W niewoli ambicji

Céline Raphaël
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka W niewoli ambicji
Książka W niewoli ambicji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Céline ma dwa lata, kiedy jej ojciec postanawia, że zostanie pianistką. Ma osiem lat, kiedy wygrywa pierwszy konkurs. Nikt z oklaskujących cudowne dziecko nie wie, jaką ceną jest okupiony ten sukces... Całymi latami Céline jest bita, głodzona, zamykana w piwnicy, poniżana. W każdy weekend, kiedy ojciec - szanowany inżynier - jest w domu, drży o swoje życie. Ćwiczy do upadłego, by na scenie błyszczeć w roli genialnej małej pianistki. Jest w niewoli niespełnionych ambicji ojca. Nikt, nawet matka, nie przychodzi jej z pomocą. Céline ma talent, ale z każdym rokiem gra na pianinie jest dla niej coraz większą męczarnią. Fizyczne i psychiczne tortury ojca są coraz bardziej wyrafinowane i perwersyjne. Wreszcie czternastoletnia Céline składa doniesienie do prokuratury. Lecz jej piekło się na tym nie kończy… Céline Raphaël zwyciężyła. Dziś ma 29 lat , jest doktorem nauk medycznych, pracuje w szpitalu i walczy o ochronę dzieci przed przemocą w rodzinie i kształcenie pracowników opieki zdrowotnej w tym zakresie. „Chcę przełamywać tabu i nie dopuścić, aby inni także cierpieli w milczeniu. Tortury w rodzinie łatwo zataić, bo ich nie widać; żeby z nimi skończyć, trzeba zmienić prawo i ludzką mentalność.”
Data wydania: 2014-04-29
ISBN: 978-83-241-4988-9, 9788324149889
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber Sp. z o. o.
Serie: Autobiografie: Moja historia, Dramaty kobiet. Prawdziwe historie.
Kategoria: Biografia
Stron: 240
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka W niewoli ambicji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Deutschland91
2019-10-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane (2019-07-30)
Wiele rodziców chce dla swoich dzieci lepszej przyszłości często nie zastanawiając się czy dla nich rzeczywiście jest to wymarzona droga. W książce Céline Raphaël opisuje swoje dramatyczne dzieciństwo, gdzie ojciec siłą chciał zrobić z niej pianistkę. Była zmuszana do gry na pianinie do późnych godzin nocnych, pozbawiona posiłków i często doznawała przemocy od ojca psychicznej i fizycznej za najdrobniejsze pomyłki. Historię Céline czyta się niezwykle szybko, zarwałam noc, aby doczytać ostatnie rozdziały. Najbardziej irytująca była bierność nauczycieli, którzy nic nie podejrzewali, że dziecko chce zwrócić na siebie uwagę. Za minus uważam występujące literówki w książce, które sprawiają, że...
{} | link |
@martha912
@martha912
2015-01-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2015-01-06)

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się