Tajne życie. Kobieta w służbie CIA

Amaryllis Fox
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów
Tajne życie. Kobieta w służbie CIA
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów

Opis

Porywające wspomnienia Amaryllis Fox opowiadają o jej dziesięciu latach w najbardziej elitarnej tajnej jednostce operacyjnej CIA, kiedy polowała na najgroźniejszych terrorystów świata w szesnastu krajach, w międzyczasie wychodząc za mąż i rodząc córkę.
Amaryllis Fox kończyła teologię i prawo międzynarodowe na Oksfordzie, kiedy jej mentor pisarski Daniel Pearl został schwytany i ścięty. Wstrząśnięta tą brutalnością Fox zaczęła badać terroryzm, co poskutkowało stworzeniem algorytmu, który z niesamowitą pewnością przewidywał prawdopodobieństwo powstania komórki terrorystycznej w dowolnym miejscu na całym świecie. W wieku dwudziestu jeden lat została zatrudniona przez CIA. Jej pierwszym zadaniem było czytanie i analizowanie setek tajnych komunikatów od obcych rządów i syntetyzowanie ich w zwięzłe noty dla prezydenta. Następnie została zwerbowana do centrum antyterrorystycznego w Iraku. W wieku dwudziestu dwóch lat przeszła zaawansowane szkolenie operacyjne. Przez pół roku żyła w symulowanym świecie, ucząc się, jak korzystać z glocka, jak otworzyć kajdanki, będąc zamkniętą w bagażniku, jak wytrzymać tortury i jakie są najlepsze sposoby popełnienia samobójstwa w przypadku pojmania. Pod koniec szkolenia została wysłana jako szpieg pod nieoficjalną przykrywką – handlarza dzieł sztuki specjalizującego się w sztuce plemiennej i tubylczej – do infiltracji sieci terrorystycznych w odległych rejonach Bliskiego Wschodu i Azji.
„Tajne życie” to ekscytujący, intymny, niezwykle inteligentny i niemożliwy do zapomnienia zapis niezwykłego życia oraz zadziwiającej odwagi i pasji Amaryllis Fox.

Tytuł oryginalny: Life undercover
Data wydania: 2020-06-03
ISBN: 978-83-8143-166-8, 9788381431668
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 264
dodana przez: Justyna_K

Autor

Amaryllis Fox Amaryllis Fox
Urodzona 1 września 1980 roku w USA (Nowy Jork)
Amaryllis Fox to amerykańska pisarka, prezenterka telewizyjna, mówca i były oficer Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych. Odeszła od swojej roli w CIA w 2010 roku.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Tajne życie. Kobieta w służbie CIA"

{} WYBÓR REDAKCJI
28.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Terroryzm to psychologiczna gra, której sednem jest eskalacja. Ludzi przeraża nie ostatni atak, tylko następny”. Autentycznie i szczerze opisane poszczególne etapy życia naszej bohaterki. Poznajemy ją, jako małą dziewczynkę, zaglądamy do jej rodzinnego domu, widzimy, jakie relacje panują między nią, rodzicami a rodzeństwem. Nie od razu nasza boh... {} Recenzja książki Tajne życie. Kobieta w służbie CIA

Szukając siebie

{} WYBÓR REDAKCJI
22.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Tajne życie” to opowieść o tym, jak bardzo udajemy. Czasami nawet bardziej niż agenci CIA. Żyjemy wśród wielu masek. Amaryllis Fox w swojej poruszającej opowieści, wydanej przez Czarną Owcę, zabiera nas do swojego dzieciństwa, otwiera drzwi do swojego domu i zaprasza do rodziny, odsłaniając zakamarki swojego życia. Ale robi to tylko na chwilę,... {} Recenzja książki Tajne życie. Kobieta w służbie CIA

@Zaneta@Zaneta {}× 8

w poczuciu obowiązku

{} WYBÓR REDAKCJI
2.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Szeroko pojęta literatura szpiegowska to gatunek idealny dla miłośników kryminałów. W istocie oficerowie wywiadu są przestępcami, gdyż zajmują się oni pozyskiwaniem informacji w sposób niejawny. Takie działania „pod przykrywką” stanowią obiekt zainteresowania wielu osób. Okazuje się, że wywiad każdego kraju działa nieco inaczej. A gdyby tak przeni... {} Recenzja książki Tajne życie. Kobieta w służbie CIA

Kłamstwo kiedy staje się prawdą jest jeszcze kłamstwem?

