Trauma i pamięć

Peter A. Levine
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Trauma i pamięć
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Peter A. Levine, twórca metody Doświadczania Somatycznego, mierzy się z jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii W terapii traumy – czy możemy ufać własnym wspomnieniom? Według niektórych badaczy wspomnienia traumatycznych wydarzeń nie są wiarygodne i nie ma z nich żadnego pożytku; inni natomiast podkreślają ich kluczowe znaczenie w zrozumieniu tego, co nas spotkało.

Dr Levine przekonuje, że każda ze stron ma trochę racji. Choć wspomnieniom można zaufać, najbardziej wartościowe w terapii są te, które początkowo uznajemy za najmniej wiarygodne. Autor proponuje skupić się na pamięci ciała, przeważnie niedostępnej dla naszej świadomości.

Pierwszym krokiem jest zrozumienie zależności między przeszłością a teraźniejszością oraz między mózgiem a ciałem. W ten sposób będziemy mogli przeformułować nasz stosunek do traumy, której doświadczyliśmy.

Książka Trauma i pamięć przeznaczona jest zarówno dla terapeutów, jak i dla osób, które przeżyły traumę. Stanowi przełomowe spojrzenie na to, jak powstają wspomnienia i jak duży jest ich wpływ na stan naszej psychiki i samopoczucia.

W serii Terapia Traumy autorstwa Petera A. Levina ukazały się dotychczas:

  • Głos wnętrza. Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie
  • Uleczyć traumę
  • Obudźcie tygrysa
  • Uwolnić się od bólu. Program leczenia bólu oparty na świadomości ciała
Tytuł oryginalny: Trauma and memory
Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-8143-340-2, 9788381433402
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: Terapia traumy
Stron: 212
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Peter A. Levine Peter A. Levine
Urodzony 19 lutego 1942 roku w USA
Amerykański psycholog i psychoterapeuta. Zdobył stopień doktora z biofizyki medycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, a także z psychologii na Uniwersytecie Międzynarodowym. Pracuje w dziedzinie stresu i traumy od ponad 40 lat i jest twó...

Pozostałe książki:

Uwolnić się od bólu. Program leczenia bólu oparty na świadomości ciała Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy Uleczyć traumę. 12-tygodniowy program wychodzenia z traumy Głos wnętrza. Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie
Wszystkie książki Peter A. Levine

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Można poczuć radość?

WYBÓR REDAKCJI
27.04.2021

Peter A. Levine po raz kolejny udowadnia, że z macek traumy można się wyswobodzić. Czy jest coś gorszego niż życie z traumą? Wydaje się, że nie. To życie w nieustannym poczuciu zagrożenia, paraliżu, ataki paniki i reakcje nieadekwatne do sytuacji. Zespół stresu pourazowego, który często towarzyszy doświadczeniu traumy to poważne zaburzenia, ... Recenzja książki Trauma i pamięć

@Zaneta@Zaneta × 11

Moja opinia o książce

Opinie

@okonagata
2022-04-08
8 /10
Przeczytane
@Zaneta
2021-04-27
8 /10
Przeczytane 2021 KWIECIEŃ

Cytaty z książki

“Dziękuję, pani Kurtz. Dziękuję za pani ciepło, poczucie humoru, radość, za pani entuzjazm do nauki i za to żywe wspomnienie mojej pamięci epizodycznej, które pomogło mi znaleźć drogę do moich ...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl