Wielkopolskie rody ziemiańskie

Andrzej Kwilecki
Wielkopolskie rody ziemiańskie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Andrzej Kwilecki - socjolog, profesor Uniwersytetu im.A.Mickiewicza w Poznaniu , zajmował się naukowo : migracjami i osadnictwem Ziem Zachodnich, mniejszościami narodowymi, integracją zachodnioeuropejską , historią socjologii polskiej. Od ponad dwudziestu lat prowadzi rozległe badania historyczne i socjologiczne nad problematyką ziemiaństwa.Z tego okresu opublikował poczytne prace, jak m.in. "Załuscy w Iwoniczu 1799-1944"(1993), "Kwilcz i inne majątki Kwileckich" (1996) oraz trzytomowe "Ziemiaństwo wielkopolskie" (1998,2001,2004). Wielkopolskie rody ziemiańskie mają długą, znaną z przekazów źródłowych historię.Jeżeli trwały i rozwijały się w ciągu wieków, to ocenić je w sposób jednoznaczny jest bardzo trudno, a nawet niemożliwe.Dzieje każdego rodu obejmują bowiem kilka lub kilkanaście pokoleń i wiele postaci o skomplikowanych biografiach.W historii poszczególnych rodów mamy wzloty i upadki, osiągnięcia i porażki, przykłady harmonijnych stosunków rodzinnych, a także niemało skandali. Książkę uzupełniają liczne fotografie oraz bardzo szczegółowe tablice genealogiczne.
ISBN: 978-83-7177-786-8, 9788371777868
Wydawnictwo: Poznańskie

Autor

Andrzej Kwilecki Andrzej Kwilecki
Urodzony 23 września 1928 roku
Socjolog, nauczyciel akademicki i profesor nauk humanistycznych. Z zamiłowania szachista

Pozostałe książki:

Poznań stolicą Polski Zachodniej. Od kongresu Wiedeńskiego do Powstania Wielkopolskiego Silva Rerum. Ludzie - instytucje - wydarzenia Wielkopolskie rody ziemiańskie Ziemiaństwo wielkopolskie : w kręgu arystokracji
Wszystkie książki Andrzej Kwilecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wielkopolskie rody ziemiańskie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielkopolskie rody ziemiańskie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl