Wiedźma

M.V. Ingram
5.4 /10
Ocena 5.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Wiedźma
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.4 /10
Ocena 5.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Budząca grozę Opowieść o niewyjaśnionym do dziś fenomenie znanym jako Wiedźma Bellów

W latach 1817-21 w Robertson County w stanie Tennessee, w domu Bellów, miały miejsce paranormalne manifestacje niewidzialnej istoty. Okazało się, że rodzinę nawiedza duch nazwany z uwagi na pewne lokalne skojarzenia „wiedźmą”.

Początkowo wizyty objawiały się niewyjaśnionymi odgłosami. Potem doszły szepty, głosy dobiegające ze ścian, śpiewy, zaczęły się poruszać przedmioty. Z czasem manifestacje przybierały coraz gwałtowniejsze formy; dla jednych były jedynie budzącą grozę ciekawostką, dla innych udręką. W efekcie doprowadziły do tragicznego finału – śmierci Johna Bella.

Niewidzialna istota objawiała się na różne sposoby. Przemawiała, dialogowała, przytaczała wyimki z Pisma Świętego i modlitw, poprawiała kaznodziejów. Cytowała także kazania wygłaszane nawet w odległych miejscowościach, na dodatek w tym samym czasie. Donosiła o tym, co dzieje się w okolicznych domach, miała wgląd w myśli i zamierzenia domowników i ich gości.

Oprócz multilokacji miała wygłaszać przepowiednie i przemieszczać się z niewyobrażalną prędkością. Zwodziła słuchaczy co do swej natury i istoty. Wprowadzała w domu Bellów chaos i wabiła niepożądane tłumy ciekawskich gości.

Opracowanie Ingrama to obszerny, analityczny komentarz do pamiętnikarskiego zapisu Richarda Williama Bella Nasz rodzinny kłopot. Wspomnienia te, spisane w 1846 roku, przeleżały w archiwach rodzinnych do śmierci wszystkich członków rodziny Bellów pamiętających wizytę wiedźmy i zostały po raz pierwszy opublikowane właśnie w tej książce.

Martin Van Buren Ingram urodził się 20 czerwca 1832 roku w pobliżu Guthrie w stanie Kentucky. Jako okaleczony weteran amerykańskiej wojny domowej, zaczął wydawać lokalną gazetę i na dobre związał się z przemysłem prasowym, dopóki pozwalało mu na to zdrowie. Wydana w 1894 roku Wiedźma przyniosła mu sporą popularność. M.V. Ingram zmarł w październiku 1909 roku.

Data wydania: 2022-12-13
ISBN: 978-83-67639-21-7, 9788367639217
Wydawnictwo: Replika
Seria: Nawiedzenia i opętania
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 312
dodana przez: MichalL
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

M.V. Ingram M.V. Ingram
Urodzony w 1840 roku w USA
Martin Van Buren Ingram jako okaleczony weteran amerykańskiej wojny domowej, zaczął wydawać lokalną gazetę i na dobre związał się z przemysłem prasowym, dopóki pozwalało mu na to zdrowie. Wydana w 1894 roku Wiedźma przyniosła mu sporą popularność.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nawiedzenia minionych czasów

WYBÓR REDAKCJI
22.05.2021

Nawiedzenia to oczywiście nie tylko sprawy prowadzone przez małżeństwo Warrenów, o czym mogliśmy przekonać się chociażby na przykładzie historii Anneliese Michel. To nie tylko wydarzenia, które spędzały sen z powiek uciemiężonym rodzinom w ostatnich latach XX wieku. Idąc tym tropem, można było się spodziewać, że udokumentowane kontakty z nadprzyro... Recenzja książki Wiedźma

@MichalL@MichalL × 14

Nasza domowa wiedźma

28.06.2021

Historia Wiedźmy Bellów sięga XIX wieku, ale, jak zdążyłam się zorientować, ciągle inspiruje twórców szeroko pojętej kultury. Najbardziej znanym przykładem będzie chyba film „The Blair Witch Project”. Oczywiście takie produkcje mają szokować i zarabiać. Ja dziś pokażę wam próbę spisania faktów dotyczących tego zjawiska podjętą przez M.V. Ingrama w... Recenzja książki Wiedźma

Historia o duchu, który chodził do kościoła

26.05.2021

Tytułowa wiedźma objawia się poprzez zachowania, które znamy z filmów, czy książek: ściąganie kołdry, drapanie po ścianach, szept czy poruszające się przedmioty. Z czasem jednak, gdy duch zyskuje coraz więcej mocy - zaczyna brać udział w życiu nie tylko rodziny Bellów ale i całego miasta. Chodzi na spotkania religijne, czasem bywa na dwóch mszach ... Recenzja książki Wiedźma

Moja opinia o książce

Opinie

@fresh_brain
2021-10-12
3 /10
Przeczytane
@asiaczytasia
2021-06-28
5 /10
Przeczytane
@ReadNR
2021-06-07
7 /10
Przeczytane
@bukszelf
2021-05-26
6 /10
Przeczytane
@MichalL
2021-05-22
6 /10
Przeczytane 2021 Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiedźma. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl