W słońcu

Teresa Jadwiga Papi
W słońcu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Powieść historyczna dla młodzieży autorstwa Teresy Jadwigi Papi z 1904 roku, której akcja toczy się w Polsce, w czasach panowania królów z dynastii saskiej.
Teresa Jadwiga Papi (1843–1906), pisząca pod pseudonimami Teresa Jadwiga, Teresa Gałęzowska, była polską powieściopisarką i nowelistką. Od 1868 roku prowadziła założoną przez siebie tajną szkółkę, a następnie pensję żeńską wraz z J. Herman-Iżycką. Działała na rzecz Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności. Organizowała pomoc dla więzionych w Cytadeli socjalistów. Współpracowała z „Przyjacielem Dzieci”, „Światem”, „Wieczorami Rodzinnymi” i „Moim Pisemkiem”.
Pisała przede wszystkim powieści i nowele dla młodzieży, głównie dla dziewcząt. Wśród nich znalazły się utwory o tematyce współczesnej, obyczajowej: „Chwile rozrywki” (1876), „Ze świata rzeczywistości i świata fantazji” (1880), „Szlachetne marzenia” (1883), „Z różnych sfer” (1888), powieści biograficzne: „Klementyna” (1904) – o K. z Tańskich Hoffmanowej, „Gabriela” (1906) – o N. Żmichowskiej, a także ok. 30 powieści historycznych oraz cykl zbeletryzowanych dziejów Polski („Obrazki zżycia znakomitych Polaków i Polek”, 1899).
Obecne wydanie książki zostało przygotowane przez firmę Inpingo w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.
Data wydania: 2012-10-03
ISBN: 978-83-7884-425-9, 9788378844259
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Inpingo
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Teresa Jadwiga Papi Teresa Jadwiga Papi
Urodzona 19 września 1843 roku w Polsce (Strzegocin)
Jadwiga Teodozja Papi, ps. lit.: Teresa J., Jadwiga T., Teresa Jadwiga, Teresa Gałęzowska – polska powieściopisarka i nowelistka, pisarka literatury dla młodzieży, publicystka, tłumaczka i pedagog; działaczka społeczna. Była córką Włocha i Polki. W...

Pozostałe książki:

Klementyna Dworzanin królewicza Jakuba W warszawskiej szkole Panna Henia: powiastka Kopciuszek
Wszystkie książki Teresa Jadwiga Papi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę W słońcu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka W słońcu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl