Syn marnotrawny

"Voltaire"
Książka Syn marnotrawny
Książka Syn marnotrawny
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dwóch braci – ona jedna, plus oczywiście nadzwyczaj rezolutna i doświadczona życiowa (bo trzech mężów pochowała) pokojówka. Elżusi, wbrew jej woli, ojciec nakazuje poślubić regenta Sieciecha. Amant to bogaty i na tym kończą się jego zalety. Nie przeszkadza mu to jednak obiecać ożenku bogatej wdówce. Elżusia serce swe skłoniła ku Waleremu, wydziedziczonemu bratu Sieciecha. Pojawia się Walery, na razie incognito i wraz z porzuconą wdową chce pokrzyżować plany regenta i jego ojca...  
Tytuł oryginalny: Enfant prodigue
Data wydania: 2002
ISBN: 83-242-0147-5, 8324201475
Wydawnictwo: Universitas
Seria: Klasyka Mniej Znana
Stron: 89

Autor

Voltaire (Wolter), właśc. François-Marie Arouet (Voltaire jest pseudonimem artystycznym; ur. 21 listopada 1694 w Paryżu, zm. 30 maja 1778 w Paryżu) – francuski pisarz epoki oświecenia, filozof, dramaturg i historyk. Tworzył satyry, powieści, dramaty ...

Książki "Voltaire"

Wszystkie książki "Voltaire"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Syn marnotrawny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Syn marnotrawny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}