Upadli

Upadli
6.99
Ocena 6.99 na 10 możliwych
Na podstawie 111 ocen kanapowiczów
W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego... Luce Price zwraca uwagę na taje...
W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego... Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno korzystać z komórek, inni uczniowie to świry, a każdy ich ruch śl...
Pełny opis
Data wydania: 2010-5-19
ISBN: 978-83-7480-168-3 ( 9788374801683 )
Wydawnictwo: MAG
Stron: 480
puchar @Roselle @Roselle pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę

Recenzje

Recenzja: "Upadli" Kate Lauren
O Kate Lauren nie słyszałam absolutnie nic. Oprócz tego, że ładnie się nazywa, a ja ciągle zapominam, które to imię, a które nazwisko. Po "wygooglowaniu" jej jedyne czego się dowiedziałam to, że skończyła szkołę tu i tu, a teraz mieszka tam. W zasadzie nic, czym warto byłoby się podzielić. Z czarno-...
"Upadli"
"Przeznaczeniem niektórych aniołów jest upadek" Luce jest uważana przez otoczenie za osobę niespełna rozumu. Widzi rzeczy, których żaden człowiek widzieć nie powinien. Odwiedziła ona chyba wszystkich możliwych psychologów. W nie wyjaśnionych okolicznościach ginie jej chłopka, a dziewczyna jest głów...
Napisz swoją opinię

