Vademecum dla pań młodszych i starszych

Jerzy Wittlin
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Vademecum dla pań młodszych i starszych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Jak unikać nawiązywania znajomości z panami? - W podróży samolotem Jeśli nie uda się pani zająć miejsca obok matki z dzieckiem na ręce, które w czasie lotu nieustannie mogłaby pani bawić, albo koło staruszki, które zapewne źle znosiłaby podróż, w związku z czym pani musiałaby jej pomagać, nie prowokuje pani mężczyzny, obok ktorego los nakazał pani usiąść, zagłębianiem się w lekturę książku lub też demonstrowaniem złego samopoczucia, tylko przezwyciężając strach atakuje go pani natychmiast nie kończącą się opowieścią o swoich przygodach w samolocie. Opowieść wcale nie musi być prawdziwa. Ważne jest natomiat, aby swoją głupotą zdolna była zniechęcić nawet najbardziej cierpliwego sąsaida. Jeśli w ciągu pół godziny sąsiad choćby jednym pytaniem nie odważy się przerwać potoku pani słów, bojąc się sprowokować nową ich lawię, może się pani uważać za wygraną. Jeśli natomiast zada jakieś pytanie, opowieść pani kontynuuje, czyniąc ją - w miarę swoich sił i możliwości - coraz głupszą. Uwaga: Jeśli szczęśliwie dysponuje pani głosem monotonnym, zdarza się, że już po niewielu minutach sąsiad pani zaczyna zdradzać objawy senności. Tego momentu nie wolno pani w żadnym wypadku przegapić! Widząc klejące się oczy sąsiada odpowiednio wycisza pani głos, po to, aby w momencie kiedy oczy zamknie już na dobre, przerwać nawet w pół zdania."
Data wydania: 1973
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 190

Autor

Jerzy Wittlin Jerzy Wittlin
Urodzona 9 stycznia 1925 roku w Polsce (Lwów)
Polski pisarz i satyryk. Autor prześmiewczych i popularnych w PRL Vademeców. W latach 1986–1989 był członkiem Ogólnopolskiego Komitetu Grunwaldzkiego. Był dyrektorem wydawnictwa „Iskry” i „Wydawnictw Artystycznych i Filmowych”. W latach 1945–1948 by...

Pozostałe książki:

Vademecum dla nerwowych Jest taki dowcip Vademecum dla tych, którzy pierwszy raz Vademecum dla lubiących coś doradzić Vademecum kochania
Wszystkie książki Jerzy Wittlin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Vademecum dla pań młodszych i starszych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-18
6 /10
Przeczytane Prehistoria Satyra Proza polska Pożyczone od kogoś / wypożyczone

Cytaty z książki

O nie! Książka Vademecum dla pań młodszych i starszych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl