Wczoraj i Dzisiaj

Aleksandra J. Starostecka
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wczoraj i Dzisiaj
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Siódmy tom poetycki Aleksandry J. Starosteckiej, zawierający spostrzeżenia dotyczące człowieka, które nim kierują w dzisiejszej rzeczywistości – emocje, miłość, śmierć, samotność, nadzieja, a także przyroda. Poetka, jak zawsze, zachęca czytelników do refleksji.

Obecny tom ma istotnie dwa wymiary, funkcjonując także jako rozdziały: „wczoraj” i „dzisiaj”. Wszystko to zanurzone w boskości natury.

Ambiwalencja w poezji Starosteckiej jest częstym, atrakcyjnym gościem. Atrakcyjnym literacko, ale słodko-gorzkim w pojęciu bohaterów wierszy. To właśnie świadectwo autentyzmu tworzenia, świadomości sensu liryki; poetka Aleksandra J. Starostecka może się poszczycić wieloma atrybutami świadomej, pięknej liryki. Ten tomik, (…), stanowi na to dowód. Jakby przy okazji przypomnijmy, co ongiś rzekł poeta Henri Michaux (1899-1984): „piszę, żeby zwiedzać samego siebie”. Starostecka na pewno zwiedza samą siebie, rozważa istotę swej duszy.”
Data wydania: 2022-07-07
ISBN: 978-83-8119-962-9, 9788381199629
Wydawnictwo: Psychoskok
Kategoria: Poezja polska
Stron: 58
dodana przez: agnieszka3211

Autor

Aleksandra J. Starostecka Aleksandra J. Starostecka Aleksandra J. Starostecka mieszka w Dąbrowie Górniczej, z zawodu jest nauczycielem-bibliotekarzem, byłym pracownikiem biblioteki pedagogicznej. Interesuje się psychologią, filozofią (głównie dotyczącą człowieka), literaturą. Miłością autorki są i nie...

Pozostałe książki:

Drzwi Inny Trudno rozmawia się z milczeniem
Wszystkie książki Aleksandra J. Starostecka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wierszem pory roku pisane

9.08.2022

Człowiek czasem szuka ucieczki, ucieczki od Wczoraj, od Dzisiaj, od tu i teraz i od tego co będzie. Natłok myśli w nas aż prosi się o „pękiem ziół przewiązanie / niczym wstążką” i porzucenie. Głowa szuka wytchnienia, odpoczynku na kilka minut, na całą noc. Niespokojna dusza zaś poszukuje „swojego miejsca” gubiąc się między początkiem, a końcem. „D... Recenzja książki Wczoraj i Dzisiaj

Moja opinia o książce

Opinie

@aga.kusi_poczta.fm
2022-08-09
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wczoraj i Dzisiaj. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl