Recenzja książki Więźniowie Szarości

Witajcie w Czterech Ścieżkach.

WYBÓR REDAKCJI
@m_mikos @m_mikos · 2019-10-05
    To nie jest zwyczajne miejsce. To miasteczko, które ma swoje uroki i okrucieństwa. Ma skrzętnie skrywane tajemnice i moce. Tu rzeczywistość miesza się z magią, tworząc dwa równoległe światy. A Potomkowie założycieli żyją pośród zwykłych ludzi, chroniąc ich przed potężną bestią - Szarością.
      Witajcie w Czterech Ścieżkach.


O czym jest książka

     Przed wielu laty Thomas Carlisle, Lydia Saunders, Richard Sullivan i Hetty Hawthorne powstrzymali okrutną Bestię. Uwięzili ją w alternatywnym świecie, w Szarości, który do złudzenia wygląda jak Cztery Ścieżki.

     Violet przybywa z matką do Czterech Ścieżkach, jej rodzinnego miasteczka, aby zaopiekować się schorowaną ciotką. Dziewczyna cierpi z powodu śmierci ukochanej siostry. Niemal od razu miasteczko robi na Violet wrażenie nieco dziwnego, odmiennego od innych. I ma rację. Cztery Ścieżki to miejsce wyjątkowe, które rządzi się własnymi prawami i panuje w nim dość osobliwa atmosfera.
      Justin, May, Harper i Isaac to potomkowie założycieli. Po przodkach odziedziczyli wyjątkowe moce, dzięki którym są w stanie powstrzymać Bestię przed zabijaniem niewinnych ludzi.
     Po pewnym czasie Violet dowiaduje się, że jest potomkinią  jednej z założycielek i ta wiadomość jest początkiem potwornych zdarzeń.
     Dziewczyna musi odnaleźć w sobie dość siły, aby dowiedzieć się prawdy o własnej rodzinie, o sobie i odkryć dar, o którym do tej pory nie miała pojęcia. Dar będący błogosławieństwem i przekleństwem jednocześnie.
     Jest jeszcze Szarość. Świat, który wnika do ludzkiego umysły, szepcze i zabija.
Bestia nie jest jedynym zagrożeniem dla Czterech Ścieżek. W mroku formuje się zapomniana grupa, planująca straszliwy spisek, będący zagrożeniem nie tylko dla rodzin założycieli, ale przede wszystkim dla mieszkańców miasteczka.
      Kto okaże się przyjacielem, a kto zdrajcą? Jakie tajemnice skrywają potomkowie założycieli i to miasteczko? Czy uda się powstrzymać Bestię?


Dlaczego warto to przeczytać

    Największym atutem powieści bez wątpienia są postaci. Złożone, z bagażem doświadczeń, które poznajemy kawałek po kawałku. Stworzony w powieści świat jest unikatowy, pełen magii, światła i mroku. Akcja poprowadzona jest sprawnie i z wieloma momentami zaskoczenia. W sposób interesujący przedstawiony został motyw kultu, jego dobrych i złych stron.
    To opowieść o zwycięstwie i porażce, lojalności i zdradzie, miłości i przyjaźni. O walce o swoje życie, przyszłość. O zmierzeniu się z przeznaczeniem, które jest walką o śmierć i życie.


Ostatnie słowo o książce


      "Więźniowie Szarości" to świetnie skomponowana mroczna opowieść o małym miasteczku, jego mieszkańcach, tajemnicach i potrzebie bliskości. To opowieść o walce z demonami, z którymi walczy każdy z nas na co dzień.
     To niesamowita powieść z gatunku dark fantasy, którą polecam każdemu, nie tylko młodym ludziom.

Ocena @m_mikos:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Więźniowie Szarości
Więźniowie Szarości 8 /10
Christine Lynn Herman
Zrozpaczona po śmierci ukochanej siostry Violet Saunders wraca do rodzinnego miasteczka matki, b...
Komentarze

Pozostałe recenzje

„Więźniowie szarości” Christine Lynn Herman to powieść na granicy fantazji i rzeczywistości. Autorka przenosi nas do Czterech Śnieżek, miejscowości zarządzanej przez potomków czterech rodzin rodu za...

@ilona_czyta @ilona_czyta

Inne recenzje @m_mikos

Książka Zamieć śnieżna i woń migdałów

O czym jest książka "Zamieć śnieżna i woń migdałów" głównym bohaterem tej niedługiej powieści jest Martin ...

Książka Escape Room

O czym jest książka Wyobraź sobie, że zostajesz uwięziony w małym pomieszczeniu, na przykład windzie w opuszc...

Nowe recenzje

Książka Gra w której żyjemy

Była to dla mnie ciężka lektura... Książka ma niespełna 100 stron, a męczyłam się przy niej przez kilka dni. Autor poda...

@dwor_ksiazek_i_slow @dwor_ksiazek_i_slow
Książka Żmijowisko

O Wojciechu Chmielarzu ostatnio zrobiło się głośno. Wstyd było nie znać żadnej powieści autora, dlatego też zainteresow...

@Lirith @Lirith
Książka Łkające ryby i inne opowiadania

Opowiadania chińskiej pisarki są mocną i urzekającą od pierwszych stron obowiązkową pozycją. Co jest ich wyróżnikiem? I...

AM
@malgosialegn