Opinie

@kegraa
@kegraa 2013-08-28
Przeczytane (2013-08-28)
Czytam wychwalające pod niebiosa tę książkę komentarze i nie mogę wyjść ze zdziwienia... Mnie w tej książce nie ujęło nic. Absolutnie nic. Akcja ciągnie się strasznie, główna bohaterka wzdycha do chłopaka, który na dzień dobry pokazuje jej środkowy palec.. pół ksiązki później okazuje się, że jest on 'czymś', a dziewczyna, zamiast się cieszyć, że w ogóle jej o czymś powiedział -a tego właśnie chciała- ucieka od niego, żeby 'pomyśleć'. Ale oczywiście nie zastanawia się nad tym, ponieważ ciągle myśli o ich pocałunku- czy to tym we śnie, czy na jawie. Porażka. Nie powiem, że strata czasu, bo uwielbiam książki i nigdy nie stwierdzę, że szkoda mi czasu na czytanie... chociażby takiego CZEGOŚ, bo nie wiem jak to nazwać. Nie polecam. Chyba że ktoś nie ma niczego lepszego pod ręką, a poza tym nie chce poczytać czegoś wnoszącego do życia, tylko ot tak, dla relaksu. Chociaż, prawdę mówiąc, ja za bardzo się irytowałam czytając, by się przy "Upadłych" chociażby zrelaksować.
@Rebellish
@Rebellish 2010-08-12
Przeczytane (2010-08-12)
Książka ta wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Historia może i była troszkę oklepana - dwoje przeznaczonych sobie kochanków, którzy nie mogą być być ze sobą - lecz opisana w bardzo ciekawy i przyjemny dla oka sposób. Tutaj jednak podobało mi się to, że chłopak usilnie nie próbuje przypodobać się dziewczynie, nie prawi komplementów, nie słodzi - do czasu. A wręcz jej unika, odtrąca, mając tym samym na myśli jej dobro. Bardzo przyjemna odmiana, biorąc pod uwagę książki, których się ostatnio naczytałam i w których takie mizianie się niemal doprowadzało mnie momentami do mdłości. Zniesmaczyła mnie trochę wizja trójkąta, który przedstawiono w książce. Jeden chłopak zły, drugi dobry - do końca niemal nie wiadomo, który jest który. Dobrze, że nie była to usilna walka o względu Luce, choć jak dla mnie chłopaki mogliby ją zostawić i zająć się sobą. Jestem pewna, że byłaby z nich bardzo urocza parka.
@Natula
@Natula 2010-10-18
Przeczytane (2010-10-18)
Nie rozczarowała mnie ta książka bo wiele się po niej nie spodziewałam. Szczerze, to chyba wyrosłam z książek dla nastolatków. Fabuła bardzo przewidywalna, standardem jest neurotyczna nastolatka z problemami myśląca tylko o boskim ciele swojego maczo i chłopak "chcęalemuszęsiętrzymaćzdaleka". Momentami teksty bardzo infantyle i nudne, wszystko to spowodowało, że książka ani nie ziębi ani nie grzeje......a może po prostu żeby się w niej zakochać trzeba mieć naście lat. Plus dla książki to umiejscowienie akcji i ciekawi drugoplanowi bohaterzy, niestety o wiekszości z nich nie dowiemy się nic ciekawego. Autorka skupia sie tylko na kilku postaciach, żal, bardzo żal. Pasuję , dla mnie słaba trójka.
@Elen
@Elen 2011-11-12
Przeczytane (2011-11-12)
A mi się książka podobała, choć na początku było trochę nudnawa, za wolna akcja, za dużo życia codziennego. Ale potem... "Upadli" nie było przewidywalne, cały czas się zastanawiałam, co będzie dalej, jak to wszystko się potoczy a w głowie miałam zamieszanie - " o co tutaj chodzi?!". Ciekawa historia, na szczęście nie była to kolejna historia wielkiej miłości wampira i zwykłej dziewczyny napisana według schematu : poznają się, dziewczyna się dowiaduje kim on jest, słyszy jakąś banalną historię, są razem, coś staje im na drodze, pokonują wszystkie przeciwności losu i love forever". Polecam! :)
@natkawes
@natkawes 2010-08-30
Przeczytane (2010-01-01)
Spodobała mi się okładka (dlaczego ja zawsze zwracam szczególną uwagę na zewnętrzną stronę książki?). I postanowiłam ją przeczytać. Czytając miałam wrażenie, że było już coś podobnego. I wreszcie stwierdziłam, że jest to połączenie "Szeptem" i "Zmierzchu". W zachowaniu Daniela dostrzegłam Edwarda. Było identycznie. Kochał ją, ale dla jej dobra nie mógł dopuścić do spotkań. Miałam także wrażenie, że jest taki "mroczny" jak Patch. Niby przez większość książki prawie nic się nie działo. Jednak szybko się czyta. Spodobał mi się koniec. Ta wojna aniołów i nie mogę się doczekać kolejnej części.
AK
@Akasza 2010-06-01
Przeczytane (2010-06-01)
ciężko jest ocenić tą książkę, 2/3 książki to nudny, odwieczny dylemat, którego chłopaka wybrać, bo jeden jest cudowny, a drugi jakoś przyciąga, za to dalej zaczyna się robić ciekawie. Plusem książki jest wymyślona przez autorkę sceneria: okropna architektura poprawczaka, cmentarz z czasów wojny secesyjnej, a nawet bohaterowie drugoplanowi, którzy nie są do końca normalni. Drugi plus to ciągle pojawiające się nowe tajemnice i nawet po rozwiązaniu części z nich pozostaje jeszcze wiele pytań i pewnie dlatego sięgnę po drugi tom.
@Hayley
@Hayley 2011-09-26
Przeczytane (2011-12-05)
Kiedy sięgałam po tę książkę, byłam do niej sceptycznie nastawiona.Wydawała mi się kolejną ckliwą opowiąstką o miłości zwykłej, śmiertelnej dziewczyny i anioła. No cóż, może książka poniekąd taka właśnie jest, lecz dla mnie ma ona w sobie coś więcej. Różni się od innych bezbarwnych opowiadań tego typu. Kończąc czytać nie czułam rozczarowania, gdyż z góry byłam nastawiona na lekką i przyjemną lekturę na niezbyt wysokim poziomie. Jesli ktoś własnie szuka czegoś na weekendowe popołudnie, to polecam książkę "Upadli".
@Xtacy
@Xtacy 2011-01-26
Przeczytane (2011-01-26)
Pomijając "mroczne cienie", które ciągle łaziły za główną bohaterką, a także idealizowanie Daniela, no, może jeszcze niezrozumiałą miłość do Cama - to książka całkiem znośna. Ciekawy pomysł szkoły, ale ten cały cmentarz... Oj trudno mi cokolwiek powiedzieć, mam mieszane uczucia. Czytało się szybko, ale akcja zaczęła się w 2 ostatnich rozdziałach i pozostało dużo niedomówień. Boję się jedynie drugiej części, bo jeśli tytuł brzmi "Udręka", to może naprawdę ciężko będzie przez nią przebrnąć...
@Niji
@Niji 2011-02-05
Przeczytane (2011-02-05)
Taka sobie, po prostu, o, do czytania i szybkiego zapomnienia. Owszem, zaciekawiło mnie to, tak odrobinkę, i na pewno sięgnę po drugą część, ale nie oczekuje cudu. Chyba zaczynam mieć powoli dość takich wyidealizowanych bohaterów - taki Edward *kocham cię, ale dla twojego dobra będę trzymał się daleko od ciebie*, taki super, ekstra, cool, tajemniczy, niebezpieczny. Już mnie to troszkę nudzi, szczerze powiedziawszy. No, ale poczekam, przeczytam drugą część, może ona mnie zadowoli :]
@Cropka
@Cropka 2010-07-28
Przeczytane (2010-01-01)
Początek nie był zbyt zachęcający. Odłożyłam ją, ale dziś stwierdziłam, że skoro ją kupiłam i zaczęłam to trza skończyć. Znów po nią sięgnęłam i mnie wciągnęło :D Powieść całkiem interesująca, napisana lekkim stylem. Jedynymi minusami to - jak powiedziała Lady_Martia - czasem pojawiające się głupie teksty i to, że momentami przypominała 'Nieśmiertelnych', 'Szeptem' czy nawet 'Zmierzch'. Mimo to polecam ją :)
Autorzy
Kate Lauren
Inne książki:
Książka Namiętność
Książka Łza
Książka Wodospad
Książka Udręka