The Raven King

Maggie Stiefvater
The Raven King
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Czwarty tom bestsellerowego cyklu.

Gansey od lat obsesyjnie pragnie jednego – odnaleźć grób mitycznego walijskiego króla. W swoje poszukiwania po kolei wciągał przyjaciół: Ronana, wykradającego ze snów niezwykłe przedmioty, potężnego czarodzieja Adama, zamordowanego przed laty Noaha, który rozpaczliwie czepia się świata żywych. I wreszcie Blue, którą pokochał z wzajemnością, lecz ciąży nad nimi fatalna przepowiednia.

Przyjaciele wiedzą, że ich wędrówka dobiega końca. Krok za nimi czai się jednak ciemność, zamieniająca sny w najstraszniejsze koszmary. Przeraża ich bardziej niż cokolwiek, czego do tej pory zaznali. Czy dadzą radę stawić jej czoła? I kogo będą musieli złożyć w ofierze?
Zakończenie tej historii jest elektryzujące jak linia mocy.
Data wydania: 2023-10-25
ISBN: 978-83-8319-126-3, 9788383191263
Wydawnictwo: Uroboros
Cykl: Król kruków, tom 4
Kategoria: Fantasy
Stron: 464
dodana przez: Vernau

Autor

Maggie Stiefvater Maggie Stiefvater
Urodzona 18 listopada 1981 roku w USA (Harrisonburg, Virginia)
Pisarka i artystka, absolwentka historii. Śpiewała na weselach, pracowała jako redaktor techniczny, instruktorka kaligrafii, kelnerka. Teraz, jak sama mówi, w dzień jest zawodową pisarką, a w nocy – artystką. Sama tworzy ilustracje do zwiastunów swo...

Pozostałe książki:

Drżenie Niepokój Król Kruków. The Raven Boys Ukojenie Wezwij sokoła Wiedźma z lustra Wyścig śmierci Przeklęci święci Złodzieje snów Lament Przebudzenie króla Spirit Animals 2. Polowanie Grzesznik Waleczna Opal Atlas magicznych stworzeń Pip Bartlett Blue Lily, Lily Blue Król Kruków. The Dream Thieves The Raven King
Wszystkie książki Maggie Stiefvater

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka The Raven King aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@obsydiian
2023-10-21

Król kruków The Raven King czyli 4 i ostatni tom przygód piątki przyjaciół otoczonych magią i snem utkanym z marzeń. Wiele się wyjaśnia, niektórzy bohaterowie dostają swoje zakończenie a inni... nie do końca. Ostatni tom naszpikowany jest zwrotami akcji ale i nowymi bohaterami. A rozwiązanie wydaje się za proste...
"Wszyscy wzrastali i opierali się na sobie niczym drzewa sięgające razem ku słońcu".
W finałowym tomie pojawiają się nowi bohaterowie. I gdyby oni pojawili się częściej w poprzednich tomach to może nie przeszkadzałoby mi to tak bardzo, jednak tak się nie stało. I na domknięcie niektórych wątków brakło albo pomysłu albo to miało zostać tak zawieszone w czasie. Niektóre tajemnice nawet mnie zaszokowały, w sensie spodziewałam się czegoś ale nie tego. Chociaż z drugiej strony to wiele wyjaśnia, nawet bardzo dużo. To i tak wolałabym żeby więcej czasu w książce dostały postacie które towarzyszą głównym bohaterom od początku.
"Jego uczucia były niczym rozlana plama ropy - pozwolił jej się rozprzestrzeniać i teraz na całym oceanie nie znalazłoby się ani jednego miejsca, które nie zapłonęłoby, gdyby upuścił zapałkę".
Wszyscy którzy czekali na rozwinięcie się uczucia Adama i Ronana, to czwarty tom dostarcza nam wiele wydarzeń z ich udziałem. Mimo to wszystko jest napisane tak, że wiele możemy sobie sami dopowiedzieć ale i nie ma tu niczego na siłę. Gans...

| link |

Cytaty z książki

Był niczym książka, trzymał swe ostatnie stronice i chciał dotrzeć do końca, by dowiedzieć się, jak zakończyła się opowieść, a jednocześnie nie chciał jej dokończyć.
-Od roku próbowałm cię rozgryźć
-Jestem niejadalny.
Miało świadomość, że czasami nie chodziło o ocalenie siebie, lecz o utrzymanie się wystarczająco długo, by ktoś mógł ocalić ciebie.
Chcieć żyć, lecz akceptować śmierć, by ocalić innych - na tym polegała odwaga.
Nic nie przychodzi z niczego, które przychodzi z niczego. Coś daje jednak coś.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Król Kruków. The Raven Boys
Król Kruków. The Raven Boys
Maggie Stiefvater
8.3/10
Pierwszy tom bestsellerowego cyklu Król Kruków Blue Sargent co roku odwiedza cmentarz w wigilię ...
Król Kruków. The Dream Thieves
Król Kruków. The Dream Thieves
Maggie Stiefvater
Drugi tom bestsellerowego cyklu. Ronan Lynch ma sekrety, które ukrywa nie tylko przed innymi, ale...
Blue Lily, Lily Blue
Blue Lily, Lily Blue
Maggie Stiefvater
Trzeci tom bestsellerowego cyklu. Blue Sargent zawsze różniła się od rówieśników – dorastała wśró...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl