Więźniowie Szarości

Christine Lynn Herman
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Więźniowie Szarości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów

Opis

Po śmierci ukochanej siostry Violet Saunders wraca z matką do jej rodzinnego miasteczka, by odkryć, że rządzi się ono przedziwnymi prawami. Rodziny jego założycieli dysponują szczególnymi mocami pozwalającymi na powstrzymywanie potwora uwięzionego w Szarości. Nazwa miasteczka, Cztery Ścieżki, odwołuje się do czterech sposobów, w jakie walczą z Bestią rody założycielskie. Gałęzie podporządkowują sobie drzewa, Kamienie tworzą rzeźby zdolne odegnać zło; Sztylety potrafią niszczyć, a Kości… mają zupełnie wyjątkową moc.

Violet wcale nie cieszy się na wieść, że jest częścią tej układanki. Ma żal do matki, że wywiozła ją do leśnej głuszy, zataiła rodzinną historię i wplątała w sam środek potwornych zdarzeń. Ale karty nie mogą kłamać: talia omenów przepowiedziała Violet kluczową rolę w obronie Czterech Ścieżek przed Bestią. Co jednak może zrobić ktoś, kto nie ma pojęcia o swoich mocach, przeżywa żałobę i cierpi z powodu obojętności matki? Czy znajdzie przyjaciół wśród skłóconych potomków innych założycielskich rodów? Czy razem zdołają powstrzymać tajemniczą Bestię przed pochłanianiem kolejnych ofiar?

Data wydania: 2019-09-18
ISBN: 978-83-8074-233-8, 9788380742338
Wydawnictwo: Bukowy Las
Cykl: Devouring Gray, tom 1
Kategorie: Fantasy, Horror
Stron: 360
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Christine Lynn Herman Christine Lynn Herman Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Rochester. Obecnie mieszka na Brooklynie, . Pracuje w wydawnictwie.

Pozostałe książki:

Wszyscy jesteśmy łotrami
Wszystkie książki Christine Lynn Herman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Witajcie w Czterech Ścieżkach.

WYBÓR REDAKCJI
5.10.2019

To nie jest zwyczajne miejsce. To miasteczko, które ma swoje uroki i okrucieństwa. Ma skrzętnie skrywane tajemnice i moce. Tu rzeczywistość miesza się z magią, tworząc dwa równoległe światy. A Potomkowie założycieli żyją pośród zwykłych ludzi, chroniąc ich przed potężną bestią - Szarością. Witajcie w Czterech Ścieżkach. O czym jest ksi... Recenzja książki Więźniowie Szarości

Bestia zagraża wszystkim - musisz z nią walczyć.

27.01.2020

“Pewnego razu dziatwa mała W leśne ostępy się wybrała Zgubiła się i w Szarość wpadła By nie powrócić więcej”. Violet Saunders po śmierci siostry Rosie wraca razem z matką do rodzinnego miasteczka matki. Odkrywa, że należy do rodziny założycieli i razem z trzema innymi rodzinami ma chronić mieszkańców przed złem. Cztery Ścieżki walczą z Bestią,... Recenzja książki Więźniowie Szarości

Szarość

24.02.2020

@Obrazek"Więźniowie szarości" to powieść młodzieżowa z elementami fantastyki i thrillera. Książka miałam okazję przeczytać w ramach BT u @ayla_blac której bardzo dziękuję😘❤ "Witamy w Czterech Ścieżkach. Nikt by tu nie został, gdyby miał wybór." Po śmierci siostry, Violet, przyjeżdża z matką do jej rodzinnej miejscowości - Cztery Ścieżki. Jes... Recenzja książki Więźniowie Szarości

Witajcie w Czterech Ścieżkach!

21.04.2020

Violet Saunders po śmierci swojej starszej siostry wraz z matką wracają do jej rodzinnego miasta. Cztery Ścieżki, to jednak nie jest zwyczajne miasteczko. To miejsce w którym czwórka założycieli niegdyś pokonała Bestię i uwięziła ją w Szarości, zyskując przy tym moce, które obecnemu pokoleniu przydają się do ochronienia miasta. Jednak, kiedy Viole... Recenzja książki Więźniowie Szarości

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-01-17
7 /10
Przeczytane Współpraca Wydawnictwo Bukowy Las


Po śmierci siostry, Violet Saunders, wraz z mamą przeprowadza się do rodzinnego miasteczka matki. Jednak nic nie jest tam takie zwyczajne, w jakim środowisku zawsze była dziewczyna.
 W miasteczku "Cztery ścieżki" nic nie jest zwyczajne. Swoimi prawami rządzą cztery rody założycielskie, każde dysponuje inna mocą.
 Za zadanie mają walczyć z Bestią, potworem uwięzionym w Szarości, która jest zabójcza.
 Dziewczyna ma duży żal do matki, że wywiozla ją w dziwne miejsce z dala od wszystkiego co kochała, że zataila przed nią rodzinne historię. Jak się później okazuje Violet była brakujący elementem układanki. Jest potrzebna w obronie Czterech Ścieżek przed Bestią.
 Jednak jak poradzi sobie dziewczyna, która dotychczas żyła jak normalna nastolatka? Czy odkryje swoją ukryta moc? Czy odnajdzie się w świecie skłóconych rodów?

Jestem pozytywnie zaskoczona książka. W większości przypadków przy fantasy nie udaje mi się przebrnąć do meritum (są wyjątki) i tę historię możemy włączyć do pozytywów. Mimo wielu informacji na początku czytelnik może trochę się zgubić w nadmiarze informacji, jednak im dalej w las tym ciekawiej. Świetna historia o odkrywaniu siebie, dalszym życiu w żałobie jak i stawianiu czoła przeciwnością. Jest to pierwszy tom z serii i czekam niecierpliwie na kontynuację. 

× 2 | link |
KA
2019-11-03
8 /10

“Pewnego razu dziatwa mała

W leśne ostępy się wybrała

Zgubiła się i w Szarość wpadła

By nie powrócić więcej”.

Po śmierci siostry Violet przeprowadza się do rodzinnego miasteczka matki, Cztery Ścieżki. Odkrywa, że rządzi się ono dziwnymi prawami. Rodziny założycieli, były kiedyś czczone jak bogowie. Teraz dysponują mocami, które pozwalają na skuteczne powstrzymanie potwora, który został zatrzymany w mieście z przeszłości, które nazywają Szarością. Nazwa miasteczka odwołuje się do rodów: Gałęzie, Kamienie, Sztylety i Kości.

Jak wiecie fantastyka to nie jest gatunek, który szczególnie lubię… No dobra ciężko mi idzie. Ale tutaj było naprawdę dobrze. “Więźniowie szarości” to taka trochę bajka, która naprawdę wciągająca ! Violet musi zmierzyć się z bólem po stracie siostry i tajemnicami rodziny. Odkrywa też tajemnicę miasteczka w którym wychowywała się jej matka. Czy to wszystko jej się uda? Sprawdźcie !

× 1 | link |
@Wilczekczyta
2020-04-21
7 /10
Przeczytane Przeczytane 2020

Niesamowita! Tak się wciągnęłam i polubiłam bohaterów, że nie mogę doczekać się drugiej części!

× 1 | link |
@klarita_mm
2020-09-19
8 /10
Przeczytane Fantasyka Przeczytane w 2020

"Więźniowie szarości" to historia Violet, która po śmierci siostry wraca wraz z matką do jej rodzinnego miasta. Nie jest to jednak zwykłe miasteczko. Ma ono szczególnych mieszkańców - potomkowie czterech założycieli, którzy mają za zadanie bronić miasto przed bestią i szarością. Rodziny się wykruszają a bestia rośnie w siłę. Violet odkrywa, że nie tylko jest częścią tej układanki ale również ma moce, o których nikt nic nie wie.
Dawno już żadna książka mnie aż tak nie zaintrygowała, że wpadłam w czytelniczy cug 😀 Książkę czyta się ekspresem. Jest to niezła historia z wciągającą fabułą. Bohaterowie są różnorodni i intrygujący, choć mocno zastanawia mnie motyw rodzicielstwa ... 😈 No i Isaak wpada na moją listę ulubionych bohaterów. Świetnie się bawiłam i gorąco Wam ją polecam 😀

| link |
@gaba3
2022-02-07
8 /10
Przeczytane
@zaglebiam_sie
2020-11-17
9 /10
Przeczytane
@angell15
2020-07-01
8 /10
Przeczytane
@izka91201
2020-06-10
10 /10
Przeczytane
@tylko_ksiazki_w_glowie
2020-02-12
9 /10
Przeczytane
@zacisze_wiedzmy
2020-02-08
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2020 Poszukuję do swojej biblioteczki Book Tour 2020 Book Tour
@sandrajasona
2020-01-27
8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020 Fantasy Dzieci, młodzież
@Nastka_diy_book
2020-01-17
8 /10
Przeczytane
@Bujaczek
2020-01-10
7 /10
Przeczytane 2020
@pola841
2019-12-27
6 /10
Przeczytane
@Angel
2019-11-16
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Ludzie czasami ranią się nawzajem, choć wcale nie są potworami. Potrafią też kochać, nie będąc świetymi”
× 1
#
“Witamy w Czterech Ścieżkach. Nikt by tu nie został gdyby miał wybór. ”
#
“ Rozpoznaje ból ten, kto sam go zaznał. ”
#
“Spuścił głowę. Teraz widziała, kogo naprawdę ma przed sobą. Króla bez korony, smutnego chłopca bawiącego się w kogoś, kim nigdy nie będzie w prawdziwym życiu. ”
#
“Każdy zasługuje na szansę opowiedzenia swojej historii wtedy, kiedy będzie gotów, a nie wtedy, gdy ktoś go do tego zmusza.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl