Uczeni w anegdocie : poczet 2

Andrzej Kajetan Wróblewski
Uczeni w anegdocie : poczet 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kontynuacja wydanego w 1999 roku zbioru felietonów poświęconych popularyzacji nauki. Autor prezentuje kolejne sylwetki luminarzy światowej nauki, a czyni to - jak zawsze - z humorem i wdziękiem. Przytacza szczegóły, których próżno by szukać w najbardziej nawet opasłych encyklopediach - gdzież bowiem jak nie w tej książce znajdziemy informacje o miłosnych perypetiach najbogatszego włóczęgi Europy, Alfreda Nobla; o matrymonialnych rozterkach Johannesa Keplera (do małżeństwa z nim pretendowało aż 11 kandydatek); czy wreszcie o tym, że Emil Fischer - laureat Nagrody Nobla - podjął studia, gdyż okazał się za głupi, aby zostać kupcem? Zrywając z niesłusznie nadal pokutującym przeświadczeniem, że o nauce pisać na wesoło nie przystoi, profesor Wróblewski sprawił, że solidną porcję rzetelnej wiedzy, jaką nam zaserwował, wchłaniamy niejako mimochodem, a od lektury trudno się oderwać...
Data wydania: 2004-04-20
ISBN: 978-83-7337-643-4, 9788373376434
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 208

Autor

Andrzej Kajetan Wróblewski Andrzej Kajetan Wróblewski polski fizyk doświadczalny i historyk nauki, zajmujący się głównie fizyką cząstek elementarnych i historią fizyki, encyklopedysta i popularyzator.

Pozostałe książki:

Uczeni w anegdocie 200 uczonych w anegdocie. księga druga Historia fizyki Od czasów najdawniejszych do współczesności Z powrotem na Ziemię. Spór o pochodzenie cywilizacji ludzkich. Prawda i mity w fizyce
Wszystkie książki Andrzej Kajetan Wróblewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Uczeni w anegdocie : poczet 2 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Uczeni w anegdocie : poczet 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl