Studia Białorutenistyczne

Ryszard Radzik, Michał Sajewicz
Studia Białorutenistyczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

",,Studia Białorutenistyczne"" to rocznik, którego celem jest wzbogacenie wiedzy polskich środowisk zainteresowanych wschodnim sąsiadem. W piśmie - którego pierwszy tom oddajemy do rąk Czytelników - będzie podejmowana problematyka z zakresu nauk społecznych i humanistycznych: historii, socjologii, kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i językoznawstwa. Białoruś jest w Polsce krajem wciąż bardzo mało znanym, nierozumianym. Polacy najczęściej wiedzą niewiele lub nic o białoruskiej historii, jej bohaterach, języku, literaturze, mentalności. ,,Studia Białorutenistyczne"" nie będą jednak pismem redagowanym tylko przez Polaków dla Polaków. Ich autorami będą także piszący w swym języku ojczystym Białorusini. Mamy nadzieję, że pismo to, polskie i białoruskie, będzie obecne po obu stronach granicy. Chcemy zająć się problematyką polsko-białoruską na przestrzeni dziejów, ale też skupić się na analizie tych fragmentów białoruskiej historii i kultury, które są wciąż niedostatecznie zbadane - ważne dla Polaków i Białorusinów."
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-227-2630-3, 9788322726303
Wydawnictwo: UMCS

Autor

Ryszard Radzik Ryszard Radzik Socjolog. Zainteresowania naukowe Procesy narodotwórcze w Europie Środkowo-Wschodniej (zwłaszcza na ziemiach wschodnich byłej Rzeczypospolitej), sowieckość, wspólnota ruska (Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini) w XIX-XXI w., inteligencja polska w XI...

Pozostałe książki:

Kim są Białorusini? Rosyjski imperializm wspólnotowy Białorusini Między Wschodem a Zachodem
Wszystkie książki Ryszard Radzik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Studia Białorutenistyczne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Studia Białorutenistyczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl