Viper. Pilot F-16

Dan Hampton
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Viper. Pilot F-16
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Prawdziwa historia jednego z najgroźniejszych i najskuteczniejszych pilotów F-16 w historii lotnictwa „Jeśli drzewa robią się za duże, ciągnij do siebie, aż zobaczysz niebieskie.”Tak brzmiały niezapomniane pierwsze wskazówki pilotażu, które przekazał mi ojciec.Dan Hampton Dan HamptonZabójczo niebezpieczny. Śmiertelnie groźny.W latach 1986-2006 ppłk Dan Hampton był wiodącym pilotem Dzikich Łasic, elitarnych eskadr myśliwskich Sił Powietrznych, których zadania uznaje się za najniebezpieczniejsze we współczesnej walce powietrznej.20 lat służby i 608 godzin lotów bojowych w najbardziej rozpoznawalnym myśliwcu świata: F-16. Był w Iraku, Kosowie i na wojnie w Zatoce Perskiej gdzie uratował oddział Marines.151 misji bojowych21 potwierdzonych zniszczeń stanowisk wyrzutni pocisków ziemia-powietrze4 Zaszczytne Krzyże Lotnicze z Odznaką Waleczności1 Purpurowe SerceJego autobiografia VIPER. PILOT F-16 daje wgląd w szkolenie i misje bojowe elity elit pilotów wojskowych. Hampton odtajnia szczegóły misji Dzikich Łasic.Ta opowieść sprawia, że można odnieść wrażenie jakby się siedziało za sterami VIPERA (tak amerykańscy piloci nazywają myśliwce F-16).Dzikie Łasice to niszczyciele pocisków rakietowych ziemia-powietrze. Pierwsi piloci wysyłani do strefy wojny. Ludzie, którzy z premedytacją ściągają na siebie ogień nieprzyjaciół na ziemi, a potem tropią i niszczą stanowiska wyrzutni rakiet, czyniąc niebo bezpiecznym dla samolotów i śmigłowców nadlatujących później.
Data wydania: 2013-04-17
ISBN: 978-0-06-213035-8, 9780062130358
Język: angielski
Wydawnictwo: Pascal
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 384

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Viper. Pilot F-16? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ryszpak
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Historia najnowsza Lotnictwo E-booki A.D. 2018

Bardzo dobra książka będąca zapisem wspomnień oficera Dana Hamptona, pilota F-16, zwanego u nas „Jastrzębiem” a w Stanach „Viper”. Brał udział w obu wojnach w Zatoce Perskiej, poza tym szkolił pilotów egipskich, zaliczył również elitarny kurs instruktorów lotnictwa myśliwskiego USAF, czyli został „Posiadaczem Łaty”.

Służył w formacji zwanej „Dzikie łasice”, której hasłem (skrót widnieje nawet na ich odznace), jest „No, bez jaj k…rwa”. Kto chce poznać etymologię zwrotu - zapraszam do lektury ;)

Dzikie Łasice to jednostka myśliwców, których zadaniem jest oczyszczanie terenu walk z wszelkich zagrożeń dla samolotów, czyli głównie baterii pocisków ziemia-powietrze. Ciągłe zwroty, beczki, żmijki, zrzucanie dipoli, lakoniczne komunikaty przez radio, ataki Maverickami czy HARMami… Ale w sytuacjach kryzysowych wykonują i inne zadania – patrole czy pomoc okrążonym wojskom.

Rzadko się zdarza czytać wspomnienia pilotów nowoczesnego pola walki (i bardzo dobrze, wojen jak najmniej), a jeszcze rzadziej dobrze napisane wspomnienia. Bardzo gorąco polecam.

Na mnie osobiście największe wrażenie zrobił opis dramatycznej nocy nad Irakiem, spotęgowanej silną burzą piaskową... A tu trzeba sprowadzić na ziemię bezpiecznie siebie i kilka podległych samolotów…

Opis odsieczy dla oddziału marines pod Nasirijją zadowoli każdego fana literatury wojennej.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Viper. Pilot F-16. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl