W słowie i sakramencie

Wojciech Danielski
Książka W słowie i sakramencie
Książka W słowie i sakramencie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„W słowie i w sakramencie” to pierwszy tomik z serii „Pana mojego spotykam…”, której celem będzie przybliżenie czytelnikom osoby ks. Wojciecha Danielskiego (1935-1985), kapłana Archidiecezji Warszawskiej, profesora liturgiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, moderatora Krajowego Duszpasterstwa Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie. Wszystkie jego wypowiedzi są świadectwem jego życia, tchną ciepłem i dobrocią kapłańskiego serca. Ksiądz Wojciech dzielił się chętnie swoim odczytywaniem słowa Bożego. Odnosił je zawsze do konkretu życia. Mówił żywo i barwnie, ilustrując przekazywane treści rozmaitymi obrazami, opisywał dokładnie zabytki sztuki sakralnej, przywoływał ostatnie ważne wydarzenia kulturalne czy przeczytane lektury, przybliżał sylwetki znanych sobie osób. Posługiwał się nieco archaizującym językiem, co doskonale harmonizowało z jego kapłańską postawą i z pełnym pietyzmu sprawowaniem służby Bożej.  
Data wydania: 2005
ISBN: 83-89238-71-3, 8389238713
Wydawnictwo: Światło-Życie
Cykl: Pana mojego spotykam..., tom 1
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 178

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę W słowie i sakramencie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka W słowie i sakramencie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}