16.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kłamstwo kiedy staje się prawdą jest jeszcze kłamstwem? Tak można określić życie szpiega. 007 Bond wspaniałe przygody, cudowne życie, codzienność to piękne kobiety, drogie stroje i samochody. Tak wygląda fikcja literacka, a jak jest naprawdę dowiecie się z książki „Tajne życie”. Oglądając filmy prawie każdy chce być tajnym szpiegiem, po przec... {} Recenzja książki Tajne życie. Kobieta w służbie CIA

@sandrajasona@sandrajasona {}× 14

Moja opinia o książce

Opinie

@Kobietaczytajaca
2020-06-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

W moje ręce ostatnio trafiła, fajna książka, która pokazuje, że nie tylko mężczyźni potrafią mieć odwagę. Autorka przedstawia swoje dzieciństwo, które kolorowe nie jest oraz jak trafiła do służb i jakie było jej życie podczas pełnienia służby. Dowiemy się z niej sporo o życiu osób, które wkraczają w szeregi CIA. Mają oni wiele tożsamości, często podróżują, trwają w gotowości przez cały czas, muszą oszukiwać swoich bliskich, dla ich dobra. Cierpi na tym ich życie prywatne, którego tak naprawdę nie mają. Ich życie jest ciągle zagrożone, gdyż przebywają wśród osób niebezpiecznych. Kiedy patrzy się na film o Jamesie Bondzie to wydawać by się mogło, że takie życie nie jest ciężkie wręcz przeciwnie jest ekscytujące, ale to tylko film, w prawdziwym życiu jest o wiele ciężej i niebezpieczniej. Książkę czyta się z ciekawością i podziwem, gdyż niewiele osób decyduje się na takie poświęcenie. Książka będzie świetna dla osób czytających sensacje czy podziwiających wcześniej wspomnianego Jamesa Bonda, gatunek książki to reportaż, więc i ta grupa czytelników powinna po nią sięgnąć. Wspomnę tylko jeszcze o tym, że w przygotowaniu jest serial a w roli głównej wystąpi Brie Larson. Moja ocena 8/10.

{}× 3 | link |
@lukrecja84
2020-05-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

#TajneŻycie @amaryllisfox @wydawnictwoczarnaowca

"Tajne życie" - Kobieta w służbie CIA - są to wspomnienia autorki dotyczące jej życia - autobiografia.

Na plus działa pełny opis jak wygląda wcielenie, szkolenie i służba agenta CIA. W żadnej innej książce tego nie znajdziesz. Chcesz poznać jak buduje się siatkę wtyczek - jak się ich werbuje? Przeczytaj książkę. Powieść Pani Fox jest na faktach - możesz przeczytać o autentycznych wydarzeniach.
Praca w służbie CIA jest bardzo trudna - pomijając mordercze treningi, narażają swoje życie a czasem nawet giną z rąk terrorystów. Wszystko dla dobra kraju i niewinnych ludzi.
Służba dla Centralnej Agencji Wywiadowczej jest tajna, a co za tym idzie? Nikt nie może się dowiedzieć dla kogo pracuje, gdzie pracuje a tym bardziej co robi. Agent przez całe życie w służbie musi oszukiwać rodzinę, przyjaciół. Musi grać podwójną rolę. Tylko czy to dla ludzkiej psychiki jest dobre? Praca w CIA jest ekscytująca, podnosi adrenalinę ale także siada psychika...
Agent CIA musi mieć mniej niż 35 lat... Autorka pierwszą wstępną propozycję pracy dla CIA otrzymała w wieku 22 lat. Najbliższym ściemniała, że jest konsultantką międzynarodowej firmy i wykorzystuje swój algorytm, żeby pomóc w trafnych inwestycjach w innych krajach. Po skończonych studiach magisterskich dostała list, w którym otrzymała pracę w Tajnych Służbach. Pierwszą jej misją byla Sekcja Iracka w Centrum Antyterrorystycznym. Bomby i naloty są tam na początku ...

{}× 1 | link |
@dreambooks25
2020-05-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Książkę Pani Amaryllis Fox „Tajne życie. Kobieta w służbie CIA” przeczytałam ponad tydzień temu, ale cały czas mam po niej przysłowiowego „książkowego kaca”… Pozycję tę dostałam jako egzemplarz recenzencki.

Jest to historia silnej młodej kobiety, która pracuje w CIA. Bardzo szybko wspina się po szczeblach życiowej kariery. Jest pracowita, ambitna. Pracuje między innymi nad sprawami związanymi z Al. Kaidą czy też ogólnie pojętym terroryzmem na świecie.

