Szczęście rodziny Marsdenów

Karolina Stępień
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Szczęście rodziny Marsdenów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Opis wydawcy:
Tajemnica skrywana w szepczącym lesie... Trzy siostry, rodzinne fatum i ciało na mokradłach.

Elenor, Clementine i Ginger, trzy siostry z małej, sennej miejscowości Conetoe, chcą rozwikłać zagadkę śmierci swojego wujka. Krewny zaginął niemal dwadzieścia lat wcześniej, a teraz w pobliskim lesie na torfowiskach zostaje odnalezione jego ciało. Czy dopadł go pech rodziny Marsdenów? Może uciekał przed problemami i porwał go wiatr?

Dziewczętom pomaga syn szeryfa, Dirk Brewer, skrycie marzący o tym, by doświadczyć czegoś niezwykłego i magicznego. Trop prowadzi do opuszczonego domu, który wypełniają dziwne malunki istoty o głowie w kształcie jeleniej czaszki i porożu porośniętym bluszczem…

W Conetoe wszyscy uważają Marsdenów za pechowców. Czy dorastającym siostrom, zmagającym się z rodzinnymi kłopotami, uda się przerwać ten ciąg niepowodzeń? Przekonaj się, czy rodzina Marsdenów zazna wreszcie spokoju i odrobiny szczęścia.
Data wydania: 2020-08-26
ISBN: 978-83-66503-55-7, 9788366503557
Wydawnictwo: Lira
Stron: 365
dodana przez: pierwszyrozdzial

Autor

Karolina Stępień Karolina Stępień Fanka filmów i komiksów z trykociarzami, klasyki powieści orazdokumentów z gatunku /true crime/. Gdy była małą dziewczynką, myślała,że każdy człowiek dysponuje ograniczoną liczbą słów, a gdy je wyczerpie, umiera – zdaniem jej mamy powinna więc żyć w...

Pozostałe książki:

Ktoś całkiem obcy
Wszystkie książki Karolina Stępień

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Szczęście rodziny Marsdenów

{} WYBÓR REDAKCJI
15.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Karolina Stępień "Szczęście rodziny Marsdenów". Trzy siostry - najstarsza Elenor, średnia Clementine i najmłodsza Ginger. Każda z nich tak bardzo do siebie podobna i jednocześnie tak bardzo różna. Elenor najpoważniejsza, twardo stąpająca po ziemi, racjonalnie myśląca. Clementine zwinna i szybka jak sarna, ciekawska i żyjąca pełną piersią. Ginger ... {} Recenzja książki Szczęście rodziny Marsdenów

@emmeneea@emmeneea {}× 10

Szczęście czy jednak pech?

22.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Bo właśnie tym było Conetoe - niedużą mieściną, której nie dotykały zawirowania świata, kwitnącą na wiosnę i skrzącą się na biało w zimie, z niewielkim centrum, pełnym ceglanych budynków." "Bo niektóre tajemnice chcą zostać odkryte, nawet jeśli były ukryte pod ziemią przez dwadzieścia lat." Tajemnicza, magiczna, z pogranicza jawy i snu taka jes... {} Recenzja książki Szczęście rodziny Marsdenów

Moja opinia o książce

Opinie

@kryminal_na_talerzu
2021-01-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10

Druga książka Karoliny Stępień pt. "Szczęście rodziny Marsdenów" została skategoryzowana jako kryminał / thriller. Ja niestety niewiele z tych gatunków tam znalazłam, bliżej książce było do młodzieżówki czy jakieś obyczajówki o nastolatkach.
Całość niestety jest bardzo nierówna – początek i niewielki fragment pod koniec dają nadzieję, że może jednak nie będzie trzeba ocenić jej najniżej, niestety środek i sama końcówka temu przeczą. Nie wiem tak naprawdę co tak książka miała na celu – autorka poruszyła w niej za dużo wątków, za bardzo namieszała w klimatach, które chciała oddać, przez co nie wyszło z tego tak naprawdę nic konkretnego. Bohaterki były dziwne, płaskie, bez jakiejkolwiek psychologii, problemy rodzinne gdzieś tam zarysowane, ale nie przekazały żadnego przesłania, a dziwne, jakby pseudopoetyckie opisy przyrody pogłębiły tylko panujące już zamieszanie. Styl co prawda w większości był poprawny, ale rzuciły mi się też w oczy dziwne powtórzenia fragmentów – miałam wrażenie deja vu. Albo więc w ogóle nie zrozumiałam o co w tej książce chodziło, ale faktycznie nie była to spójna i dopracowana historia.
Jedynym prawdziwym plusem tej książki jest dla mnie jej okładka - intrygująca, tajemnicza, z klimatem - jest wszystkim tym czym środek niestety nie jest.

{}× 5 | link |
AN
2020-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

"Bo właśnie tym było Conetoe - niedużą mieściną, której nie dotykały zawirowania świata, kwitnącą na wiosnę i skrzącą się na biało w zimie, z niewielkim centrum, pełnym ceglanych budynków."
"Bo niektóre tajemnice chcą zostać odkryte, nawet jeśli były ukryte pod ziemią przez dwadzieścia lat."
Tajemnicza, magiczna, z pogranicza jawy i snu taka jest właśnie debiutancka powieść Karoliny Stępień "Szczęście Rodziny Marsdenów".
Akcja powieści rozgrywa się w małej miejscowości Conetoe. Tam właśnie mieszka rodzina Marsdenów. Rodzina uważana przez wszystkich za pechową. Przecież tylko pech może być odpowiedzialny za tak wiele nieszczęść, które spadło na tę rodzinę. Jednym z nieszczęść było zaginięcie przed dwudziestoma laty Mattiasa Marsdena. Pewnego dnia w pobliskim lesie zostało odnalezione jego ciało.
Trzy siostry, Elenor, Clementine oraz Ginger, krewne Mattiasa, będą próbowały rozwiązać zagadkę związaną z jego śmiercią. W śledztwie będzie pomagał im Dirk, syn szeryfa, który pragnie doświadczyć czegoś niezwykłego. Młodzi ludzie wpadają na pewien trop. Ślady prowadzą ich do opuszczonego domu znajdującego się w lesie. W budynku znajdują się dziwne rysunki istoty o głowie w kształcie jeleniej czaszki i porożu porośniętym bluszczem. Czy ta istota istnieje naprawdę? Czy ma coś wspólnego ze śmiercią wuja trzech sióstr? Czy nastolatkom, które zmagają się z rodzinnymi problemami, uda się dowiedzieć, kto stoi za zabójstwem wuja Mattiasa? Czy rodzi...

{} | link |
@pierwszyrozdzial
2020-08-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Debiut Karoliny Stępień „Szczęście rodziny Marsdenów” to książka, na którą czekałam z wypiekami na twarzy!

Conetoe to jedna z tych miejscowości, w której życie toczy się swoim sielskim rytmem. Przytulne domy, urocze kawiarnie, upalne lato. I ciało, na które wykopuje spacerujący z właścicielem pies...

Elenor, Clementine i Ginger mieszkają kilka kilometrów od miasta, a ich stary dom otaczają pola i stary las. Dziewczynki spędzają czas na wędrówkach po lesie, gdzie znajduje się ich sekretne miejsce - stary, opuszczony dom, którego właścicielka zmarła wiele lat wcześniej.
Stary dom skrywa wiele tajemnic, a upiorne malowidła na jego ścianach mają związek z przeszłością...i pechem Marsdenów!

Co za debiut! Debiut jakich mało, aż ciężko uwierzyć, że „Szczęście rodzinny Marsdenów” to pierwsza książka Autorki!

Najmocniejszą stroną powieści są jej bohaterowie. Każdy z nich walczy ze swoimi słabościami, duchami przeszłości i niepewna przyszłością.
Karolina Stępień zręcznie łączy wątki kryminalne, obyczajowe i psychologiczne, w połączeniu z wartką akcją wypadają świetnie!

Polecam wszystkim, bez wyjątku! To świetnie napisana i przemyślana pozycja, która zaciekawi, zachwyci i przestraszy!💀

{} | link |
@emmeneea
2020-10-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Legimi Ebook
@z_glowawksiazkach
2021-02-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Szczęście rodziny Marsdenów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl