Świadectwo kości

Dolores Redondo
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów
Świadectwo kości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów

Opis

Drugi tom trylogii kryminalnej Baztán zekranizowanej przez Netflix.

Trwa proces przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o gwałt i zamordowanie swojej pasierbicy. Podczas przerwy w rozprawie oskarżony popełnia samobójstwo w sądowej toalecie.

Amaia Salazar, która doprowadziła oskarżonego przed sąd, dowiaduje się, że zostawił dla niej list zawierający jedno tajemnicze słowo: „Tarttalo”.

Śledztwo ponownie prowadzi ją do doliny rzeki Baztán, gdzie seria brutalnych zabójstw kobiet wydaje się dziełem baskijskiego demona.

Czy tajemnicze słowo stanie się kluczem do rozwiązania mrożącej krew w żyłach zagadki?

Data wydania: 2020-11-25
ISBN: 978-83-8143-850-6, 9788381438506
Wydawnictwo: Czarna Owca
Cykl: Dolina Baztán, tom 2
Seria: Czarna seria
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 576
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Dolores Redondo Dolores Redondo
Urodzona w 1969 roku w Hiszpanii
Dolores Redondo jest hiszpańską pisarką, która przyszła na świat w 1969 roku, w mieście San Sebastián. Jej pierwsza powieść "Los privilegios del angel" została opublikowana w 2009 roku. Dolores Redondo studiowała gastronomię oraz prawo. Po zakończe...

Pozostałe książki:

Dam Ci to wszystko Kształt serca Niewidzialny strażnik Ofiara dla burzy
Wszystkie książki Dolores Redondo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

⭐RECENZJE⭐

9.07.2021

Hej, haj, helloł 🖐🏻🖐🏻🖐🏻 Macie jakieś zaległości w książkach do recenzji z tamtego roku? Właśnie dziś wrzucam recenzje ostatnich powieści jakie miałam z tamtego roku do recenzji i jestem dumna z siebie, że wyszłam z tego i jestem na prostej! 😁 Oby tak dalej! Wam też tego życzę, a niżej zapraszam na recenzje ów lektur 😁 Miłego i zaczytanego dnia, ... Recenzja książki Świadectwo kości

Świadectwo kości

24.01.2021

Dolores Redondo po raz kolejny zabiera nas do tajemniczej Doliny Baztan, by wspólnie z detektyw Salazar poprowadzić tajemnicze śledztwo. Świadectwo kości to drugi tom cyklu Dolina Baztan, po doskonałym Niewidzialnym strażniku miałam ogromne oczekiwania. Jason Medina, oskarżony o gwałt i zamordowanie pasierbicy, popełnia samobójstwo w dniu procesu.... Recenzja książki Świadectwo kości

Moja opinia o książce

Opinie

@Jack_
2022-03-20
7 /10
Przeczytane Zz_Lit_(Kryminał_Sensacja_Thriller) Redondo_Dolores

„TARTTALO” czy wiecie kto to taki?, no właśnie ja też nie wiedział, ale po lekturze „ŚWIADECTWA KOŚCI” Dolores Redondo już wiem, to jedna z postaci z mitologii baskijskiej, okrutny olbrzym, kanibal, który jest mottem przewodnim lub tłem opisywanej historii. Trzeba przyznać, że drugi tom trylogii „Doliny Baztan” utrzymuje równie wysoki poziom części pierwszej i jest bardzo dobrą kontynuacją.

Co więcej znajdzie w tej powieści nieco historii Agotów, zainteresowanym szepnę słówko, że to mniejszość społeczna oraz imigranci Baskijskiej Wspólnoty Autonomicznej. Warto zapoznać się z tą różnorodnością kulturową, ponieważ Agoci byli spostrzegani jako czarnoksiężnicy, którzy praktykowali pogaństwo. Ten wątek nadaje smaczku powieści i czyni ją interesującą, dzięki temu zabiegowi fabuła zyskuje na atrakcyjności i śledzi ją się z zapartym tchem. Polecam. Jack_

× 12 | link |
@Sargento_Garcia
2021-02-26
7 /10
Przeczytane kryminał thriller

Świetna kontynuacja.

× 8 | link |
@Betsy59
2019-11-05
8 /10
Przeczytane 2019

Na baskijski cykl „W dolinie Baztan” zwróciła mi uwagę @Beata, (bardzo dziękuję) przy okazji moich zachwytów nad „Ciszą białego miasta”. Jednak obie te książki mają zupełnie inny nastrój. O ile „Cisza Białego miasta” jest książką na wskroś iberyjską, zalaną oślepiającym słońcem, gdzie zbrodnie są dokonywane w blasku dnia, podczas kolorowej fiesty, o tyle „Świadectwo kości” to raczej kryminał skandynawski: mroczny, ponury, tyle, że dzieje się w Kraju Basków i nawiązuje do baskijskiej mitologii. Nawet pogoda jest skandynawska: zima, śnieg lub ulewny deszcz, mrok, groźna przyroda... Książka jest bardzo dobrze napisana, z interesującym tłem psychologiczno- obyczajowym, autorka umiejętnie buduje nastrój grozy. Przeplatanie wątków realistycznych z baśniowymi świetnie jej wychodzi. Akcja niespieszna, lecz wciągająca. Inspektor Amaia Salazar jest kobietą z "cojones" większymi niż partnerujący jej mężczyźni. Zakończenie – porywające i nie jest na szczęście poszatkowane częstymi zwrotami akcji, tak jak u niektórych współczesnych pisarzy kryminałów. „Świadectwo kości” to drugi tom trylogii, pierwszy, „Niewidzialnego strażnika” czytałam już 5 lat temu i niestety niewiele z niego pamiętam. A to bardzo przeszkadza w lekturze, bo do pierwszej części są liczne nawiązania w treści książki. Tomy więc należy czytać po kolei.
Być może Eva Garcia Saenz de Urturi wzorowała się na Dolores Redondo pisząc swoja powieść. Ale ja wolę upalną i słoneczną Vitorię z „Ciszy białego miasta” niż ponurą do...

× 4 | link |
@katala
2019-11-20
8 /10
Przeczytane Trup się ściele 2019

Bardzo dobra. Bardzo smutna. Bardzo poruszająca. Niesamowicie utkana tajemnicami z przeszłości i teraźniejszymi. Masa emocji, które doprowadzić mogą do zachowań jakich jeszcze przed chwilą nikt by się po bohaterach nie spodziewał.
Bywają książki, których wartość doceniam, nawet roznoszę ją wśród nieznających przyjaciół, a do najbardziej ulubionych nie zaliczę. Tak jest również ze Świadectwem kości. Książką, która być może niecelowo wskazuje mi co wydarzy się w części trzeciej, a przyznaję, że nie jestem na to gotowa, nie chcę tego i w sumie nie do końca wiem, czy znajdę w sobie siłę, aby przeczytać część trzecią.
Niezależnie od moich własnych uczyć czy emocji, Świadectwo kości to świetna kontynuacja pierwszej części sensacyjnej trylogii w otoczeniu baskijskich mitów i wierzeń. Powiązana z pierwszą częścią, zachowująca ciągłość, wymuszająca sięgnięcie po część trzecią.
Z pełnym szacunkiem dla autorki chylę głowę nad pomysłem i sposobem jego przedstawienia. To fantastycznie rozpisana historia na kilkuset stronach. Jest wciągająca i wymagająca. Porusza i emocjonuje. Obiecuje i oszukuje. Podobnie jak główna bohaterka brniemy w niewiarygodne sytuacje, wierzymy w rzeczy niewiarygodne i kibicujemy bohaterom w dojściu do prawdy. Czy do niej dochodzą? Może, może w części trzeciej, bo jak na razie w drugiej, podobnie zresztą jak w pierwszej, nasze przekonanie o wyjaśnieniu tajemnic nie jest wiele warte.
Nie ukrywam, że obawiam się części trzeciej. Zarówno sensacyjo-krym...

× 3 | link |
@beata87
2019-11-17
10 /10
Najukochańsze

Rewelacyjny kryminał z elementami mitologii Basków. Kontynuacja I tomu, zdecydowanie czytać w kolejności cyklu, bo istnieje wyraźna ciągłość wątków i odnoszę wrażenie, że cała trylogia jest jedną całością.
Akcja rozpoczyna się kilka miesięcy później, nadal toczy się walka ze Złem… Jest coraz mroczniejsze i coraz bliżej Amai.
Ta powieść utrzymuje niezwykle wysoki poziom tomu pierwszego. Klimat książki mroczny i morderczy… a jednocześnie odczuwamy głębokie piękno regionu Baztan… To połączenie piękna i brzydoty, mroku i światła, dobra i zła tworzy misterną sieć, w którą łapie się czytelnik…

× 3 | link |
@su.wiktoriaa
2021-01-14
8 /10
Przeczytane

Muszę przyznać, że autorka naprawdę postarała się zatrzymać klimat taki jak w pierwszej części. Dalej mimo głównego wątku, mamy poboczne historie które są równie ciekawie rozwinięte. Pojawiają się nowe postacie, które jeszcze bardziej urozmaicają poznany już przez nas wcześniej wykreowany świat.
Tym razem zbrodnią, która przetacza się przez całą książkę, jest nawiązanie do odrąbanych rąk ofiar z pierwszego tomu. Okazuje się, iż nie jest to tak prosta sprawa, ponieważ na kościach pozostały ślady zębów człowieka ( kojarzy mi się to ze ,, Sforą, akurat też jest to 2 cz. trylogii). Cała fabuła rozwija się świetnie, możemy poznać jeszcze wątek chorób psychicznych oraz tradycji miasta, związanego z pochówkiem dzieci. Jest to bardzo pobudzające dla wyobraźni. Jedynym minusem, jest zbyt nierzeczywisty w porównaniu do historii wątek fantastyczny, który nie bardzo mi się podobał. Biorąc pod uwagę całokształt, jak najbardziej polecam tę książkę i nie mogę już doczekać się przeczytania trzeciej części.


× 2 | link |
@ordinary_booksgirl
2021-09-14
9 /10
Przeczytane

Podczas przerwy w rozprawie oskarżony mężczyzna o gwałt i zamordowanie pasierbicy, popełnia samobójstwo w sądowej toalecie. Jak do tego doszło? Ktoś mu pomógł? Policjanci znajdują przy nim list zaadresowany do Amaia Salazar. Napisał w liście jedno niezrozumiałe słowo: “Tarttalo”.
Amaia chce dowiedzieć się, dlaczego to zrobił i co oznacza to słowo. Śledztwo prowadzi ją do doliny Baztán. Podczas śledztwa wychodzi na jaw inne kobiety zostały zamordowane przez baskijskiego demona – cyklopa Tarttalo. Jak to się zakończy?
“Świadectwo kości jest to drugi tom z cyklu “Dolina Baztán”. Czytając wcześniejszy tom wiedziałam czego się mogę spodziewać po tej książce. Trudna zagadka morderstwa, którą trzeba jak najszybciej rozpracować przeplatana mitologią baskijską. Mamy również wątek poboczny – rodzinny. Z bohaterami się bardziej zżyłam. Książka ma swój klimat- mroczna, tajemnicza i mitologia baskijska, która ożywa. Pomimo tych prawie 600 stron książka nie przynudza i trzyma w napięciu. Biorę się za ostatni tom z wielkim żalem, że muszę kończyć ten wspaniały cykl.

× 1 | link |
@asiazaleska
2021-03-16
8 /10
Przeczytane

Wow,wow,wow!!
"Świadectwo kości " to niezwykle udana kontynuacja pierwszej części.Jest w niej mrok,są baskijskie wierzenia i wiele rodzinnych tajemnic,których odkrycie zmieni życie Amai Salazar.Mimo sporej objętości wciąga,a w połowie akcja przyspiesza i nasuwa się pytanie kto i dlaczego.Gorąco polecam!!Warto!

× 1 | link |
@mommy_and_books
2021-05-13
10 /10
Przeczytane

„ŚWIADECTWO KOŚCI”

Dolores Redondo Wydawnictwo Czarna Owca

„Świadectwo kości” to drugi tom niesamowitej trylogii „Dolina Baztán”. Tym razem nasza główna bohaterka Amaia Salazar będzie musiała nie tylko zmierzyć się z mordercą, ale również z walką o ochronę nad życiem swojego dziecka. Świeżo upieczonej mamie ciężko jest pogodzić pracę z życiem rodzinnym.
W niewyjaśnionych okolicznościach osadzeni popełniają samobójstwa zostawiając karteczki z wiadomością dla naszej detektyw śledczej Amai Salazar. Dlaczego? Jaką informację zostawiają dla niej? To już musicie przeczytać sami.
Amai przyjdzie zmierzyć się ze złem w czystej postaci. Samo zło się o nią upomina. Komu podpadła? Jej psychiczna mamuśka nie daje o sobie zapomnieć. Musi strzec przed nią swojego synka. Czy jej się to uda?
Powieść mocno trzyma w napięciu. Jest również mocno emocjonująca. Lubicie czarne kryminały to dobrze trafiliście. Nie mogłam oderwać się od czytania. Odłożyłam powieść dopiero po jej przeczytaniu. Amaia jest niesamowita, chociaż czasami mnie denerwowała.
Z czystym sumieniem mogę wam polecić kolejny tom.
Nie zabraknie wrażeń. Lubicie dobre, czarne kryminały? To sięgnijcie po tą cudowną trylogię.

| link |
@MgorzataM
2022-04-30
5 /10
Przeczytane Z: Wymienię Y: 2022 A: Posiadam B: Lekturynka
@szpaczek444
2021-07-09
6 /10
DO
2021-07-08
7 /10
Przeczytane
@renata181075
2021-05-06
8 /10
Przeczytane
@agnieszka.filon
2021-03-16
8 /10
Przeczytane
@Airain
2021-01-29
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Świadectwo kości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Kształt serca
Kształt serca
Dolores Redondo
8.2/10
„Kiedy Amaia Salazar miała dwanaście lat, na szesnaście godzin zgubiła się w lesie. Znalezio...
Niewidzialny strażnik
Niewidzialny strażnik
Dolores Redondo
8.0/10
Niezwykły początek trylogii kryminalnej Baztán zekranizowanej przez Netflix. Zapierający dech w pi...
Ofiara dla burzy
Ofiara dla burzy
Dolores Redondo
8.2/10
Widowiskowy finał trylogii kryminalnej Baztán zekranizowanej przez Netflix. Minął zaledwie m...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl