Szkoła dla mężów

Wendy Holden
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Szkoła dla mężów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Sophie i Mark są szczęśliwym małżeństwem z kilkumiesięcznym synem Arthurem. Ale na tym monolicie ujawnia się pierwsza skaza. Aby wykazać się w nowej pracy, Mark zostaje po godzinach i zaniedbuje rodzinę. Sophie podejrzewa, że ma romans. Do akcji wkracza jej matka, której ambicją jest mieć bogatego zięcia. Mark do takich nie należy, tymczasem na horyzoncie pojawia się dawna sympatia Sophie, piekielnie bogaty, choć bezduszny Simon, wybrany na ojca chrzestnego Arthura. Rozwód wisi na włosku. Zagęszcza się sieć intryg, których motorem jest teściowa. Mark nie zamierza poddawać się bez walki i zapisuje do szkoły dla mężów prowadzonej przez znaną psychoterapeutkę. Na Dwutygodniowy Cud Uzdrawiania Małżeństw...
Data wydania: 2008-06-13
ISBN: 978-83-7359-686-3, 9788373596863
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 336

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Szkoła dla mężów nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane ❤ 2012 ❤ Odwiedzamy USA

„Szkoła dla mężów” to lekka, łatwa i przyjemna lektura, z której należałoby wyciągnąć pewne wnioski. Choć Wendy Holden porusza w książce poważny problem dotyczący kryzysu w małżeństwie, nie brak tu także zabawnych momentów, które sprawiają, że nie jest to nudna opowieść. Napisana prostym językiem, wciąga czytelnika i wzbudza zainteresowanie dalszymi losami bohaterów.

Poznajemy Sophie i Marka – małżeństwo z siedmioletnim stażem mieszkające w Londynie - gdy wybierają rodziców chrzestnych dla swojego sześciomiesięcznego synka Arthura. Z pozoru szczęśliwi młodzi rodzice borykają się z częstymi problemami wielu małżeństw. Mark właśnie zmienił pracę – zatrudnił się w nowo powstałym wydawnictwie, dużo pracuje by jak najlepiej wypaść w oczach nowego pracodawcy, co odbywa się kosztem rodziny. Sophie, na krótko po chrzcinach synka, wraca do pracy po urlopie macierzyńskim, a mały Arthur idzie do żłobka.

Z biegiem czasu sytuacja zaczyna się komplikować… Mark coraz więcej czasu spędza w wydawnictwie, nawet weekendy ma zajęte, a na żonę spada ogromna większość domowych obowiązków połączona z opieką nad dzieckiem. Atmosfera w firmie, w której pracuje Sophie również odbiega od doskonałości. Kobieta przytłoczona zaistniałą sytuacją jest przemęczona, staje się drażliwa, a od męża oczekuje zrozumienia, współczucia oraz odciążenia jej w niektórych sprawach. Swoje frustracje i niepowodzenia przenosi na Marka, który nie podziela jej zastrzeżeń tłumacząc, że jego kariera zawodow...

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Szkoła dla mężów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe