Sympozjon albo Kronia

Julian Apostata
Książka Sympozjon albo Kronia
Książka Sympozjon albo Kronia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dzieło o tytule spornym do dziś, zwane naprzemiennie „Symposium” (Sympozjon), „Caesares” (Cezarowie) albo też „Kronia” czy „Saturnalia”, to zapis poglądu cesarza na to, jaki cesarz być powinien w pryzmacie tego, jakim mu być nie wolno. Autor – niechrześcijanin wychowany w chrześcijaństwie – z przymrużeniem oka poszukuje głębszej prawdy moralnej. W wielu pracach, zwłaszcza historiograficznych, zawarte są informacje dotyczące funkcjonującego w kulturze duchowej i politycznej ideału władcy. Dzieł opisujących władców bezpośrednio jest ledwie kilka, a tylko to jedno napisane jest przez uczestnika wydarzeń i cesarza w jednej osobie, stanowiąc tym samym unikatowe źródło, w którym przedstawione zostały z satyrycznym zacięciem sylwetki wszystkich ważniejszych władców imperium.  
Tytuł oryginalny: Συμπόσιον ἢ Κρόνια
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-232-2642-0, 9788323226420
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwesytetu Adama Mickiewicza
Seria: Rhomaioi
Stron: 148
dodana przez: Mirko

Autor

Urodzony w 331 roku

Flawiusz Julian (Flavius Claudius Iulianus, ur. w 331 lub wiosną 332 w Konstantynopolu, zm. 26 czerwca 363 w dolinie Maranga koło dzisiejszej Samarry) – cesarz rzymski w latach 361–363, znany szerzej jako Julian Apostata. Przydomek Apostata, czyl...

Książki Julian Apostata

Wszystkie książki Julian Apostata

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sympozjon albo Kronia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sympozjon albo Kronia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}