Sztuka bezruchu. Przygody w podróżowaniu donikąd

Pico Iyer
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Sztuka bezruchu. Przygody w podróżowaniu donikąd
Książka Sztuka bezruchu. Przygody w podróżowaniu donikąd
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Pico Iyer, pisarz i podróżnik, który zwiedził i opisał niemal cały świat, dochodzi do zaskakującego wniosku: największą przygodą życia może być siedzenie w bezruchu w pustym pokoju. Poza chaosem, poza pośpiechem, poza nadmiarem. W „Sztuce bezruchu” sprawdza, jak wyglądało życie ludzi, którzy zdecydowali się zatrzymać szaleńcze tempo swoich dni – od francuskiego biologa molekularnego Matthieu Ricarda, który porzucił obiecującą karierę naukową i został tybetańskim mnichem, po zmarłego niedawno Leonarda Cohena, który pomieszkiwał w buddyjskim klasztorze nieopodal Los Angeles, praktykując medytację zen. Autor czerpie też z własnych doświadczeń, starając się wyjaśnić, dlaczego im więcej w naszym życiu technologii, tym bardziej potrzebujemy odpoczynku od niej. Pokazuje, dlaczego tak wiele słynnych postaci, od Marcela Prousta, po Mahatmę Ghandiego, aż do Emily Dickinson znalazło spełnienie w sztuce bezruchu. Stawia również pytanie, czy możliwe jest, aby we współczesnym, rozpędzonym świecie to bycie w jednym miejscu stało się najbardziej ekscytującym doświadczeniem. O książkach z serii TED: Małe książki o wielkich ideach. Są na tyle krótkie, że można je przeczytać za jednym posiedzeniem, ale na tyle długie, że pozwalają na pogłębione poznanie tematu. Ta różnorodna seria zawiera pozycje, których tematyka krąży od architektury do świata biznesu, od podróży w czasie do miłości, i doskonale nadaje się dla ciekawych świata wielbicieli czytania. Każdej z książek TED towarzyszy powiązana z nią prelekcja, którą można obejrzeć online na TED.com. Książki kontynuują tam, gdzie kończy się wykład. Osiemnastominutowa przemowa może zasiać ziarno albo pobudzić wyobraźnię, ale wiele prelekcji wywołuje potrzebę pogłębienia tematu, dowiedzenia się więcej, opowiedzenia dłuższej historii. Odpowiadają na nią książki TED.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-65796-42-4, 9788365796424
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Seria: TED Books
Stron: 96

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Sztuka bezruchu

22.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książki z serii TED Books cechują się tym, że możemy je przeczytać w ciągu jednego posiedzenia. Mimo ich niewielkich rozmiarów, zawsze znajdziemy w nich ciekawe i wartościowe informacje, które są podane w bardzo przystępny sposób. „Sztuka bezruchu. Przygody w podróżowaniu donikąd” to pozycja dla osób chcących nieco zwolnić i wyciszyć się. W dobie... {} Recenzja książki Sztuka bezruchu. Przygody w podróżowaniu donikąd

Najpiękniejsza podróż

12.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Żyjemy w szybkich czasach, pełnych rozpraszaczy, nadmiaru, pogoni za wrażeniami. Gdziekolwiek jesteśmy, o każdej porze dostęp do nas ma nasz szef, rodzice, telemarketerzy. Mamy coraz więcej rzeczy, które mają oszczędzać nasz czas a mimo to mamy poczucie, że tego czasu mamy coraz mniej. Mamy technologie, które pozwalają nawiązać kontakt z osobą po ... {} Recenzja książki Sztuka bezruchu. Przygody w podróżowaniu donikąd

@czytunia@czytunia {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@abdita
2019-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@czytunia
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Recenzenckie 2019 Posiadam
@w.moich.kregach
2020-01-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Sztuka bezruchu. Przygody w podróżowaniu donikąd. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe