Sztuka wojny według Machiavellego

Niccolò Machiavelli
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Sztuka wojny według Machiavellego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Umiejętność walki czyni ludzi śmielszymi, gdyż nie obawiają się robić rzeczy, których uprzednio wyuczyć by się trzeba. Nic tak nie sprzyja możliwości odniesienia sukcesu jak to, gdy nieprzyjaciel uwierzy, że już się nie podniesiesz. W ludziach wielkość urasta i dzielność swą okazują wtedy, gdy się z nich korzysta i gdy są dostrzegani. Pierwszą oznaką przegranej jest brak wiary w możliwość wygrania. Chińskie przysłowie: "Obyś żył w ciekawych czasach" bywa często najzwyklejszym przekleństwem. Niccolo Machiavelli niewątpliwie żył w czasach bardzo ciekawych, a jego biografia mogłaby posłużyć za scenariusz dla niejednego politycznego dreszczowca. Ten znakomity obserwator rzeczywistości stał się autorem ponadczasowych podręczników dotyczących sztuki organizacji społecznej i sprawowania władzy. Sztuka wojny według Machiavellego to zbiór inspirujących przemyśleń, który mimo upływu kolejnych stuleci nie stracił nic na aktualności. Sukces, zarówno pięć wieków temu, jak i dziś, uzależniony jest od kilku czynników - szczęścia, przedsiębiorczości, talentu oraz aktywności. Ważne, by opracować odpowiednią strategię i maksymalnie wykorzystać to, co dostajemy od losu. Machiavelli chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Jego wskazówki, kierowane pierwotnie do wodzów wielkich armii, docenią także współcześni menedżerowie, którzy kierują firmami i organizacjami walczącymi na bezlitosnym rynku gospodarki XXI wieku. Dla głównodowodzących małych firm i wielkich korporacji, dla tych, którzy chcą przekuć ambicje na osiągnięcia, a także dla miłośników Sztuki wojny Sun Tzu ta książka stanie się podręcznikiem, do którego wracać będą po wielokroć - świeżym, odkrywczym i inspirującym. Niccolo Machiavelli (1469 - 1527) - prawnik, filozof, pisarz społeczny i polityczny, historyk i dyplomata florencki, jedna z postaci włoskiego odrodzenia, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli renesansowej myśli politycznej. Zwolennik republiki jako ustroju idealnego, napisał Księcia, słynny traktat o sprawowaniu władzy. W 1559 jego pisma znalazły się na kościelnym indeksie ksiąg zakazanych.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-246-3737-9, 9788324637379
Wydawnictwo: Onepress
Stron: 264
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Niccolò Machiavelli Niccolò Machiavelli
Urodzony 3 maja 1469 roku we Włoszech (Florencja)
Niccolò di Bernardo dei Machiavelli - prawnik, filozof, pisarz społeczny i polityczny , historyk i dyplomata florencki , jedna z postaci włoskiego odrodzenia . Jest autorem traktatu o sprawowaniu władzy pt. Książę . Od jego nazwiska powstał termin m...

Pozostałe książki:

Książę Rozważania Rozważania nad pierwszym dziesięcioksięgiem historii Rzymu Liwiusza Traktat o księciu Książę
Wszystkie książki Niccolò Machiavelli

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sztuka wojny według Machiavellego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Fredkowski
2020-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Niewiele stron, a tyle treści... Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą się bawić w politykę, ale i pisanie.

{}× 7 | link |
@expilo
2008-05-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane powakacyjna

Mimo tego, że rząd się zmienił jakiś czas temu, nadal warto czytać. Niektóre chwyty wciąż są stosowane, choć oczywiście za czasów Macchiavelego łatwiej było rządzić niż teraz. Najbardziej zastanawiające, że najpojętniejsi jego uczniowie uczniowie w polskiej politycy tj. bracia Kaczyńscy raczej nie zdaliby u niego egzaminu. Gdyby poświęcili trochę więcej czasu na lekturę ich podłości dałyby lepszy rezultat.

{} | link |
MA
2008-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
AZ
2008-05-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Chcę przeczytać

Plebiscyt - weź udział!

Cytaty z książki

O nie! Książka Sztuka wojny według Machiavellego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe