Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców

Michał Ogórek
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Sto lat niepodległości obchodzone jest tak totalnie, że nawet stolarz uznany może być za coś rocznicowego. Książka Michała Ogórka to doskonała odtrutka na historię zmienianą w bajkopisarstwo i kult jednostek. Ogórek pieczołowicie odtwarza obraz Polski, jaki w poszczególnych okresach niepodległości rysowano. Za każdym razem była to Polska jej zbawców i „zbawców”: Piłsudskiego, Śmigłego-Rydza, Bieruta, Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego, Wałęsy, Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Im wyżej każdy z nich bywał wyniesiony, tym boleśniejszy zazwyczaj był jego upadek. Rozmiary kultu przywódców powodowały, że ludzie płakali ze wzruszenia, a potem z zawodu i wściekłości. Ale przy tej książce popłakać się można tylko ze śmiechu.
Data wydania: 2018-10-17
ISBN: 978-83-268-2708-2, 9788326827082
Wydawnictwo: Agora
Stron: 296

Autor

Michał Ogórek Michał Ogórek
Urodzony 22 lipca 1955 roku w Polsce (Katowice)
Michał Jerzy Ogórek (ur. 22 lipca 1955 w Stalinogrodzie) – polski dziennikarz, felietonista, prezenter telewizyjny, satyryk i krytyk filmowy. Studiował nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Podjął pracę w Warszawie. Powodem by...

Pozostałe książki:

A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy Na drugie Stanisław. Nowa księga imion Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców Kiełbasa i sznurek Polska Ogórkowa. Podręcznik dla wszystkich klas Koń by się uśmiał Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy dzień Poczet królów polskich Z prądem i pod prąd. Ostatnia dekada PRL-u
Wszystkie książki Michał Ogórek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Beata_
2019-11-07
7 /10
Przeczytane E-booki Posiadam
@witwona
2018-12-31
8 /10
Przeczytane Książki dźwiękowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl