Tygrys się budzi

Kate DiCamillo
Książka Tygrys się budzi
Książka Tygrys się budzi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dziejąca się współcześnie historia dziewczynki, chłopca i tygrysa, który pomaga dzieciom przełamać ich kompleksy, niechęć i brak zaufania do otaczającego świata. Wędrując rankiem przez bagnisty las na Florydzie dwunastoletni Rob znajduje prawdziwego ogromnego tygrysa - szarpiącego się w klatce. Tego samego dnia spotyka też niezwykłą dziewczynkę, Sistinę, która bardzo otwarcie okazuje uczucia, gdy chłopiec głęboko ukrywa swoje. W miarę jak oboje zaczynają sobie wzajemnie ufać i stają się przyjaciółmi, odkrywają też, że złych wspomnień i żalu nie można wiecznie dusić w sobie, tak jak nie można na stałe uwięzić tygrysa w klatce. Powieść Tygrys się budzi jest bardziej mroczna niż Dzięki tobie Winn-Dixie, ale jest w niej światło i wyzwolenie... Główny bohater cierpi po śmierci matki i w końcu znajduje pocieszenie w przyjaźni. Sądzę, że doro śli nie zawsze rozumieją, ile dla dzieci znaczy przyjaźń.
Data wydania: 2009-05-29
ISBN: 978-83-7236-160-8, 9788372361608
Wydawnictwo: Philip Wilson
Stron: 164

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tygrys się budzi

Czytając książki wielokrotnie zastanawiam się, jakby to było być bohaterką jednej z nich. W swoim życiu dosyć często zdarzyło mi się współczuć i zazdrościć postaciom z moich ulubionych lektur. Kiedyś nawet sama zaczęłam pisać coś na wzór opowiadania autobiograficznego. "Tygrys się budzi" przedstawia nam historię dwójki dzieci, a także tygrysa, który ze wszelkich sił stara się pomóc swoim towarzyszom przełamać dystans w stosunku do otaczającego ich świata. Muszę przyznać, że Kate DiCamillo pisząc tą książkę spisała się na medal. Autorce chwali się, iż podczas tworzenia tej lektury głęboko wni... czytaj dalej »

@Lena173 @Lena173

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Tygrys się budzi”- Kate DiCamillo

Książka Magiczny słoń
Magiczny słoń Kate DiCamillo
{}8/10
Kiedy namiot wróżki pojawił się na placu targowym miasteczka...
Książka Cudowna podróż Edwarda Tulana
Cudowna podróż Edwarda Tulana Kate DiCamillo
{}10/10
Piękna i mądra książka do wielokrotnego czytania. Jak baśnie...
Książka Dzielny Despero
Dzielny Despero Kate DiCamillo
{}8/10
Dzielny Despero to zadziwiająca, trzymająca w napięciu baśń,...
Książka Opowieść o Despero. Historia myszki, księżniczki, zupy i szpulki nici
Opowieść o Despero. Histori... Kate DiCamillo
{}7.5/10
"Opowieść o Despero" to zadziwiająca trzymająca w napięciu b...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się