Wędrująca Ziemia

Cixin Liu
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Wędrująca Ziemia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Utwory Liu wywołują dreszcz podniecenia badaniem nieznanego i urzekają rozmachem […] Niezwykłe. - „The New Yorker”

Liu Cixin to jeden z najważniejszych głosów w światowej literaturze science fiction. Problem trzech ciał jest pierwszą zagraniczną powieścią uhonorowaną Nagrodą Hugo, trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a twórcy Gry o tron tworzą na jej podstawie serial dla Netflixa.

Wędrująca Ziemia to pierwszy zbiór jego opowiadań, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach . Klasyczne tematy, jak inwazja obcych, pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską czy globalna katastrofa, ukazane są poprzez doznania ludzi i nawet w obliczu zagłady dają powiew nadziei i optymizmu. Autor zabiera czytelnika na krańce wszechświata i czasu, na spotkanie z najdziwniejszym przeznaczeniem, jakie można sobie wyobrazić. To hołd dla mistrzów SF, jak Clarke czy Asimov, a zarazem pełne melancholii i przesycone pragnieniem zrozumienia ludzkiej natury, napisane w niepowtarzalnym stylu opowieści. Na motywach tytułowego opowiadania w 2019 r. powstała chińska kinowa superprodukcja, dostępna na platformie Netflix.

Niesamowita, rewelacyjna. Tej książki nie można pominąć. „Kirkus Review”

Wspaniały zbiór (…) Cixin Liu nadaje science fiction niepowtarzalny klimat. Gareth D. Jones, sfcrowsnet.info.

Tytuł oryginalny: Wandering Earth
Data wydania: 2020-10-27
ISBN: 978-83-8188-144-9, 9788381881449
Wydawnictwo: Rebis
Kategoria: Science-fiction
Stron: 496
dodana przez: jatymyoni
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Cixin Liu Cixin Liu
Urodzony 23 czerwca 1963 roku w Chinach ( Yangquan)
Cixin Liu uchodzi za jednego z najważniejszych żyjących współcześnie pisarzy science fiction. Najjaśniejsza gwiazda zarówno chińskiej, jak i światowej fantastyki naukowej wciąż podbija serca kolejnych czytelników. Cixin Liu, autor bestsellerowych k...

Pozostałe książki:

Koniec śmierci Ciemny las Era supernowej Problem trzech ciał O mrówkach i dinozaurach
Wszystkie książki Cixin Liu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wędrująca Ziemia

6.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

 Ziemia musi opuścić Układ Słoneczny, obcy odwiedzają naszą planetę, Chinom potrzebne jest drugie słońce, wirus komputerowy może zgładzić ludzkości, bogowie wracają na ziemię i wiele więcej. „Wędrująca Ziemia" to zbiór dziesięciu opowiadań z gatunku science fiction, które nie oddziałują wyłącznie na wyobraźnię, a również tworzą lawinę myśli o ... {} Recenzja książki Wędrująca Ziemia

@mewaczyta@mewaczyta {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2021-03-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Audiobook Dobra ksiązka Fantastyka L. chińska Nagroda Hugo

Wędrująca Ziemia to pierwszy zbiór jego opowiadań, dzięki któremu stał się znanym pisarzem SF w Chinach. Na książkę składa się dziewięć opowiadań poruszających klasyczne tematy SF, jednak w ciekawym ujęciu. Poznajemy na różne sposoby zagładę Ziemi, jednak ludzkości udaje się uratować. Przeżywamy też spotkania z obcymi. Pięć z tych opowiadań zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach. Widać więc w nich poprawność polityczną. Szczególnie widać to w opowiadaniach "Słońce Chin" i "Dla dobra ludzkości". Interesująca jest konfrontacja z tradycją Konfucjusza w opowiadaniu "Opieka nad Bogiem". Tutaj pojawia się myśl, że starzy ludzie przeszkadzają młodym w rozwoju, a więc powinno się nimi zająć państwo. Dużo jest odwołań do klasycznych pisarzy science fiction, ale nie tylko. Ciekawe jest nawiązanie do książki Jonathana Swifta „Podróże Guliwiera” w opowiadaniu "Mikroera". Nie tylko sięgamy w głąb kosmosu, ale także w głąb Ziemi, jak w opowiadaniach "Na własne oczy" i "Kula Armatnia". Zaskakujące jest opowiadanie „Góra”, zawsze przed nami jest jakiś szczyt do zdobycia. Najmniej mnie porwało opowiadanie "Pożeracz". Czy słabsze cywilizacje muszą podporządkować się silniejszym. Można to odnieść też do cywilizacji na Ziemi. Najciekawsze i napisane z największym rozmachem jest tytułowe opowiadanie „Uciekająca ziemia”. Podziwiam rozmach tematyczny w tych opowiadaniach i wyobraźnię autora. Myślę, że każdy czytający zachwyci się innymi opowiadaniami.

...

{}× 19 | link |
@misia_be
2021-03-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@mewaczyta
2020-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane 🍃 Współprace 🍃

Cytaty z książki

“Nie myślcie, że ponieważ rozumienie, na czym polega reakcja jądrowa, uda się wam zbudować silnik zdolny do napędzania planety. Od ogni sztucznych do rakiet prowadzi długa droga.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl