Sztuka życia i umierania

"Osho"
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Sztuka życia i umierania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Dlaczego obawiamy się śmierci? Jak powinniśmy mówić innym, że umierają? Czy reinkarnacja jest prawdą? Z poczucia głębi, jasności, współczucia, a nawet z humorem, Osho odpowiada na najtrudniejsze pytania, jakie nurtują nas wszystkich, proponując zarazem praktyczne wskazówki dotyczące wsparcia i medytacji. Osho ukazuje, że nasz strach przed śmiercią oparty jest na pewnym nieporozumieniu, a umieranie to możliwość wewnętrznego wzrostu. Kiedy nasze życie jest świadome i kompletne, śmierć nie jest katastrofą, lecz jego radosnym zwieńczeniem.
Data wydania: 2017-10-11
ISBN: 978-83-8015-711-8, 9788380157118
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 376
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

"Osho" "Osho"
Urodzony 11 grudnia 1931 roku w Indiach (Kuchwada, Madhya Pradesh)
urodzony jako Rajneesh Chandra Mohan Jain – hindi रजनीश चन्द्र मोहन जैन, szeroko znany również jako Bhagwan Shree Rajneesh (czytaj: bagłan śri radźnisz) – współczesny hinduski guru, nauczyciel i mistrz duchowy. Założyciel ruchu religijnego Neo-Sanny...

Pozostałe książki:

Miłość, wolność, samotność Radość Wolność. Odwaga bycia sobą Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość Dojrzałość. Odpowiedzialność bycia sobą Intuicja Księga ego Księga kobiet Księga mężczyzn Bliskość. Zaufaj sobie i innym Działanie prawdy. Zaakceptuj to, co niepoznawalne Księga dzieci Odwaga Przeznaczenie, wolność, dusza Seks się liczy Smak miłości Sztuka życia i umierania Świadomość A trawa sama rośnie Apteka dla duszy Buntowniczość najważniejsza cecha Empatia Księga mądrości. Siedem Punktów Treningu Umysłu Księga zrozumienia Piękno ludzkiej duszy Psychologia ezoteryki Spotkania w wyjątkowymi ludźmi Wiara, zwątpienie, fanatyzm. Czy trzeba w coś wierzyć? Zdrowie emocjonalne. Przemień lęk, złość i zazdrość w twórczą energię Hsin Hsin Ming Inteligencja Kreatywność Medytacja. Pierwsza i ostatnia wolność Medytacja. Podstawy praktyki Modlitwa czy medytacja Ukryte tajemnice Wejdź głębiej bądź naturalny sięgnij wyżej Życie jako podróż Życie to bańka mydlana. Sto sposobów patrzenia na życie Autobiografia Christianity the Deadliest Poision & Zen the Antidote to all Poisons Doświadczanie tantry Emocje. Wolni od złości, zazdrości i strachu Ewangelia Tomasza Magia szacunku do siebie Medytacja. Sztuka ekstazy Mądrość Piasków. Część 2. Komentarze do przypowieśći sufickich Podróż w nieznane. O życiu i umieraniu Ponad Marsem i Wenus Pytania płynące z serca Równowaga ciała i umysłu. Wykorzystaj umysł, by uzdrowić ciało Spotkania z niezwykłymi ludźmi Sutra Serca Tajemnice życia Tantra najwyższe zrozumienie Tao. Trzy skarby Ufność Wedanta Siedem kroków do Samadhi Wielkie wyzwanie Zaratustra Bóg który tańczyć potrafi Żyj według własnych zasad Karty przemiany według Osho Mapy świadomości : po czym poznać dokąd zmierzasz, gdy nie ma dokąd zmierzać Medytacja dla zabieganych Mądrość piasków - część 1. Niewinność, wiedza, zachwyt Odwaga. Radość z podejmowania ryzyka Oświecenie zwyczajnego człowieka Siedem ciał człowieka czyli Rzecz o naturze snów Techniki medytacji : poradnik praktyczny Trzecie oko. Brama postrzegania pozazmysłowego Wielka Księga Sekretów Wychować nowe dziecko
Wszystkie książki "Osho"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Sztuka życia i umierania aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Madison
2022-11-21
9 /10
Przeczytane

Osho pozostawił nam wiele. I tak niewielu chce tego dotknąć. Roztacza światło w mroku, oświetla w nim drogę, która prowadzi nas do samych siebie i pozwoli nam poznać siebie prawdziwych - nieutożsamionych z tym co się wokół nas dzieje, z emocjami powstającymi na skutek działań; nieuwarunkowanych, nie budujących na zapożyczonym fundamencie; nie będących zaborczymi, nie trzymających się kurczowo złudnych ideałów i ludzkich zapewnień pełnych pięknych słów i obietnic; nie lgnących do szczęścia wszelkimi sposobami; nie cierpiących z powodu uraz czy braku uznania przez otoczenie, chwilowej fałszywej akceptacji. Nie szukających już pocieszenia.
Nie jest to pozycja, którą polecam, bo mam świadomość tego, że sięgną po nią tylko te osoby, które nie mają tytanowych, szczelnie zamkniętych kanciastych serc i które poszukują sensu egzystencji, odpowiedzi na pytania o istnienie i są na te odpowiedzi gotowi. I tylko te osoby na tym skorzystają. Piszę to ze smutkiem, który jest obecny tylko przez chwilę, który odejdzie, bo nie jestem smutkiem. :)
Dla mnie Osho to wspaniały i mądry przewodnik. Wyjaśnia rzeczywistość jak najlepiej potrafi, towarzyszy w wędrówce po meandrach i wyboistych drogach, ale na ostatnim odcinku usuwa się w cień. Bo tak naprawdę zrozumienie życia, poznanie istoty egzystencji jako całości i wgląd to samotna wycieczka. Nikt nie jest w stanie ci w niej towarzyszyć.

| link |
@Zorg
@Zorg
2023-10-11
1 /10
@spirit87
2021-12-27
6 /10
Przeczytane
@piaty
2022-12-20
9 /10
Przeczytane E-book Duchowe zapasy

Cytaty z książki

(...) Rodzi się wielu ludzi, ale bardzo niewielu żyje.
Życie bez ego jest łaską, jest muzyką; żyć bez ego to żyć naprawdę. Takie życie nazywam poezją.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl