich jak: rola religii oraz rozdział Kościoła od państwa, stosunki etniczne, system partyjny i wyborczy, system opieki społecznej, amerykański mit wojny czy historia i rozwój mediów.  
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7638-411-5, 9788376384115
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Cykl: Societas, tom 73
Stron: 262
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Stany Zjednoczone wczoraj i dziś. Wybrane zagadnienia społeczno-polityczne aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stany Zjednoczone wczoraj i dziś. Wybrane zagadnienia społeczno-polityczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}