Święty Bruno z Kolonii i święci Zakonu Kartuzów

s. Bruna od Maryi
Święty Bruno z Kolonii i święci Zakonu Kartuzów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

O świętym Brunonie z Kolonii niewiele u nas wiadomo. Jego imię znają przede wszystkim ci, którzy interesują się Zakonem Kartuzów i jego charyzmatem oraz historią bardzo ciekawej wspólnoty monastycznej. Ten święty nie jest typowym założycielem wspólnoty życia konsekrowanego. Jego losy były bardzo zmienne. Wiele lat spędził jako kapłan diecezjalny i wykładowca w Reims, dlatego okres pustelniczy i tworzenie zakonu przypadają na późne lata. W publikacji zamieszczono także krótką notkę o Patronce Zakonu – Najświętszej Maryi Pannie. Są oczywiście opisy sylwetek świętych związanych z Zakonem Kartuzów: biogramy wszystkich mnichów wspólnoty, którzy zostali wyniesieni na ołtarze. Jest ich 39, w tym 18 męczenników, którzy zginęli w okresie prześladowań angielskiej reformacji, oraz dwóch, którzy zginęli podczas rewolucji francuskiej.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-61888-07-9, 9788361888079
Wydawnictwo: Fundacja Biskupa Hugona
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 100

Autor

s. Bruna od Maryi S. Bruna od Maryi to kobieta prowadząca vlog o tematyce religijnej oraz autorka kilku książek, m.in. wydanej niedawno pozycji "Kryzys Kościołą w Polsce. Oczami pustelnicy". Wraz z matką związane są z miejscem określanym jako "Pustelnia pw. Matki Boż...

Pozostałe książki:

Notatnik pustelniczy Rozeznawanie duchowe. Zaplanuj swoje życie z Panem Jezusem Powołanie pustelnicze. Katolicka definicja eremityzmu Eremityzm. Wprowadzenie w duchowość i praktykę życia pustelniczego Kryzys Kościoła w Polsce. Oczami pustelnicy
Wszystkie książki s. Bruna od Maryi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Święty Bruno z Kolonii i święci Zakonu Kartuzów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Święty Bruno z Kolonii i święci Zakonu Kartuzów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl