Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim

Danuta Gwizdalanka
Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Intrygująca monografia poświęcona życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Autorka maluje złożony i niejednoznaczny portret Karola Szymanowskiego, często odbiegający od odlanych z brązu pomników ku czci tego twórcy, jednocześnie szkicując pejzaż barwnych czasów, w jakich przyszło mu żyć, i cały korowód nietuzinkowych postaci z jego najbliższego otoczenia. Wyłania się obraz człowieka świadomego swego geniuszu, przygniecionego tym, że wyprzedza swą epokę, wewnętrznie rozdartego zarówno ze względu na swą homoseksualność, jak i życie na krawędzi w bohemicznych miazmatach, kapryśnego i o niedopartym uroku równocześnie. Był kochany i wielbiony, lecz zawsze czuł niedosyt adoracji, ciągle skarżył się na swoje zdrowie i brak pieniędzy, a rozrzutnie szafował jednym i drugim. Gwizdalanka stworzyła nie tylko portret wybitnego artysty, ale i człowieka, człowieka pełnokrwistego – ze wszystkimi jego wadami i zaletami.

Data wydania: 2021-03-29
ISBN: 978-83-224-0985-5, 9788322409855
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Stron: 872
dodana przez: chudini0505

Autor

Danuta Gwizdalanka Danuta Gwizdalanka
Urodzona 22 czerwca 1956 roku w Polsce (Poznań)
Danuta Gwizdalanka – polska muzykolog, autorka książek o muzyce, członkini Związku Kompozytorów Polskich. Żona Krzysztofa Meyera. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie ukończyła muzykologię (1980) i filologię angielską (1981). W 199...

Pozostałe książki:

Przewodnik po muzyce kameralnej Historia muzyki. Tom 2. Podręcznik dla szkół muzycznych 100 lat z dziejów polskiej muzyki Lutosławski
Wszystkie książki Danuta Gwizdalanka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl