Światło w fotografii

Fil Hunter, Steven Biver, Paul Fuqua, Robin Reid ...
Światło w fotografii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Najnowsze wydanie światowego bestsellera. Ponad 24 000 egzemplarzy sprzedanych w Polsce.

Oświetlenie fotograficzne to temat, który zawsze będzie aktualny, bez względu na to, jaki postęp poczyni technologia. Każdy fotograf – nawet jeśli używa najbardziej zaawansowanego technicznie sprzętu – wciąż musi dobrze przemyśleć sposób oświetlenia i w twórczy sposób wykorzystać światło naturalne albo sztuczne, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Opanowanie tej istotnej umiejętności może radykalnie i szybko poprawić wygląd tworzonych obrazów, a także zwiększyć wydajność pracy.

Książka Światło w fotografii zawiera dużo wiadomości na temat charakteru i fizyki światła, a także liczne przykłady i metody zastosowania tej wiedzy, zdjęcia, schematy i szczegółowe instrukcje. Publikacja ta przeznaczona jest dla fotografów na różnym poziomie zaawansowania. Dostarcza bezcennych informacji o tym, jak oświetlić najtrudniejsze do uwiecznienia tematy – np. różnego rodzaju powierzchnie, metal, szkło, płyny, kontrastowe sceny (czarne przedmioty na czarnym i białe na białym tle) oraz portrety.

W nowym wydaniu znaleźć można:
• rozszerzone rozdziały dotyczące wykonywania portretów i wyboru sprzętu oświetleniowego,
• rozdziały omawiające sprzęt niezbędny do pracy zarówno w plenerze, jak i w studiu,
• zaktualizowany dodatek będący wykazem wiarygodnych dostawców sprzętu fotograficznego,
• ponad 100 nowych zdjęć i dodatkowych informacji umieszczonych na marginesach,
• zaktualizowane informacje o nowych głowicach błyskowych, panelach diodowych i lampach fluorescencyjnych.
Style oświetlania ewoluują, ale nauka o świetle pozostaje zawsze taka sama. Fotografowie rozumiejący podstawowe zasady dotyczące fizyki światła (bez konieczności ukończenia studiów z tego zakresu) mogą stosować tę wiedzę bez względu na preferowaną stylistykę i charakter robionych zdjęć.
* * *
Powiedzenie „Kto nie ma w głowie – ten ma w Photoshopie” trafnie określa dzisiejsze rozumienie fotografii. Światło w fotografi i przypomina jednak o tym, że to warsztat jest podstawą każdej profesji. Zdjęcia można robić nawet pudełkiem z dziurką, niepotrzebne są miliardy pikseli, skomplikowana elektronika czy układy optyczne warte tyle, co dobry samochód. Ale żadna fotografia nie powstanie bez udziału światła. Dla wielu fotografów ta książka stanie się praktycznym podręcznikiem pomocnym w świadomej pracy z najważniejszym narzędziem, jakim jest właśnie światło.
Wacław Wantuch
Tytuł oryginalny: Light Science & Magic. An Introduction to Photographic Lighting
Data wydania: 2022-05-23
ISBN: 978-83-7579-850-0, 9788375798500
Wydawnictwo: Galaktyka
Kategoria: Fotografia
Stron: 400
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Fil Hunter Fil Hunter Fil Hunter był znanym i cenionym fotografem, specjalizującym się w fotografowaniu martwej natury, w fotografii ilustracyjnej oraz w tworzeniu efektów specjalnych w reklamie; jego kariera trwała ponad trzy dekady. Klientami Huntera byli m.in.: Americ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Światło w fotografii nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Światło w fotografii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl