Tygrys się budzi

Kate DiCamillo
Tygrys się budzi
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dziejąca się współcześnie historia dziewczynki, chłopca i tygrysa, który pomaga dzieciom przełamać ich kompleksy, niechęć i brak zaufania do otaczającego świata.
Wędrując rankiem przez bagnisty las na Florydzie dwunastoletni Rob znajduje prawdziwego ogromnego tygrysa - szarpiącego się w klatce. Tego samego dnia spotyka też niezwykłą dziewczynkę, Sistinę, która bardzo otwarcie okazuje uczucia, gdy chłopiec głęboko ukrywa swoje. W miarę jak oboje zaczynają sobie wzajemnie ufać i stają się przyjaciółmi, odkrywają też, że złych wspomnień i żalu nie można wiecznie dusić w sobie, tak jak nie można na stałe uwięzić tygrysa w klatce.

Powieść Tygrys się budzi jest bardziej mroczna niż Dzięki tobie Winn-Dixie, ale jest w niej światło i wyzwolenie... Główny bohater cierpi
po śmierci matki i w końcu znajduje pocieszenie w przyjaźni. Sądzę, że dorośli nie zawsze rozumieją, ile dla dzieci znaczy przyjaźń.
Data wydania: 2009-05-29
ISBN: 978-83-7236-160-8, 9788372361608
Wydawnictwo: Philip Wilson
Stron: 164

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tygrys się budzi

4.10.2010

Czytając książki wielokrotnie zastanawiam się, jakby to było być bohaterką jednej z nich. W swoim życiu dosyć często zdarzyło mi się współczuć i zazdrościć postaciom z moich ulubionych lektur. Kiedyś nawet sama zaczęłam pisać coś na wzór opowiadania autobiograficznego. "Tygrys się budzi" przedstawia nam historię dwójki dzieci, a także tygrysa, któ... Recenzja książki Tygrys się budzi

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tygrys się budzi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl