Star Wars: Mistrz i uczeń

Claudia Gray
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Star Wars: Mistrz i uczeń
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

(Wydanie I, Wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki, 2022)

"Star Wars: Mistrz i uczeń" - Nowa powieść uwielbianej przez fanów Claudii Gray koncentruje się na pierwszych padawańskich latach Kenobiego.
Dwaj Jedi zostają wysłani na planetę Pijal, by wesprzeć Raela Averrossa, rycerza, a zarazem lorda protektora młodej władczyni. Wkrótce odbędzie się uroczystość podpisania konstytucji, co ma wprowadzić nowy ustrój polityczny i sprawić, by świat ten zaczął pełnić istotną rolę gospodarczą w tym zakątku galaktyki. Jednak nie wszyscy poddani księżniczki Fanry wydają się być zachwyceni zmianami, czemu dają wyraz w brutalny sposób.
Czy Obi-Wanowi i Qui-Gonowi uda się rozwikłać zagadkę i naprawić psujące się między nimi relacje?
"Star Wars: Mistrz i uczeń" - to ciekawa próba przedstawienia postaci i historii Obi-Wana Kenobiego i Qui-Gon Jinna w nieco innym świetle, niż widzimy ją w "Mrocznym widmie".
Tutaj Jedi nie są kryształowi, bez skazy, poznajemy ich wady, a także pewne słabości i braki. Jak zawsze u Gray, bohaterowie są prawdziwi, z krwi i kości. Czytelnik kibicuje tym, którzy powinni wygrać, choć nie zawsze jest to jednoznaczne...
Książka skupia się nie tylko na wartko toczącej się akcji, ale także na bohaterach, do głównego duetu dołączają kolejne interesujące postaci, m.in. inny dawny padawan Dooku oraz międzygwiezdni podróżnicy, Pax Maripher i Rahara Wick.
Długoletni fani uniwersum rozpoznają zapewne Korporację Czerka, a jej przedstawiciele odegrają ważną rolę w opowieści. Czytelnicy poznają również korzenie nietypowego zainteresowania Qui-Gona przepowiedniami (które – jak wiadomo – doprowadzi do zaakceptowania przez zakon Anakina Skywalkera), przy okazji starając się odgadnąć znaczenia przytoczonych proroctw.

Claudia Gray (ur. 1970) jest znaną pisarką fantasy dla młodzieży, najbardziej znaną z książek o Star Wars i przez fanów uważaną za jedną z lepszych współtwórczyń gwiezdnowojennego uniwersum.
Świat Gwiezdnych wojen jest regularnie rozbudowywany na kartach wielu książek i komiksów, jednak od czasów Expanded Universe niewiele dodatków poświęcono relacji Obi-Wana Kenobiego i jego mistrza Qui-Gon Jinna. W swojej nowej powieści Claudia Gray wypełnia tę lukę, koncentrując się na wczesnym okresie ich współpracy, pierwszych padawańskich latach Kenobiego.

Tytuł oryginalny: Star Wars: Master & Apprentice
Data wydania: 2022-10-26
ISBN: 978-83-8262-303-1, 9788382623031
Wydawnictwo: Olesiejuk
Serie: Kanon Star Wars [Olesiejuk], Star Wars Powieści, Star Wars
Kategoria: Science-fiction
Stron: 330
dodana przez: Proteus
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Claudia Gray Claudia Gray
Urodzona 14 czerwca 1970 roku w USA (Nowy Jork)
Amerykańska pisarka fantasy dla młodzieży, najbardziej znana z Evernight i Star Wars.

Pozostałe książki:

Mowa Gwiazd Wieczna Noc 2 Wakacje z piekła Nieśmiertelni. Miłosne opowieści wampiryczne Ucieczka Powrót do wiecznej nocy Firebird. Tom 3. Milion światów z tobą Star Wars: Utracone gwiazdy Bale maturalne z piekła. Wakacje z piekła. Zestaw 2 książek Star Wars: Mistrz i uczeń Star Wars: Więzy krwi Star Wars: Wielka Republika: W ciemność Star Wars: Z pewnego punktu widzenia. 40 opowiadań na 40-lecie Nowej Nadziei Into The Dark Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Tom 2 Star Wars: Leia. Księżniczka Alderaana Star Wars: Wielka Republika: Gasnąca gwiazda Leia: Princess of Alderaan Master & Apprentice Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Tom 1
Wszystkie książki Claudia Gray

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rozterki młodego padawana

24.12.2022

Padawan - zasadniczy, mocno trzymający sie reguł, prostoduszny, ale za to dobrze władający mieczem świetlnym i głęboko zanurzony w Mocy. Ma zadatki na wielkiego Jedi, ale cóż tego, skoro nie rozumie własnego Mistrza. Mistrz - buntownik, mający w czterech literach zasady i decyzje rady Jedi. Woli polegać na intuicji niż na rozsądku. Niebezpiecznie... Recenzja książki Star Wars: Mistrz i uczeń

@Lorian@Lorian × 2

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Proteus
2024-01-21
7 /10
Przeczytane =Uniwersum STAR WARS= -POSIADAM-

Czas napisania poniższej opinii: początek 2024: Jeszcze czytając ostatnią, najnowszą (na grudzień 2023) powieść z Kanonu Star Wars: "Bracia", pomyślałem, sobie, że warto napisać kilka zdań właśnie o "Mistrzu i Uczniu", zanim przeminie chwila.

Jakaż to chwila przeminie zapytają Państwo?

No bo, przecież umówmy się, NIE JEST to jakaś "wybitna" literatura, do tego to pozycja niemal "ze środka" Kanonu, no może dużo lepsza od innych "Perełek Wstecznej Logiki", których to Uniwersum ma przecież kilka(naście), o ile nie więcej. :)
A dla nie-fana pozostanie pewnie nawet i stratą czasu, bo ciągle się Ona/On nie odnajdzie, w tym, co już jest Kanonem, a co jeszcze Legendami. ;)

Ano... chwila owa jeszcze trwa, albowiem jest to pozycja historyczna niejako na polskim rynku, jest to bowiem: PIERWSZY AUDIOBOOK z Uniwersum Gwiezdnej Sagi, który został wydany w Polsce.

Papier wyszedł w X 2022 roku i wtedy właśnie ją przeczytałem, a czytanka niemal rok później, we IX 2023 r. i mogło to gdzieś ulecieć, bo ciągle się wszystko wydaje.

Jako Starzejąca się-SW-Dzado-Mumia mam tę pozycję we wszystkich współczesnych formach, ze względów historycznych właśnie, w papierze, w e-papierze i w formie czytanej.

Współczesny Wydawca Gwiezdnej Sagi (gwoli ścisłości: Chronologicznie Trzeci Wydawca :) ) dba o SW-Czytelniczki i SW-Czytelników, jako pierwszy wydając ws...

| link |
@nanettenika
2023-03-26
6 /10
Przeczytane
@Lorian
2022-12-24
7 /10
Przeczytane Moje!

Cytaty z książki

O nie! Książka Star Wars: Mistrz i uczeń. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl