Piękno ludzkiej duszy

"Osho"
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Piękno ludzkiej duszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

,,Musisz przejść transformację i tylko Ty możesz to zrobić. Z wyjątkiem ciebie nikt inny nie może tam dotrzeć. To właśnie piękno ludzkiej duszy: jest ona absolutnie niedostępna dla nikogo. Nikt nie może dotknąć twojego wnętrza."

Czy idea Boga jest potrzebna ludziom? Jak rozwija  świadomość? Jak pielęgnować miłość?

Odpowiednio zadane pytania przyniosą prawidłowe odpowiedzi. Dzięki nim zrodzi się w tobie radość, odzyskasz wolność i poczujesz wdzięczność. Odrzuć więc wszystkie niepotrzebne hipotezy, naucz się kroczyć droga serca i odkryj piękno swojej duszy.

Oto druga z czterech książek z serii Prawdziwe życie zawierające przemówienia OSHO z jego pobytu w Stanach Zjednoczonych. 

OSHO - charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych. 
Tytuł oryginalny: The Beauty of the Human Soul
Data wydania: 2020-02-12
ISBN: 978-83-8143-222-1, 9788381432221
Wydawnictwo: Czarna Owca
Cykl: Prawdziwe życie, tom 2
Stron: 288
dodana przez: Bookmaania

Autor

"Osho" "Osho"
Urodzony 11 grudnia 1931 roku w Indiach (Kuchwada, Madhya Pradesh)
urodzony jako Rajneesh Chandra Mohan Jain – hindi रजनीश चन्द्र मोहन जैन, szeroko znany również jako Bhagwan Shree Rajneesh (czytaj: bagłan śri radźnisz) – współczesny hinduski guru, nauczyciel i mistrz duchowy. Założyciel ruchu religijnego Neo-Sanny...

Pozostałe książki:

Miłość, wolność, samotność Radość Wolność. Odwaga bycia sobą Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość Dojrzałość. Odpowiedzialność bycia sobą Intuicja Księga ego Księga kobiet Księga mężczyzn Bliskość. Zaufaj sobie i innym Działanie prawdy. Zaakceptuj to, co niepoznawalne Księga dzieci Odwaga Przeznaczenie, wolność, dusza Seks się liczy Smak miłości Sztuka życia i umierania Świadomość A trawa sama rośnie Apteka dla duszy Buntowniczość najważniejsza cecha Empatia Księga mądrości. Siedem Punktów Treningu Umysłu Księga zrozumienia Piękno ludzkiej duszy Psychologia ezoteryki Spotkania w wyjątkowymi ludźmi Wiara, zwątpienie, fanatyzm. Czy trzeba w coś wierzyć? Zdrowie emocjonalne. Przemień lęk, złość i zazdrość w twórczą energię Hsin Hsin Ming Inteligencja Kreatywność Medytacja. Pierwsza i ostatnia wolność Medytacja. Podstawy praktyki Modlitwa czy medytacja Ukryte tajemnice Wejdź głębiej bądź naturalny sięgnij wyżej Życie jako podróż Życie to bańka mydlana. Sto sposobów patrzenia na życie Autobiografia Christianity the Deadliest Poision & Zen the Antidote to all Poisons Doświadczanie tantry Emocje. Wolni od złości, zazdrości i strachu Ewangelia Tomasza Magia szacunku do siebie Medytacja. Sztuka ekstazy Mądrość Piasków. Część 2. Komentarze do przypowieśći sufickich Podróż w nieznane. O życiu i umieraniu Ponad Marsem i Wenus Pytania płynące z serca Równowaga ciała i umysłu. Wykorzystaj umysł, by uzdrowić ciało Spotkania z niezwykłymi ludźmi Sutra Serca Tajemnice życia Tantra najwyższe zrozumienie Tao. Trzy skarby Ufność Wedanta Siedem kroków do Samadhi Wielkie wyzwanie Zaratustra Bóg który tańczyć potrafi Żyj według własnych zasad Karty przemiany według Osho Mapy świadomości : po czym poznać dokąd zmierzasz, gdy nie ma dokąd zmierzać Medytacja dla zabieganych Mądrość piasków - część 1. Niewinność, wiedza, zachwyt Odwaga. Radość z podejmowania ryzyka Oświecenie zwyczajnego człowieka Siedem ciał człowieka czyli Rzecz o naturze snów Techniki medytacji : poradnik praktyczny Trzecie oko. Brama postrzegania pozazmysłowego Wielka Księga Sekretów Wychować nowe dziecko
Wszystkie książki "Osho"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Spełnienie duchowe

9.02.2020

Jesteście religijni? Umiecie odpowiedzieć na nasuwające się pytania do waszej wiary? Autor przedstawia wiele wskazówek, jednak uświadamia nas głównie, aby nie zadawać stereotypowych pytań. Należy zadawać pytania aktualne, które dotyczą Ciebie, mają dla Ciebie znaczenie i mogą w jakiś sposób wpłynąć na Twoją decyzję. A wtedy zadane pyta... Recenzja książki Piękno ludzkiej duszy

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@czerwonakaja
2020-02-17
6 /10
Przeczytane

"Bardzo się obruszył. Powiedział: Cierpię tu katusze, a wy twierdzicie, że to nieprawda". 
OSHO Piękno ludzkiej duszy.

Czy człowiek musi w coś wierzyć? Np. w Boga? Możliwe, że wiata w drugiego człowieka nie jest na tyle mocna, że ludziom potrzebna jest idea Boga.
A może wystarczy rozwinąć świadomość? A może wystarczy wypielęgnować w sobie miłość i nie dać jej odejść?

W drugiej książce z cyklu pochodzący z Indii, charyzmatyczny duchowny mistrz próbuje odpowiedzieć na te pytania.

Od razu napiszę, że nie czytam takich pozycji. Tym razem zrobiłam wyjątek.
Powiem Wam jedno, my to wszystko wiemy, my sobie zdajemy z tego sprawę, tylko nie przyjmujemy do wiadomości i stosowania. Czy takie książki to zmienią?
Możliwe, że w jakimś stopniu tak, szczególnie, że do tej, która trafiła w moje ręce już ustawiła się kolejka 😅
Czyli jest grono osób, które potrzebuje ugruntować w sobie pewne uczucia, czy zachowania, chcą na nowo uzyskać odpowiedzi, może poczuć radość, bo życie ich styrało, odzyskać wolność, bo toksyczne związki ostatnio pączkują, i z chęcią po książki Osho sięgają i sięgać będą.
Ja życzę Wam miłej lektury i odkrycia piękna Waszych dusz.

| link |
@Zorg
@Zorg
2023-10-11
1 /10
@Bookmaania
2020-02-09
10 /10
Przeczytane Wydawnictwo Czarna Owca Współpraca

Cytaty z książki

Twoja świadomość powoli się rozwija, kiedy poznajesz życie.
Nie twórz hipotez, które nie pomagają w rozwiązywaniu żadnego problemu.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Pytania płynące z serca
Pytania płynące z serca
"Osho"
1/10
Pytania płynące z serca to pierwsza z czterech książek z serii Prawdziwe życie, zawierająca przemów...
Działanie prawdy. Zaakceptuj to, co niepoznawalne
Działanie prawdy. Zaakceptu...
"Osho"
4.5/10
Moja praca polega na niszczeniu: niszczeniu kłamstw, które cię otaczają (…), na pozostawieniu cię k...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl