Wiktoria, żona Alberta

George Bidwell
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Wiktoria, żona Alberta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Biografia królowej Wiktorii. Kiedy nauczyciel muzyki zalecił kilkuletniej Wiktorii systematyczne ćwiczenia, dziewczynka odpowiedziała „Ja nic nie muszę”. Kim była władczyni, nad której imperium nigdy nie zachodziło słońce? Kim była najdłużej panująca monarchini europejska, której imieniem określa się ponad pół wieku brytyjskiej historii i kultury?Opowieść o kobiecie, z woli opatrzności wyznaczonej do odegrania roli, do której zdaniem autora nie dorosła. Opowieść o źle kochanym dziecku, o młodej władczyni, której udało się wywalczyć wolność i niezależność w czasach gdy "przyzwoitej kobiecie" nie przychodziła nawet do głowy myśl o samodzielności. Bardzo krytyczna niekiedy analiza osobowości Wiktorii i jej relacji z najbliższymi, jej usposobienia i postawy intelektualnej. Analiza fenomenu wiktoriańskiej" mentalności i obyczajowości, które tak wyraźnie naznaczyły kulturę Anglii drugiej połowy XIX wieku.
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-7255-579-3, 9788372555793
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Z medalionem
Stron: 348
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

George Bidwell George Bidwell
Urodzony 3 maja 1905 roku w Wielkiej Brytanii (Reading)
Brytyjski pisarz, specjalizujący się w beletryzowanych biografiach i powieściach historycznych, mieszkający dużą część życia w Polsce. Syn Arthura i Sybilii (z domu Onley) Bidwellów urodził się w Reading. Jego pełne imię i nazwisko w momencie urodzi...

Pozostałe książki:

Oliwia i Filip Testament Oliwii Diabelski pomiot Najcenniejszy klejnot Rubaszny król Hal
Wszystkie książki George Bidwell

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wiktoria, żona Alberta aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Lloret
2011-07-31
8 /10
Przeczytane

Królowa Wiktoria - oblicze prawdziwe. Więcej tu postaci postronnych - Alberta, matki królowej, premierów, a nawet niańki, niż samej Wiktorii, która rysuje się jako postać marząca o tym, by być niezależną, a przez całe życie będąca jedynie kukiełką w rękach bliższych i dalszych - członków rodziny i współpracowników. Dobra książka, ujmująca problemy wiktoriańskiej Anglii i rolę królowej Wiktorii nie tylko w życiu Wielkiej Brytanii, ale także w rozbiorach Polski. Dla zainteresowanych tematem :)

| link |
VI
2014-02-02
8 /10
Przeczytane

Książka nie tylko w przystępny, ale przede wszystkim w obrazowy sposób opisuje życie i osobowość Wiktorii. Czytelnik poznaje ją jako królową, a także jako człowieka: najpierw krnąbrną dziewczynkę, potem upartą i jednocześnie wrażliwą kobietę. Bidwell przenosi czytelnika w świat XIX-wiecznej Anglii, pozwala wczuć się w klimat epoki.

| link |
@Klementynka
2021-08-27
9 /10
Przeczytane literatura angielska biografia, pamiętnik XIX wiek
@Beata_
2019-11-12
6 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiktoria, żona Alberta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl