Warkoczyk

Justyna Wydra
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Warkoczyk
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Ile poświęcisz, by przetrwać? W Przełęczy Strażników rządzą twarde reguły gry
Tesa, córka owczarzy z dolin, ma wszystko – młodość, inteligencję i urodę. Otoczona miłością bliskich, z niecierpliwością oczekuje pierwszego spotkania z przyszłym mężem, synem rządcy z nadmorskiego miasta. Wiezie ze sobą znaczny posag, a także stado owiec. Na jej drodze los postawi jednak Arta Fesersana i jego zbójców.
Rozbójnicy są ludźmi gór. Twardzi i okrutni, kryją się w niedostępnych strażnicach na wschodniej granicy królestwa. Pilnują, by przez przełęcz nie przedostali się Żółci Ludzie. W zamian za to do woli grabią mieszkańców dolin. Za ich przyczyną Tesa Owczarka straci wszystko. Wyruszy w góry za Artem Synem Rybaka, by stać się jego przymusową sojuszniczką w grze o przetrwanie między nieprzychylnymi jej ludźmi, których języka nie zna, zwyczajów nie rozumie, a życiowych wyborów nie akceptuje.
Data wydania: 2021-01-22
ISBN: 978-83-8202-121-9, 9788382021219
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Tesa, tom 1
Kategoria: Fantasy
Stron: 288
dodana przez: chudini0505

Autor

Justyna Wydra Justyna Wydra Justyna Wydra jest polską pisarką. Pracuje jako copywriter i jest autorką artykułów prasy drukowanej oraz internetowej. Autorka bestsellerowej pozycji "Esesman i Żydówka".

Pozostałe książki:

Zaniemówienie Ponieważ wróciłam Praca wymarzona Ja matką? Ratunku! Esesman i Żydówka
Wszystkie książki Justyna Wydra

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Fantasy na wydrę

WYBÓR REDAKCJI
5.03.2021

Enigmatyczny tytuł „Warkoczyka” nie sugeruje nic. Trudno wyczuć o co kaman. Okładka mocno trąca kiczem, ale niech będzie. Ujdzie w tłoku. Opis to co innego. Jest dostatecznie apetyczny, by się na „Warkoczyk” połaszczyć. Oto oddział chwatów z Przełęczy Strażników, łamiąc obyczaje zbójniczego ludu, wyprawia się po sezonie „na lewiznę” na owczarskie... Recenzja książki Warkoczyk

@Jagrys@Jagrys × 21

Bezlitośni ludzie gór

WYBÓR REDAKCJI
8.02.2021

Bezlitośni ludzie gór Tesa, córka owczarza z dolin, podczas postoju jej narzeczeńskiego orszaku, zostaje napadnięta przez rozbójników z gór. Ludzi twardych i bezlitosnych, którzy bez skrupułów mordują i grabią. Na ich czele stoi Art Fesersan, Syn Rybaka. To właśnie on porwie Tesę, a wraz z nią jej posag i stado owiec, które w skład tego posagu wc... Recenzja książki Warkoczyk

"Warkoczyk"

9.04.2021

„Przeżyjesz jeśli będziesz rodzić moje dzieci… Chciała żyć. Ale czy za taką cenę? Poznajemy Tesę piękną, inteligentną dziewczynę. Jest córką owczarza z dolin, wychowana została w miłości i poszanowaniu dla drugiego człowieka. Wkrótce ma poślubić syna rządcy nadmorskiego miasta. Udaje się na spotkanie z przyszłym mężem, którego do tej pory nie... Recenzja książki Warkoczyk

No cóż, słaba książka

1.03.2021

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl Jestem sceptycznie nastawiona do nieznanych mi polskich autorów fantasy. Dlaczego? Ponieważ już kilka razy natrafiam na często dziwne, źle napisane książki. Gdy wybrałam "Warkoczyk" Justyny Wydry z Klubu Recenzenta łudziłam się, że ta książka przełamię tą kiepską passę. Niestety, ale tak ... Recenzja książki Warkoczyk

@Shinedown@Shinedown × 2

Moja opinia o książce

Opinie

@przyrodazksiazka
2021-02-07
10 /10
Przeczytane

Tak zwyczajnie brzmiący tytuł, a tak twardo i lekko zarazem opisana. Widać tutaj siłę charakteru głównego bohatera, któremu zawsze wszystko uchodziło płazem. Żył według zasad, jednocześnie zgrabnie je omijając. Napadał, okradał i gwałcił, gdyż takie mieli zwyczaje. Byłoby tak zapewne do dnia obecnego, gdyby nie mały szczegół. Porywając jedną z owczarek, nawet nie zdawał sobie sprawy na co się pisze. Siłą nie zawsze można zdziałać wszystko. Ów bohater miał ogromne plany, jednak nie można zajmować się czymś, na czym się w ogóle nie zna. Za to był tam ktoś, kto z delikatnego motyla o poharatanym skrzydełku umiał się podnieść na tyle, by odbudować straty. Wiele niebezpieczeństw stroi tą książkę, jednak nie da się jej pozostawić niedoczytaną. Akcja bardzo dokładna z wieloma wątkami naprowadzającymi na dane sytuacje. Bardzo pobudziła moją wyobraźnię, która strasznie zmieniała moje nastroje podczas czytania. Totalnie zagubiony ordynarny typek, którego nikt nie nauczył dawać. Bardzo bezpośrednie, choć w delikatniejszej wersji słownictwo. Ból i cierpienie bardzo odczuwalne, tak jak i małe radości, które również mają miejsce. Delikatna kobieta, która nauczona jedynie brać, nagle musi sama dawać coś od siebie. Wychowana w puchu beztroski z przeznaczeniem na dalsze kształcenie nie pojmuje swojej udręki. Mentalna bezmoc, która okryje ją swoim kocem, biorąc w pryzmat rozpamiętywania przeszłości. Brutalna prawda, która zamiast ją złamać stworzy zupełnie inny rodzaj kobiety.
Słuchaj...

× 1 | link |
@mysilicielka
2022-04-15
3 /10
Przeczytane Złe jak Szatan XXX Porzucone

Lektura "Warkoczyka" jest autentycznie nieprzyjemna. Ludność, wśród której znalazła się bohaterka, przypomina jaskiniowców. Chleją, obłapują się na ulicy bez znaczenia, kto z kim, nie mają żadnych tradycji czy religii, po prostu są. Świat przedstawiony ukazany jest szczątkowo, na głównym planie jest wyłącznie relacja owczarki z Artem. Swoją drogą można zapomnieć, jak Tesa ma na imię, tak często jest nazywana "owczarką" albo "owczarzówną".

Czytałam dalej, bo miałam nadzieję na odnalezienie w tym tytule głębszego sensu, ale muszę przyznać się do porażki. Owce i syndrom sztokholmski, nie warto - to najlepsze podsumowanie.

| link |
@tatiaszaaleksiej
2021-04-09
7 /10
Przeczytane
@Skazananaksiazki
2021-04-08
6 /10
Przeczytane Zredagowane Wydawnictwo Zysk i S-ka
@book.lynn
2021-03-21
3 /10
@Jagrys
2021-03-05
4 /10
Przeczytane Wyrób książkopodobny Egzemplarz recenzencki ebook Posiadam
@Shinedown
2021-03-01
4 /10
Przeczytane Klub Recenzenta nakanapie Fantasy Rok 2021 Jeden raz wystarczy Sprzedane
@karolina92
2021-02-08
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Warkoczyk. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl