Wilkołak

Wilkołak
3.41
Ocena 3.41 na 5 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Szczęśliwe życie Lawrence'a Talbota skończyło się tej nocy, kiedy umarła jego...
Szczęśliwe życie Lawrence'a Talbota skończyło się tej nocy, kiedy umarła jego matka. Chłopak opuścił wiktoriański dwór, by szukać zapomnienia w dalekiej Ameryce. Po latach powraca w rodzinne strony - i odkrywa, że okolicą rządzi strach. Krążą pogłoski o krwiożerczej bestii. Lecz Lawrence'a stokro...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788324136001
Wydawnictwo: Amber

Recenzje

Niepodrabiany wilkołak.
"Wikołak" Maberry'ego utrzymał mnie w ponurym nastroju swoimi opisami gotyckiego, tajemniczego i zaściankowego miasteczka w Anglii, starej i przerażającej posiadłości, czy barwnej nocy i księżyca w pełni. Głównym bohaterem opowieści jest Lawrence Talbot - znany aktor, który po pojawieniu się w ro...
Jonathan Maberry - Wilkołak
Autor: Jonathan Maberry Tytuł: Wilkołak Wydawnictwo: Amber Opis książki: Szczęśliwe życie Lawrence'a Talbota skończyło się tej nocy, kiedy umarła jego matka. Chłopak opuścił wiktoriański dwór, by szukać zapomnienia w dalekiej Ameryce. Po latach wraca w rodzinne strony - i odkrywa, że okolicą rząd...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Niji
@Niji 2010-05-05
Przeczytane (2010-05-05)
Owszem, lekka i szybko z nią poszło. Ale jak siedzę w domu, udając chorą, to w końcu muszę coś robić: Chyba jakoś podświadomie chciałam happy endu dla Lawrenca i Giny, myślałam, że wszystko ułoży się inaczej - szczęśliwie i że będą razem, i w ogóle wyobrażałam sobie cuda na kiju, a w książce było zupełnie inaczej. I ogóle chyba muszę dodać, że po całej książce, spodziewałam się czegoś innego, jakiegoś brata bliźniaka Jacoba za zmierzchu - miłego, dowcipnego, ochraniającego swoją ukochaną mimo wszystko, a ten tutaj okazał się okropną bestią, zabijającą niewinnych ludzi i czerpiącym satysfakcję z ich bólu i lęku, ale jako człowiek Lawrence był postacią, o której chciałam czytać.
@kreska
@kreska 2011-11-11
Przeczytane (2011-11-12)
Kupiłam na przecenie, tak se, żeby sprawdzić. Filmu nie widziałam, lecz pooglądawszy zwiastun "Wilkołaka" i przeczytawszy opinie na temat pisarza, postanowiłam dać jej szansę. No cóż... lekka, (mogę nawet stwierdzić, że przeklinałabym się, gdybym kupiła za tą normalną cenę). Coś tam pisarz próbował stworzyć, lecz czy ja wiem, czy mu to dobrze wyszło.. Przeciętna. Nic nowego.
@calamitas
@calamitas 2010-11-24
Przeczytane (2010-11-24)
Jeśli ktoś obejrzał film, spokojnie może sobie odpuścić lekturę. Naprawdę rzadko zdarzają się tak wierne (powiedziałabym wręcz do bólu wierne) ekranizacje. Chyba właśnie dlatego trochę się wynudziłam - wiedziałam, co będzie na każdej kolejnej stronie. Ale sama jestem sobie winna, najpierw należało przeczytać, a potem oglądać.
@Ledina
@Ledina 2011-05-25
Widziałam jedynie ekranizację i właśnie z waszych komentarzy wnioskuje, że czytanie tej książki nie ma sensu. Cóż, ekranizacja o tym samym tytule niezbyt mi się podobała, a skoro lektura jest bardzo podobna, to nie wiem, czy czytanie jej będzie dobrym pomysłem.
@Salama
@Salama 2010-03-11
Przeczytane (2010-01-01)
Lekka lekturka. Nie polecam i nie odradzam. Lawrence przypominał mi Lestata, a akcja albo się wlokła, albo pędziła zawrotnym tempem (przeważało to pierwsze - niestety...). Zakończenie mdłe i przewidywalne.
@Natalia16191
@Natalia16191 2010-07-24
Przeczytane (2010-07-24)
Mnie się podobała ta książka. koniec z miłymi wilczkami tylko rozrywanie krew i flaki. Nawet wątek romansu był bardziej "brutalny". polecam:)
@ekhart
@ekhart 2010-05-05
Film był makabrycznie nudny i na razie nie zapowiada się bym przeczytała książkę, skoro ekranizacja mnie zniechęciła.
@lukibrzezinski
@lukibrzezinski 2012-01-28
Przeczytane (2012-01-28)
ŁATWA PIEKNA I PRZYJEMNA TAKI MAŁY LAJCIK GROZY NIC STRASZNEGO
@maksio12 2010-07-23
Chcę przeczytać (2010-02-11)
to fajna czy nie bo w końcu niewiem... jeszcze nie czytałem
@Vein
@Vein 2010-07-31
Zakupiłam ją dzisiaj w Carrefourze za 9. 90 zł :)
Autorzy
Jonathan Maberry
Amerykański mistrz horroru Jonathan Maberry, dwukrotny laureat nagrody Brama Stokera, wykładowca i nauczyciel powieściopisarstwa, to autor powieści, komiksów i kilkunastu książek popularnonaukowych...
Inne książki:
Książka Blues duchÓw
Książka Blues duchów
Książka Wschód złego księżyca
Książka Song umarłych
Książka 13 ran
Współtworzący tą stronę
puchar @meabh @meabh pierwsza opinia