W poszukiwaniu doskonałości. Sztuka uczenia się

Josh Waitzkin
W poszukiwaniu doskonałości. Sztuka uczenia się
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Droga do mistrzostwa


Zwycięskie zmagania w sporcie i biznesie
Pozytywne aspekty triumfów i porażek
Efektywne metody przyswajania wiedzy
Osiąganie nadzwyczajnych wyników we wszystkich dziedzinach życiaW poszukiwaniu doskonałości. Sztuka uczenia się Josha Waitzkina jest potwierdzeniem stosowanej od dawna zasady »rób mniej i osiągaj więcej«. Polecana jest zwłaszcza tym, którzy chcą zrozumieć potęgę świadomości
Deepak ChopraPosiądź odwieczną tajemnicę oświecenia

Oto antidotum na nudne kursy i programy, które prędzej Cię uśpią, niż zainspirują Twój umysł -- wciągająca książka i zarazem fascynujący obraz potencjału tkwiącego w każdym z nas. Porywająca narracja łączy opis pojedynków z wykorzystaniem sztuk walki i napięte rozgrywki szachowe z życiowymi lekcjami. Ta pozycja naprawdę zabierze Cię we wspaniałą podróż w poszukiwaniu doskonałości.

Autor jest dwukrotnym mistrzem świata juniorów w szachach oraz pięciokrotnym mistrzem w Tai Chi Chuan. Jednak to, w czym jest naprawdę genialny, to nie bezbłędne opracowywanie zwycięskich strategii i nie walka z przeciwnikiem, jakim jest własne ciało. "Zorientowałem się, że to, w czym jestem najlepszy, to wcale nie jest Tai Chi ani nawet szachy -- twierdzi sam Josh. -- To, w czym jestem najlepszy, to sztuka uczenia się".

Przemyślane podejście do procesu uczenia się i respektowanie zasad jest tym, co oddziela sukces od porażki. Konkurent wywołuje Twój gniew? Przekształć własne uczucia w twórczą siłę! Trudności nie są wcale przeszkodami, a jedynie wyzwaniami, którym musisz stawić czoła, aby pobudzić proces samodoskonalenia, zmieniając słabe strony w zalety. Zacznij od systematycznego wyzwalania pokładów intuicji, by wraz z kolejnymi rozdziałami odkrywać prawdziwą sztukę, jaką jest psychologia rozwoju.

Zasady dochodzenia do mistrzostwa bez względu na dziedzinę, która się zajmujesz, są zaskakująco podobne. Poznaj je, naucz się ich i stosuj w Twoim życiu tak efektywnie, by osiągnąć najwyższe podium!
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-246-1833-0, 9788324618330
Wydawnictwo: Sensus
Stron: 322

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

W poszukiwaniu doskonałości. Sztuka uczenia się.

26.01.2013

Josh Waistkin jest znanym mistrzem szachowym Stanów Zjednoczonych. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, ani też nie spotkałam się z jego twórczością. Autor, gdy miał 6 lat zaczął grać w szachy. Pewnego dnia, gdy przechodził z mamą zauważył na ulicy mężczyznę, który zajmował się tym. Znajdowali się tam ludzie z nie najwyższych... {} Recenzja książki W poszukiwaniu doskonałości. Sztuka uczenia się

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka W poszukiwaniu doskonałości. Sztuka uczenia się. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe