W nowej kulturze

Wojciech Danielski
Książka W nowej kulturze
Książka W nowej kulturze
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Pana mojego spotykam... W nowej kulturze” to kolejna książka z serii popularyzującej osobę i twórczość ks. Wojciecha Danielskiego, moderatora krajowego Ruchu Światło-Życie w latach 1981-1985. Ukazała się w grudniu, niemal w 20 rocznicę jego śmierci. Kim był? Czym żył? Jakie znaczenie miało dla niego oazowe hasło „nowa kultura”? Jak ją rozumiał i czego uczył współczesne sobie pokolenia animatorów? – dowiemy się właśnie z lektury tej książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Światło-Życie. W zbiorku „W nowej kulturze” znajdziemy nie tylko starannie przygotowane homilie ks. Wojciecha Danielskiego słynącego m.in. z dbałości o liturgię, ale również wypowiedzi wygłaszane poza amboną. Czytając je, poznajemy nie tylko osobę autora, ale też jakby przenosimy się na ogólnopolskie spotkania Ruchu sprzed lat, w czasie których ks. Wojciech podejmował posługę Słowa. Wielu czytelników z pewnością zainteresuję kluczowy referat na temat nowej kultury zatytułowany: „Kościół ostoją ciągłości kultury narodu i zadania Ruchu Światło-Życie”. Moderator krajowy wygłosił go podczas X Krajowej Kongregacji Odpowiedzialnych przed 20 laty. Wskazuje w nim m.in. na zadania, które powinien podjąć Ruch Oazowy: promowanie kultury życia (a nie śmierci), kształtowanie stylu bycia. Mówi też o kulturze podstawowych relacji międzyludzkich a nawet o „mowie ciała”!  
Data wydania: 2006
ISBN: 83-89238-72-1, 8389238721
Wydawnictwo: Światło-Życie
Cykl: Pana mojego spotykam..., tom 3
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 232
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka W nowej kulturze aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka W nowej kulturze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}