Strefy

Kinga Chojnacka
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Strefy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Od tej pory masz tylko jeden cel: przetrwać.

Siedem lat po serii wielkich katastrof Ziemia składa się wyłącznie z pustyń, ruin miast i śmiertelnego wirusa, który dziesiątkuje resztki ludzkości. Większość tych, którym udało się przeżyć, mieszka w Strefach – specjalnych schronach, których opuszczenie grozi szybką śmiercią.
A jednak Marion Dallas, zabójczyni pracująca na zlecenie przewodniczącego Strefy A, czuje, że nie może tu zostać ani chwili dłużej. Gdy odkrywa, że jej matka nie żyje, a na siostrze przeprowadzane są brutalne eksperymenty, decyduje się zemścić za wszystkie wyrządzone jej najbliższym krzywdy. Droga, w którą wyruszy, będzie długa i skrajnie niebezpieczna, a Marion będzie musiała zmierzyć się z morderczym upałem, kwaśnymi deszczami i atakiem pozastrefowego gangu. Towarzyszący jej mężczyzna, w ostatniej chwili uratowany przed egzekucją, może pomóc w przetrwaniu tej wyprawy lub… okazać się śmiertelnym wrogiem.

Stoczyła się z łóżka. Zakładając spodnie, poczuła wstrząs. Ze ścian sypnął się kurz, a ludzie zaczęli jeszcze bardziej hałasować. Dopiero wtedy zdała sobie sprawę z powagi sytuacji. Strefa niejednokrotnie była atakowana przez bezstrefowych, buntowników, a ostatnio nawet przez inne strefy, ale jeszcze nigdy nie używano do tego detonacji. Znajdowała się pod ziemią, więc zburzenie jej było jednoznaczne ze śmiercią wszystkich w środku.
Marion dokończyła się ubierać i już znacznie szybszymi ruchami chwyciła plecak. Miała ich co najmniej trzy. Jeden z nich zawsze był spakowany na wypadek nagłej misji. Odpięła nóż od kurtki i wsadziła go za pasek. Chwyciła broń leżącą pod poduszką.


Data wydania: 2020-09-23
ISBN: 978-83-8147-963-9, 9788381479639
Wydawnictwo: Novae Res
Cykl: Strefy, tom 1
Kategoria: Fantastyka
Stron: 560
dodana przez: NovaeRes

Autor

Kinga Chojnacka Kinga Chojnacka
Urodzona 5 września 1998 roku w Polsce
Polska pisarka, studentka psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka powieści fantasy, science fiction oraz postapokaliptycznych. Jej debiutem jest cykl "Strefy", którego pierwsza część ukazała się we wrześniu 2020 roku. Aktu...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niesamowicie wciągający debiut

{} WYBÓR REDAKCJI
28.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nie będę ukrywać, ale do debiutów literackich podchodzę zazwyczaj z pewną dozą ostrożności. Tak też było w tym przypadku – po pierwsze debiut, po drugie gatunek, z którym nie jestem „za pan brat”. Krótko o samej fabule: Po siedmiu latach od serii katastrof, Ziemia składa się w większości z ruin miast i pustyń. Osoby, które przetrwały – żyją w St... {} Recenzja książki Strefy

@wfotelu@wfotelu {}× 5

Dobry debiut, słaba książka.

2.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Opis "Strefy" jasno daje do zrozumienia z jaką książką mamy do czynienia. Już pierwsze zdanie z krótkiego streszczenia utwierdza w przekonaniu, że to literatura postapokaliptyczna. Jak wiadomo powszechnie, tego typu książki za scenerię maja zwykle ruiny, gruzy lub ogólnie rzecz biorąc pustkowie, zawsze jednak planeta będzie miejscem po katastrofac... {} Recenzja książki Strefy

@Tanashiri@Tanashiri {}× 14

Jedyna zasada: przeżyj.

20.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ta książka, a przede wszystkim wskazany gatunek literacki był dla mnie nie lada wyzwaniem. Rzadko, niezwykle rzadko sięgam po fantastykę czy science fiction. Ostatnimi z tego gatunku były "Echo z otchłani" i "Chór zapomnianych głosów" Mroza. Wtedy chwaliłam, a co dziś mogę powiedzieć o debiutującej w tym gatunku autorce? "Nie taki diabeł straszny,... {} Recenzja książki Strefy

recenzja

25.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Siedem lat po serii wielkich katastrof Ziemia składa się wyłącznie z pustyń, ruin miast i śmiertelnego wirusa, który dziesiątkuje resztki ludzkości. Większość tych, którym udało się przeżyć, mieszka w Strefach – specjalnych schronach, których opuszczenie grozi szybką śmiercią. A jednak Marion Dallas, zabójczyni pracująca na zlecenie przewodniczące... {} Recenzja książki Strefy

Moja opinia o książce

Opinie

@lubie.to.czytam
2020-10-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Po licznych katastrofach ekologicznych, Ziemia zmienia się w miejsce niebezpieczne i niesprzyjające życiu ludzkiemu. Miejsca, gdzie gromadzili się ocaleli ludzie nazywano "strefami". Nie dla wszystkich znalazły się miejsca. Bezstrefowi muszą radzić sobie z kwaśnym deszczem, palącym słońcem oraz brakiem wody.
Marion za cenę bezpiecznego życia siostry i matki oraz ich miejsc w Strefie C, została morderczynią na usługach przewodniczącego swojej Strefy. Wyzbyła się wszelkich emocji, które mogłyby w jakikolwiek sposób wpłynąć na jej działania. Znosi to wszystko, aby tylko chronić swoich bliskich. Wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, aby dowiedzieć się prawdy o losach matki i siostry. Towarzyszy jej Ethan, ocalony przez nią mężczyzna.
Bohaterowie są złożonymi postaciami. Przeszłość ma znaczny wpływ na ich postępowanie. Odkrywana przez nich tajemnica i sekrety działania poszczególnych Stref, są poprowadzone i przedstawione w bardzo ciekawy, interesujący sposób. Pomysł na fabułę jest bardzo dobry. Autorka ma intrygującą wizję świata, dotkniętego katastrofami i przedstawia ją w dokładny sposób. Czytelnik nie jest w stanie przewidzieć kolejnych kroków bohaterów, jest zaskakiwany.
Książkę czyta się dobrze, a przedstawiony w niej świat jest bardzo plastyczny dla Czytelnika. Rozwinięcia wątków nie są oczywiste i komplikują się w najmniej spodziewanym momencie. Historia godna polecenia.

{}× 2 | link |
@su.wiktoriaa
2020-12-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Książka idealna dla fanów : igrzyska śmierci, niezgodnej, misji 101. Klimat, Strefy” jest bardzo podobny, a do tego również jest młodzieżówką. Muszę przyznać, że ostatnio coraz częściej sięgam po książki polskich autorów, i właśnie Pani Kinga Chojnacka swoich stylem pisania mnie oczarowała! Tę pozycję czytało mi się naprawdę przyjemnie i szybko. Fabuła była rozbudowana i bardzo interesująco poprowadzona. Jak na debiut książkowy – szczerzę mogę powiedzieć, że nie mam w tej książce nic, co by mi się nie podobało. Sama zdziwiłam się, że fabuła całkowicie mnie pochłonęła i nie mogłam oderwać się parę dni od czytania tej książki i dowiedzenia się jak ta historia się skończy. Jako iż książka ma ponad 500 stron mogłam całkowicie zagłębić się w przedstawioną historię i nie mogę doczekać się kontynuacji.
Zwroty akcji były zaskakujące, byłam pod wrażeniem czasami, ponieważ niektórych rzeczy kompletnie się nie spodziewałam. Końcówka książki zostawiła mnie w osłupieniu i bardzo mi przykro, że muszę czekać na kolejną część!
Historia ma miejsce siedem lat po katastrofach, które podzieliły świat na konkretne strefy. Są one różne, ale zamieszkują je głównie bogaci ludzie. Reszta osób, które są biedne itp. są bez strefowymi i są pozostawieni na kwaśne deszcze i inne wybryki natury. Główną bohaterką jest Marion, silna dziewczyna która wie co chce i do czego dąży. Na jej drodze staje też pewny chłopak, więc również jest wątek miłosny. Cała akcja najbardziej skupia się n...

{} | link |
@szpaczek444
2020-12-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@nikolajablonska37
2020-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@sija002
2020-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@Tanashiri
2020-11-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane Mieszane uczucia Polscy autorzy Posiadam Fantastyka
@wfotelu
2020-10-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@ksiazka_w_pigulce
2020-10-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Strefy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl