Lutosławski. [T. 1], Droga do dojrzałości

Krzysztof Meyer, Danuta Gwizdalanka
Lutosławski. [T. 1], Droga do dojrzałości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

To pierwsza część fundamentalnej monografii o życiu i twórczości Witolda Lutosławskiego (1913-1994) autorstwa wybitnych muzykologów, Danuty Gwizdalanki i Krzysztofa Meyera. Całość składać się będzie z dwóch woluminów (druga część zatytułowana ?Droga do mistrzostwa? ukaże się w 2004 roku). W ?Drodze do dojrzałości? Autorzy szczegółowo omawiają wydarzenia z życia Lutosławskiego, wnikliwie analizują wszystkie utwory powstałe w opisywanym czasie (do 1960 roku), przedstawiają muzyczne fascynacje kompozytora oraz wysiłki w poszukiwaniu oryginalnego i nowatorskiego języka muzycznego, jak również jego związki z wybitnymi postaciami epoki. Monografia stanowi ważką pozycję w dorobku naukowym Autorów i jest ich znakomitym wkładem w polską literaturę muzykologiczną. Książka zawiera obszerny materiał ilustracyjny w postaci przykładów muzycznych i fotografii.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-224-0835-3, 9788322408353
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Seria: Kompozytorzy Polscy XX Wieku
Stron: 376

Autor

Krzysztof Meyer Krzysztof Meyer
Urodzony 11 sierpnia 1943 roku w Polsce (Kraków)
Krzysztof Meyer – polski kompozytor, pianista, pedagog i autor książek o muzyce. Mąż Danuty Gwizdalanki. Urodził się w rodzinie lekarzy, lecz pianistką była matka jego ojca Stanisława Abłamowicz-Meyerowa. W 1952 roku rozpoczął naukę gry na fortepia...

Pozostałe książki:

Dymitr Szostakiewicz i jego czasy Lutosławski. [T. 2], Droga do mistrzostwa Szostakowicz Mistrzowie i przyjaciele
Wszystkie książki Krzysztof Meyer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Lutosławski. [T. 1], Droga do dojrzałości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Lutosławski. [T. 1], Droga do dojrzałości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl