Świadek miłosierdzia. Moja podróż z Franciszkiem

ks. kard. Walter Kasper
Świadek miłosierdzia. Moja podróż z Franciszkiem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Razem z papieżem Franciszkiem, który jest wyjątkową postacią, Kościół podjął wędrówkę w stronę reformy i głębokiej zmiany. Nawiązując do zdobyczy Soboru Watykańskiego II, południowoamerykański papież nakreślił dynamiczną architekturę procesów otwartych na reformę duchową i strukturalną Kościoła, duszpasterskiej przemiany papiestwa oraz gruntownego przeorganizowania dialogu ze światem i współczesnością. Konsekwencje tego mają epokowe znaczenie. Właśnie rozmiar i radykalność przekazu Franciszka wywołały nieufność i sprzeciw wewnątrz Watykanu i części hierarchii kościelnej, która zadała uzasadnione pytania odnośnie do przyszłości tego pontyfikatu. Aby naświetlić tę złożoną, i wbrew pozorom nie do natychmiastowego odszyfrowania drogę, nie mogliśmy wybrać lepszego przewodnika od kardynała Waltera Kaspera, najwybitniejszego teologa Kościoła rzymskiego, wiernego współpracownika papieża Franciszka i pomysłodawcy tematu miłosierdzia, które stanowi centralny punkt papieskiego nauczania. Kardynał jest również pomysłodawcą drogi synodalnej poświęconej rodzinie, stanowiącej sprawdzian dla całego pontyfikatu. Kardynał Kasper poprowadzi nas w stronę głębokiego zrozumienia postaci papieża Franciszka i ukaże od wewnątrz wszystkie aspekty jego pontyfikatu, naświetlając kwestie rozwoju synodalnego oraz Synodu zwyczajnego zwołanego w październiku 2015 roku jak również związanego z nim Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. W tle pojawiają się kwestie teologiczne związane głównie z wyzwaniem dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego oraz z ponownie podjętym dialogiem z nowoczesnością, przerwanym wraz z nastaniem oświecenia. W czasie naszej długiej rozmowy, rozpoczętej pod koniec października 2014 r. i zakończonej w czerwcu 2015 roku, postanowiliśmy z kardynałem Kasperem podążać śladem rozwoju pontyfikatu i Synodu również po to, aby bezpośrednio uchwycić całą moc nauczania bogatego w niespodzianki. W rozmowie z kardynałem Kasperem zarysowuje się także cenny obraz niemieckiego purpurata, bojownika Kościoła rzymskiego w dialogu z chrześcijańskimi wyznaniami, wielkimi religiami i z kulturami świata; człowieka o wielkiej ludzkiej subtelności intelektualnej i duchowej, a także wzór wiary nie klerykalnej i bogatej w człowieczeństwo.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7740-573-4, 9788377405734
Wydawnictwo: Arti
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 150

Autor

ks. kard. Walter Kasper ks. kard. Walter Kasper
Urodzony 5 marca 1933 roku w Niemczech (Heidenheim an der Brenz)
Walter Kasper – niemiecki duchowny rzymskokatolicki, biskup Rottenburga-Stuttgartu w latach 1989–1999, wysoki urzędnik Kurii Rzymskiej, kardynał od 2001.

Pozostałe książki:

Jezus Chrystus Jezus tak Kościół nie Kościół katolicki Miłosierdzie. Klucz do chrześcijańskiego życia Odkrywanie wspólnoty Papież Franciszek. Rewolucja czułości i miłości Przyjaźń społeczna Sakrament jedności Sługa radości Zacznij wszystko na nowo. Wielki Post i Zmartwychwstanie Świadek miłosierdzia. Moja podróż z Franciszkiem
Wszystkie książki ks. kard. Walter Kasper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Świadek miłosierdzia. Moja podróż z Franciszkiem? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Świadek miłosierdzia. Moja podróż z Franciszkiem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl