Whisper. Nawiedzony dom

autor: Isabel Abedi
Whisper. Nawiedzony dom
4.73
Ocena 4.73 na 5 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów
Whisper. Nawiedzony dom Whisper ? tak Noa nazywa pięćsetletni dom na wsi, w k...
Whisper. Nawiedzony dom Whisper ? tak Noa nazywa pięćsetletni dom na wsi, w którym wraz z matką ma spędzić wakacje. W starym budynku panuje dziwna atmosfera, jakby czaiło się w nim coś niesamowitego, wyczekującego, ale nikt poza Noą tego nie czuje. Nagle jednak rusza lawina wydarzeń... Najpierw s...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788310113405
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Recenzje

Whisper. Nawiedzony dom
Wyobraźcie sobie, że trafiacie do nawiedzonego domu i musicie w nim zamieszkać. Przerażające prawda? Gdybym znalazła się w takiej sytuacji, zrobiłabym wszystko, aby się stamtąd wynieść, a w „Whisperze…” dzieje się zupełnie inaczej. Między innymi dlatego książka Isabel Abedi trochę mnie rozczarowa...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Roselle
@Roselle 2010-12-20
Przeczytane (2010-12-20)
Nie mogę powiedzieć, aby "Whisper" należał do arcydzieł literatury, ale zdecydowanie warto spędzić trochę czasu na zapoznanie się z tą pozycją. Bardzo udane połączenie wątku paranormalnego z kryminalnym. Autorka sprytnie prowadzi historie, najpierw wprowadzając czytelnika w stan, w którym wydaje mu się, że powieść niczym go już nie zaskoczy, aby na końcu sprawić, że wytrzeszcza oczy ze zdumienia, poznając kolejne sekrety mieszkańców wsi. Na uznanie zasługuje również kreacja bohaterów, którzy mimo, że miejscami wydają się naiwni, są przy tym zadziwiająco ludzcy, tak że naprawdę można uwierzyć w ich istnienie. Jedyne zastrzeżenia jakie mogę mieć wysnuwam w stronę tłumaczenia, które miejscami irytowało, gdy wiele prostych zwrotów, które można by z łatwością przełożyć na nasz język ojczysty spotykało się w oryginalnej formie, podczas gdy trudniejsze wyrażenia były zmienione na polski z przesadną wręcz dokładnością. Jednak jak mówi znane przysłowie "nie można mieć wszystkiego", tak więc książkę jako idealną lekturę na spokojny, zimowy wieczór, zdecydowanie polecam.
@Philia
@Philia 2010-09-24
Przeczytane (2010-09-24)
Książka dobra,choć początek jest strasznie nudny jak flaki z olejem. W kolejnej części książki zaczyna robić się ciekawie.Zaczyna się spotkanie z duchami,tajemnica,zagadki... Znajdzie się też wątek miłosny.Z wielką chęcią przeczytałabym też drugą część Whisper.Książka należy do tych,które czyta się bardzo szybko.Przeczytałam ją w jeden dzień.Nie jest ona też straszna,ale tajemnicza. Ja dałabym jej 3,8/5.
@Invisible
@Invisible 2010-02-09
Przeczytane (2008-10-15)
Niezła książka, jedna z tych które czyta się szybko i nie można się oderwać ^^ A co do tego seksu Noi i Davida to według mnie nie był wepchnięty na siłę, pasował do reszty, po prostu sam wątek tego Heiko, czy jak mu tam, był wciśnięty, i nie zgadzał się z tematem książki, co za dużo, to nie zdrowo.
@Liliowa
@Liliowa 2009-09-02
Przeczytane (2008-01-01)
Jak na młodzieżówkę to całkiem znośna. ;) Wg mnie zbyt przewidywalny koniec, no i niektóre sceny wepchnięte na siłę... chociażby ten seks Noi i Davida. To była głupota. Ale ogólnie nie jest źle.
@lidia94
@lidia94 2009-01-18
Przeczytane (2009-01-18)
Książka po prostu genialna! Zawiera wszystkie upragnione wątki... Super książka dla nastolatek...tak myśle, bo sama nią jestem ;P Polecam gorąco. Ulubiona książka, jaką czytałam.
@Goszka
@Goszka 2011-10-31
Przeczytane (2008-10-15)
Fascynowała mnie Eliza i jej życie, jej wpisy w pamiętniku, które uznać można za doskonałe sentencje. Książka bardzo mi się podobała i często do niej wracam w wolnych chwilach.
@Meggie_97
@Meggie_97 2009-07-30
Książka jest po prostu wspaniała. Najlepiej czytać ją wieczorem lub w nocy. Kiedy zacznie się ją czytać to trudno się od niej potem oderwać.
@sociopatic_social_climber
@sociopatic_social_climber 2009-12-30
Przeczytane (2008-10-15)
Najbardziej podobał mi się David. Nie byl grzecznym chlopaszkiem udajacym bad boya, ale miał charyzmę. Świetna książka. POLECAM!
@Colley
@Colley 2011-01-30
Przeczytane (2011-01-01)
Ciekawa, dosyć tajemnicza, ale nie straszna, jak się spodziewałam. Czyta się szybko, przeczytałam w jeden dzień. Polecam.
SA
@sandra3200 2010-04-09
czesc jestem nowa a chcialabym sie spytać czy ktoś mógłby mi przesłać ebook tej książki? zgóry dzix mój e - mail to
Whisper. Nawiedzony dom

Whisper. Nawiedzony dom
Whisper ? tak Noa nazywa pięćsetletni dom na wsi, w którym wraz z matką ma spędzić wakacje. W starym budynku panuje dziwna atmosfera, jakby czaiło się w nim coś niesamowitego, wyczekującego, ale nikt poza Noą tego nie czuje. Nagle jednak rusza lawina wydarzeń... Najpierw spotkanie Davida, zielonookiego chłopaka ze wsi, na widok którego serce Noi bije szybciej. Potem seans spirytystyczny, który wszystko zmienia.
David i Noa wywołują duchy. Zabawa ze szklanką przestaje być niewinna, gdy duch przemawia do nich naprawdę. Jest to duch zmarłej dziewczyny ? Elizy, która twierdzi, że dokładnie trzydzieści lat temu została zamordowana na strychu Whispera. Noa i David są przerażeni ? czy mieli halucynacje, czy może ten dom rzeczywiście skrywa tajemnicę zbrodni? I czym jest zagadkowy, ulubiony ?klejnot? Elizy? Wszystkie ślady prowadzą w jedno miejsce ? na zamknięty na cztery spusty strych domu.
Po mistrzowsku i urzekająco Isabel Abedi wprowadza czytelnika w atmosferę napisanej z psychologiczną przenikliwością książki, która trzyma w nieustannym napięciu. Jej nowa powieść dla młodzieży o tajemniczym domu, niewyjaśnionym morderstwie, o ludzkich namiętnościach i pierwszej, wielkiej miłości.

Isabel Abedi, 1967, pracowała przez 13 lat jako autorka tekstów reklamowych. Wieczorami, przy swoim biurku, pisała książki dla dzieci i marzyła, aby pewnego dnia móc robić tylko to. Jej marzenie spełniło się: Isabel Abedi opublikowała już sporo cieszących się powodzeniem książek, niektóre z nich zostały wyróżnione i przetłumaczone na inne języki. Po Imago ? tajemnicza podróż, Whisper jest jej drugą powieścią dla młodzieży. Autorka mieszka z mężem i dwiema córkami w Hamburgu.

Autorzy
Isabel Abedi
Isabel Abedi urodziła się w Monachium, a wychowała w Düsseldorfie. Po maturze wyjechała na rok do Los Angeles, gdzie pracowała jako opiekunka do dzieci i praktykantka przy produkcji filmów. W Hambu...
Inne książki:
Książka Kraina Imago
Książka Bajeczki na 3 minuteczki. Przygody
Książka Bajeczki na 3 minuteczki. Przygody
Książka Oto Lola!
Książka Lola. Tom 2. Lola dziennikarką
Współtworzący tą stronę
puchar @ultramaryna @ultramaryna pierwsza opinia