Pomimo, że powieść nie oferuje czytelnikowi szybkiej, zawrotnej akcji, na co byłam troszkę nastawiona po przeczytaniu opisu książki, to nie zawiodłam się na niej. Są takie momenty, że można wczuć się w całą przedstawioną sytuację. Stało się tak, dlatego że książka posiada pierwszoosobową narrację. Od samego początku wiadomym jest to, że autorka opisuje swoje życie oraz wydarzenia związane z pracą w CIA (choć nie nastawiajcie się, że posiądziecie tajemną wiedzą i będziecie specjalistami w tej dziedzinie).

Jak już pisałam wcześniej mamy do czynienia z autobiografią Pani Amaryllis Fox, która nie byłaby kompletna gdyby nie przedstawiała nam całego swojego życia „step by step”. Historia zaczyna się gdy autorka była małą dziewczynką, następnie możemy przeczytać o Jej dalszych wyborach życiowych. Uważam to za bardzo dobre posunięcie, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyobrazić sobie dlaczego podjęła takie a nie inne decyzje w swoim życiu.

Kobieta tyle lat żyła „pod przykrywką”, jako szpieg, że trud...

{}× 1 | link |
@bookostrada
2020-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Tajne życie", to książka która wciągnęła mnie od pierwszych stron, była zaskakująca, pokazująca jak można poświęcić się dla pracy, dla dobra kraju, oraz innych bezbronnych osób.
Jako tajny agent CIA, bohaterka musi ograniczać swoje kontakty z przyjaciółmi, znajomymi, a nawet z rodziną. Musi udawać, grać w grę pozorów, że jest kimś innym, codziennie musi zakładać nową maskę. Bycie agentem, to praca 24h na dobę. Poświęcenie i zaangażowanie w prace jakie płynie z Amaryllis, widać gołym okiem. Jednak o ile w życiu zawodowym, skrupulatnie wspina się na kolejne stopnie kariery, tak w życiu prywatnym kompletnie sobie nie umie poradzić. Wydaje mi się, że decyzje jakie podejmuje są kompletnie nieodpowiedzialne, bierze ślub z osobą która zna tylko z pracy ( a może aż z pracy? Skoro praca to jej całe życie?), Postanawia być matką, wiedząc że każda akcja może skończyć się tragicznie. Z jednej strony rozumiem, że chce mimo swojej pracy wieść normalne życie, z drugiej, coś we mnie krzyczy, że nie tędy droga.
Autorka, wzbudziła we mnie mnie ciekawość, aby bardziej zainteresować się tajnymi służbami, ale jednak nie odpowiedziała na pytania, które miałam w głowie podczas czytania książki.
Jeśli lubicie biografie to szczerze polecam, ale jako, że książka przypasowana jest do literatury faktu, a jej celem było pokazanie życia tajnej agentki i poznanie od środka służby w CIA, to jednak oczekiwałam czegoś wiecej

{} | link |
@ocal_ona77
2021-03-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Książka "Tajne życie. Kobieta w służbie CIA" to zapiski wspomnień byłej agentki CIA, Amaryllis Fox. W wieku dwudziestu parę lat rozpoczyna służbę. Bez przerwy musi udawać, czym się zajmuje - świadomie okłamuje najbliższych. Jej związki rozpadają się, jeden po drugim. Ciągle nie ma jej w domu. Życie Amarylis składa się tylko z kłamstw i tajemnic. Ale wszystko robi dla dobra ludzkości, chroni ich życie. Niespodziewanie wszystko się zmienia. Co może być ważniejsze niż ratowanie życia?
Książkę czytało się szybko. Początkowo fabuła była wciągająca. W połowie zrobiło się nudno - męczyły mnie szczegółowe opisy broni i mało znaczące wątki, które nic nie wnosiły do fabuły. Sytuację uratowało zakończenie. Ogólnie książkę bardzo polecam.

{} | link |
HO
2021-01-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Życiowe Kryminały
@wez_przeczytaj
2021-01-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@w_swiecie_ksiazek
2020-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Skazananaksiazki
2020-08-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Wydawnictwo Czarna Owca Zredagowane
@ksiazka_w_pigulce
2020-06-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Zaneta
2020-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2020 CZERWIEC
@sandra13
2020-06-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
@sandrajasona
2020-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020 Wydawnictwa, wygrane, od pisarzy, z autografem :-) Reportaż, literatura faktu
@opisujeksiazki
2020-06-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2020-06-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Tajne życie. Kobieta w służbie CIA. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl