Księga kobiet

"Osho"
4.8 /10
Ocena 4.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Księga kobiet
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.8 /10
Ocena 4.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

OSHO – charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych.

Wbrew temu, co zapowiada tytuł, nie jest to książka o kobietach. A przynajmniej - nie tylko o kobietach, lecz o wszystkim , co się z kobietami wiąże i co jest dla nich ważne. A więc między innymi o miłości, małżeństwie i rodzinie, rodzeniu i wychowaniu dzieci, seksualności, duchowości, samotności, związkach i manipulacji, wolności, wyzwoleniu i zniewoleniu. Zainspirowany pytaniami, które zadawali mu słuchacze i słuchaczki na jego wykładach, Osho przedstawia swoją opinię na wiele tematów. Czyni to we właściwy sobie sposób, stylem obrazowym i pełnym emocji. Czasem jest dowcipny, czasem niezwykłe kategoryczny. To, co mówi, zawsze wynika z jego doświadczenia, z zanurzenia się w życiu, a nie z czysto teoretycznych rozważań, snutych gdzieś na odludziu.

Wydanie 4 - Wyd. Czarna Owca
Tytuł oryginalny: The Book Of Women
Data wydania: 2023-09-27
ISBN: 978-83-8252-850-3, 9788382528503
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: Biblioteka Osho
Kategoria: Rozwój duchowy
Stron: 244
dodana przez: Vernau
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

"Osho" "Osho"
Urodzony 11 grudnia 1931 roku w Indiach (Kuchwada, Madhya Pradesh)
urodzony jako Rajneesh Chandra Mohan Jain – hindi रजनीश चन्द्र मोहन जैन, szeroko znany również jako Bhagwan Shree Rajneesh (czytaj: bagłan śri radźnisz) – współczesny hinduski guru, nauczyciel i mistrz duchowy. Założyciel ruchu religijnego Neo-Sanny...

Pozostałe książki:

Miłość, wolność, samotność Radość Wolność. Odwaga bycia sobą Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość Dojrzałość. Odpowiedzialność bycia sobą Intuicja Księga ego Księga kobiet Księga mężczyzn Bliskość. Zaufaj sobie i innym Działanie prawdy. Zaakceptuj to, co niepoznawalne Księga dzieci Odwaga Przeznaczenie, wolność, dusza Seks się liczy Smak miłości Sztuka życia i umierania Świadomość A trawa sama rośnie Apteka dla duszy Buntowniczość najważniejsza cecha Empatia Księga mądrości. Siedem Punktów Treningu Umysłu Księga zrozumienia Piękno ludzkiej duszy Psychologia ezoteryki Spotkania w wyjątkowymi ludźmi Wiara, zwątpienie, fanatyzm. Czy trzeba w coś wierzyć? Zdrowie emocjonalne. Przemień lęk, złość i zazdrość w twórczą energię Hsin Hsin Ming Inteligencja Kreatywność Medytacja. Pierwsza i ostatnia wolność Medytacja. Podstawy praktyki Modlitwa czy medytacja Ukryte tajemnice Wejdź głębiej bądź naturalny sięgnij wyżej Życie jako podróż Życie to bańka mydlana. Sto sposobów patrzenia na życie Autobiografia Christianity the Deadliest Poision & Zen the Antidote to all Poisons Doświadczanie tantry Emocje. Wolni od złości, zazdrości i strachu Ewangelia Tomasza Magia szacunku do siebie Medytacja. Sztuka ekstazy Mądrość Piasków. Część 2. Komentarze do przypowieśći sufickich Podróż w nieznane. O życiu i umieraniu Ponad Marsem i Wenus Pytania płynące z serca Równowaga ciała i umysłu. Wykorzystaj umysł, by uzdrowić ciało Spotkania z niezwykłymi ludźmi Sutra Serca Tajemnice życia Tantra najwyższe zrozumienie Tao. Trzy skarby Ufność Wedanta Siedem kroków do Samadhi Wielkie wyzwanie Zaratustra Bóg który tańczyć potrafi Żyj według własnych zasad Karty przemiany według Osho Mapy świadomości : po czym poznać dokąd zmierzasz, gdy nie ma dokąd zmierzać Medytacja dla zabieganych Mądrość piasków - część 1. Niewinność, wiedza, zachwyt Odwaga. Radość z podejmowania ryzyka Oświecenie zwyczajnego człowieka Siedem ciał człowieka czyli Rzecz o naturze snów Techniki medytacji : poradnik praktyczny Trzecie oko. Brama postrzegania pozazmysłowego Wielka Księga Sekretów Wychować nowe dziecko
Wszystkie książki "Osho"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Księga kobiet nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Asamitt
2020-06-06
3 /10
Przeczytane ✈ Wymienione/Sprzedane Styl życia/Poradniki

Chciałam zakosztować mądrości Osho i jakoś nie po drodze mi z tą filozofią. Niby pod wieloma względami mamy zbieżne poglądy to jednak nie do końca, bo pomysłowość autora jednak rozwija pewne kwestie w przeciwnym kierunku.

O roli kobiety w społeczeństwie, tego jak była postrzegana przez wieki i jak dziś nadal traktowana jest przedmiotowo przez męską część populacji. W strefie seksualnej jesteśmy wykorzystywane przez egoistycznych partnerów, a społecznie przez tryby narzucone kulturowo czyli maleństwo, związki aż po grób. Poczułam się tak, że oto stałe więzi nie są ważne dla nas, jest nam to wmawiane, nie możemy odejść od siebie kiedy przyjdzie nam ochota i zafascynuje nas inny mężczyzna, bo przecież miażdżą nas tryby małżeńskie.

Daleko idące pomysły na temat życia, spełniania się w społeczeństwie nie narzucającym swojej bezwzględnej woli co do kształtu naszej drogi, lawirowanie między jednym a drugim mężczyzną, z dziećmi najlepiej wychowywanymi przez większą grupę osób, by nie powielać schematów i nasze córki/synowie nie poszukiwali w partnerze kogoś na podobieństwo li tylko rodzica. A życie powinno być podobne do medytacji, żeby móc wchłonąć jak najwięcej i żyć zgodnie z własną duszą, bez szarpania się, stresu i ograniczeń.
Trochę to takie otwarcie się na cudowne, bezproblemowe życie, żeby sobie i innym nie narzucać ograniczeń. Niektóre racje autora kojarzą mi się z przynależnością do jakiejś komuny, gdzie wszyscy zgodnie razem dla dobra każdej jedn...

× 8 | link |
@Zorg
@Zorg
2023-10-11
1 /10
@Madison
2022-10-23
8 /10
Przeczytane
AM
@amaranta4321
2022-04-20
5 /10
Przeczytane
AG
@agnieszkawinczer
2020-05-05
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Księga kobiet. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl