Tatry. Przewodnik turystyczny Tatry Polskie i Słowackie

Józef Nyka
Tatry. Przewodnik turystyczny Tatry Polskie i Słowackie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Od autora "Pierwsze wydanie „Tatr” ukazało się w r. 1972 nakładem Wydawnictwa „Sport i Turystyka”. W dziesięć lat później zaawan¬sowane były prace nad wznowieniem pozycji, wydawca odstąpił jednak od umowy ze względu na zamknięcie granicy z Czechosło¬wacją i praktyczne zniesienie konwencji. Niniejsze — drugie — wy¬danie jest powtórzeniem pierwotnego tekstu - z licznymi przerób¬kami i aktualizacją, której dokonała moja córka, Monika. Przewodnik obejmuje cale Tatry - Polskie i Słowackie, wraz z wieńcem leżących wokół nich miejscowości. Przeznaczony jest dla różnych kategorii turystów, głównie jednak tych, którzy wyszli już poza stadium spacerów po reglach. Podobnie jak w innych moich przewodnikach, szczególny nacisk kładę na komentowanie tras wycieczkowych, a nie na prowadzenie turysty, co dzisiaj z powo¬dzeniem robi sama dobrze widoczna w terenie ścieżka. Pierwsze wydanie przewodnika ukazało się w czasie, kiedy w Tatrach Sło¬wackich wolno było poruszać się także poza znakowanymi szlaka¬mi, a Tatry Zachodnie w ogóle nie były objęte restrykcjami parko¬wymi. Zamieszczonych wówczas propozycji wycieczkowych poza ścieżkami oficjalnie wyznaczonymi nie usuwam, większość z nich można bowiem przebyć korzystając z opieki przewodników TANAP, niektóre zaś mogą zostać na nowo udostępnione turystom."
Data wydania: 1994
ISBN: 83-901580-0-0, 8390158000
Wydawnictwo: TRAWERS Wyd.
Stron: 592

Autor

Józef Nyka Józef Nyka
Urodzony w 1924 roku w Polsce
polski alpinista, taternik, popularyzator alpinizmu i turystyki górskiej, autor przewodników turystycznych. Ma na koncie szereg najwyższej klasy przejść dróg i pierwszych przejść w Tatrach oraz w Dolomitach.

Pozostałe książki:

Tatry Polskie Przewodnik Dwie Kangczendzongi Burza nad Alpami W górach wysokich. Kompendium polskich wypraw wysokogórskich Tatry Słowackie. Przewodnik
Wszystkie książki Józef Nyka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Tatry. Przewodnik turystyczny Tatry Polskie i Słowackie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tatry. Przewodnik turystyczny Tatry Polskie i Słowackie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl