Polska Ogórkowa. Podręcznik dla wszystkich klas

Michał Ogórek
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Polska Ogórkowa. Podręcznik dla wszystkich klas
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Michał Ogórek, mistrz dowcipu, elokwencji i ironii, autor prześmiesznych felietonów w „Gazecie Wyborczej”, zaprasza na lekcje: polskiego, historii, higieny, religii, seksu oraz podstaw przedsiębiorczości. Nauczycielem wspomagającym jest rysownik Jacek Gawłowski. System edukacji jest tak urządzony, aby do szkoły musieli chodzić tylko młodzi. W szkole młody człowiek musi się uczyć życia starszych ludzi, które nie jest dla niego nic a nic interesujące. Coraz bardziej dramatyczne staje się pytanie: dlaczego to młodzi mają uczyć się od starszych, jak było, a nie raczej starsi od młodych, jak jest? Odwróceniu tej fatalnej tendencji służyć ma niniejszy podręcznik, skierowany wyłącznie do osób, które już wiele się nauczyły, ale niekoniecznie tego, co im się w życiu przydaje. Oddajemy Państwu do rąk pierwszy podręcznik dla wszystkich klas, bez ograniczeń wiekowych. „Polska jest dla mnie jak dziecko, którym trzeba się ciągle zajmować, a ono sika i kopie. Nie pozwala zasnąć, nie daje nawet pomyśleć o niczym innym. Ale kiedy przychodzi co do czego, to okazuje się, że nic innego nie mamy.” Michał Ogórek
Data wydania: 2014-04-02
ISBN: 978-83-268-1321-4, 9788326813214
Wydawnictwo: Agora
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 142

Autor

Michał Ogórek Michał Ogórek
Urodzony 22 lipca 1955 roku w Polsce (Katowice)
Michał Jerzy Ogórek (ur. 22 lipca 1955 w Stalinogrodzie) – polski dziennikarz, felietonista, prezenter telewizyjny, satyryk i krytyk filmowy. Studiował nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Podjął pracę w Warszawie. Powodem by...

Pozostałe książki:

Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców Kiełbasa i sznurek Na drugie Stanisław. Nowa księga imion Koń by się uśmiał A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy
Wszystkie książki Michał Ogórek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Polska Ogórkowa. Podręcznik dla wszystkich klas aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-07-26
4 /10

Podręcznik dla wszystkich klas (społecznych raczej niż szkolnych), bez ograniczeń wiekowych czy przedmiotowych, bo to i do języka polskiego, historii, podstaw przedsiębiorczości, religii, polityki, seksu… czyli zbiór tekstów złośliwych, kpiarskich, ironicznych, drwiących, satyrycznych Michała Ogórka, felietonisty znanego z „Wyborczej”.

Przezabawne (zwykle) teksty miewają (czasem) drugie dno, głębsze znaczenie, a wtedy wesoły rechot zamiera na ustach. Przykład? Rozważania na temat korzyści z zamachu na Kaczyńskiego – okazuje się, że najbardziej byliby zainteresowani nim jego zwolennicy, bo to dałoby im bohatera narodowego, którego można by wykreować na świętego i symbol narodowy, najmniej natomiast, albo i wcale, jego przeciwnicy, bo ci mogliby tego nie przeżyć.

Uwaga – czytanie ogórkowych tekstów ciurkiem, jednego po drugim, kilkunastu albo kilkudziesięciu na raz, powoduje, że przestają bawić; lepiej dawkować je sobie oszczędnie, jako przerywnik, odpoczynek po lekturze poważniejszej.

Książka wzbogacona rysunkami Jacka Gawłowskiego.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Polska Ogórkowa. Podręcznik dla wszystkich klas. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl