Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje

Marcin Fabjański
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

MYŚL JAK STOICY – OSWÓJ WŁASNE MYŚLI I PRZESTAŃ SIĘ BAĆ

Budzisz się w środku nocy. Problemy w pracy. W domu awantura. I ten ból głowy, już trzeci raz w tym tygodniu – a jeśli to rak? Myśli zaczynają galopować. Wiesz, że do rana nie uśniesz. Chyba że… zrozumiesz, że możesz to powstrzymać!

Jak właściwie spojrzeć na rzeczy i złapać dystans?

JUŻ DZIŚ WPROWADŹ STRATEGIĘ STOIKÓW, NAJSKUTECZNIEJSZYCH LEKARZY LUDZKICH DUSZ!

Seneka, Marek Aureliusz i Epiktet udowadniają, że recepta na stoicki spokój jest zaskakująco prosta. W stresujących sytuacjach – od stłuczki na parkingu przez bolesny zabieg dentystyczny po rozmowę z szefem – naucz się myśleć jak stoik i zobacz, że stoicyzm to nie tylko filozoficzna teoria, ale też świetna codzienna praktyka, która poprawi jakość twojego życia.

Marcin Fabjański, praktykujący stoik, założyciel szkoły filozoficznej we Włoszech, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, autor bestsellera Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów, w przystępny i nowoczesny sposób pokazuje, jak zacząć dobrze myśleć. Bo nasze szczęście i spokój zależą od tego, jak myślimy.

Jedyny poradnik stoickiej filozofii, którego potrzebujesz, aby zacząć żyć bez lęku!

„W dobie zamętu i kryzysu ta książka jest niezbędnym przewodnikiem dla tych, którzy chcą wiedzieć, o co chodzi w życiu”.

Wojciech Eichelberger

Data wydania: 2021-02-10
ISBN: 978-83-240-7325-2, 9788324073252
Wydawnictwo: Znak literanova
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 272
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Marcin Fabjański Marcin Fabjański
Urodzony w 1970 roku w Polsce
Marcin Fabjański – polski filozof, dziennikarz i pisarz. Autor książek w tematyce filozofii wschodu i zachodu, czerpiących m. in. z buddyzmu, stoicyzmu i myśli Arthura Schopenhauera. Absolwent University of York. W 1998 uzyskał doktorat z filozo...

Pozostałe książki:

Europowieści Ogryzek Aureliusza Bóg gra z 10. 11 opowiadań piłkarskich Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów Zachwyć się! Naucz się medytować od wielkich filozofów
Wszystkie książki Marcin Fabjański

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Filozofia, która pomaga w życiu

14.08.2020

Autor postawił przed sobą dwa cele, po pierwsze wprowadzenie do filozofii stoicyzmu, tak ważnej w starożytności, obecnie mało popularnej, a szkoda. Po drugie książka to poradnik pokazujący jak stosować stoicyzm w trudnych sytuacjach, które nas spotykają, a które z reguły wywołują irytację czy gniew. Czerpie Fabjański obficie z pism starożytnych st... Recenzja książki Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje

@almos@almos × 16

Filozoficzny poradnik

9.02.2021

Marcin Fabjański to doktor filozofii i pisarz. Jest absolwentem University of New York i UAM w Poznaniu. Wykłada na Uniwersytecie Śląskim i prowadzi Apenińską Szkołę Żywej Filozofii we Włoszech. Jest autorem wielu, dobrze przyjętych publikacji. Nie same rzeczy bynajmniej, ale mniemania o rzeczach budzą w ludziach niepokój. Epiktet „Stoicyzm ... Recenzja książki Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje

Moja opinia o książce

Opinie

@WolneLitery
2021-03-25
8 /10


"Stoicyzm uliczny - czyli jak oswajać trudne sytuacje" to książka od @znak.com.pl , która po latach wróciła na rynek wydawniczy i jest to jedna z kultowych książek Marcina Fabjańskiego. Jej pierwsze wydanie ukazało się w 2010 roku!

Jak już możecie się domyślić jest to książka o samorozwoju. Wiecie czym jest stoicki spokój? Czym kierowali się pierwsi myśliciele wprowadzając go do swojego życia? Marcin Fabjański, który jest autorem tego poradnika od lat jest praktykującym stoikiem i swoje
doświadczenie przeniósł na kartki tej książki. Jest to idealna publikacja dla osób, które za dużo myślą, które analizują i zamartwiają się niepotrzebnymi sytuacjami oraz wydarzeniami. Pokazuje nam on jak odsunąć od siebie myśli, na czym się skupić i jak bardzo może nam to pomóc. W książce podoba mi się to, że jest ona napisana bardzo praktycznie! Nie mamy tutaj długich wstępów, kawałków starożytnej historii, której i tak pewnie byśmy nie zapamiętali, tylko opisane sytuacje z naszego życia, które zdarzyć się mogą każdego dnia. W książce jest aż 45 momentów, które mogą u nas wywołać stres i zbyt mocno angażować nasze myśli. Mamy np. rozdziały zatytułowane „przeprowadzka", "porażka w zmaganiach", "w przedziale z obcymi", „zgubione klucze" , czy "odrzucone zaloty". Brzmi życiowo? No pewnie!
Rozdziały są króciutkie, składają się one z krótkiej sentencji, znaczenia oraz oswajania sytuacji. Porady też nie s...

| link |
@mvrcia
2021-07-17
4 /10
Przeczytane

Dziwi mnie tak wysoka ocena książki tak do bólu prostej. Złożona z ponad czterdziestu kilkustronnicowych rozdziałów - na podstawie przedstawionych sentencji stoickich myślicieli - książka daje równie krótkie interpretacje codziennych życiowych sytuacji, nie skłania do refleksji bo wnioski podaje na tacy, chyba że autor uzna że co jakiś czas warto samemu coś przemyśleć w ramach "praktyki stoicyzmu". Mi osobiście ta forma kompletnie nie przypadła do gustu, może komuś kto na czytanie na mało czasu się spodoba. Dla osób ciekawych tematyki prawdopodobnie będzie stratą czasu, warto tu sięgnąć bezpośrednio do źródeł. Ciekawy był co najwyżej pisany już z dłuższy sposób rozdział o stoicyzmie dla zaawansowanych oraz współczesnych powiązaniach stoicyzmu z innymi dziedzinami, jednak osobiście przez większość lektury jedynie żałowałam inwestycji pieniędzy w coś takiego..

| link |
@luizko
2021-04-29
7 /10
Przeczytane
@autodydaktyczna
2021-02-19
5 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2021-02-09
7 /10
Przeczytane
@almos
2020-08-14
8 /10
Przeczytane ebook filozofia poradnik
@ReaderX
2019-11-18
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl