Wirus. Jak przewidziano pandemię

Micjael T. Osterholm, Mark Olshaker
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Wirus. Jak przewidziano pandemię
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Prawdziwa historia jednego z najwybitniejszych epidemiologów, który przewidział pandemię

Trzy lata temu jeden z najlepszych epidemiologów na świecie przewidział pandemię koronawirusa. Co więcej, powiedział, jak jej uniknąć i jak się na nią przygotować. Jednak nikt nie chciał go słuchać.

Jak mówią twórcy tej książki – nie chcieli mieć racji, ale niestety ją mieli. Analizując poprzednie epidemie, które już miały miejsce na świecie, udało im się przewidzieć tę, z którą zmagamy się obecnie, a nawet źródło jej wybuchu. I to trzy lata przed tym, jak koronawirus ogarnął świat. To dużo czasu, abyśmy mogli się przygotować. Te wszystkie epidemie mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak wszystkie są zaskoczeniem, a nie powinny nim być.

Opierając się na najnowszych badaniach naukowych z zakresu medycyny, Michael Osterholm i Mark Olshaker opisali szczegółowe plany i programy, które należy opracować, oraz wymienili zasoby, jakie muszą być dostępne, jeśli chcemy się uchronić przed chorobami zakaźnymi.

Przeczytanie tej książki jest niezwykle ważne i to nie tylko dlatego, że napisali ją ludzie, którzy jak prawdziwi prorocy przewidzieli przyszłość, ale dlatego, że przewidują – i są tego niezwykle pewni – pandemię znacznie poważniejszą niż koronawirusa. Pandemię, która może pochłonąć miliony ludzkich istnień.

Ta książka wywołała szok i zdumienie w USA!

„Michael Osterholm to jeden z najlepszych epidemiologów – łowców chorób zakaźnych – żyjących w naszych czasach. Gdy mówi nam, że ewentualność globalnej pandemii jest sprawą życia lub śmierci dla każdej osoby na tej planecie, należy go posłuchać. To mocna i potrzebna książka, w której autorzy jasno i realistycznie opisują zagrożenia związane z chorobami zakaźnymi, prezentując przy tym nie tylko obawy, ale też plan działania”.
Richard Preston, autor Strefy skażenia i The Demon in the Freezer

„Od dłuższego czasu słowa Michaela Osterholma pozostawały głosem kontrowersyjnym i zatroskanym, bijącym na alarm w kwestii coraz większego ryzyka epidemii i pandemii. W tej książce Osterholm wyciąga ze swojego kołczana wszystkie strzały i bierze na cel kondycję instytucji służby zdrowia”.
Laurie Garrett, pisarka, laureatka Nagrody Pulitzera, autorka The Coming Plague i Betrayal of Trust

„Ta książka zmieni wasz sposób myślenia. Jest przejrzysta i dobrze napisana, znajdziemy w niej narrację godną Stephena Kinga”.
John M. Barry, autor The Great Influenza: The Story of the Deadliest Pandemic in History i Rising Tide: The Great Mississippi Flood of 1927 and How It Changed America

„Osterholm i Olshaker udowadniają, że Matka Natura jest największym bioterrorystą na Ziemi”.
Kai Bird, zdobywca Nagrody Pulitzera, historyk i współautor Amerykańskiego Prometeusza

„Jeżeli tę książkę przeczyta odpowiednia liczba osób, zwłaszcza tych mających wpływ na podejmowanie ważnych decyzji, to będzie ona miała moc ratowania ludzkiego życia”.
John M. Barry

Tytuł oryginalny: Deadliest Enemy: Our War Against Killer Germs
Data wydania: 2020-09-16
ISBN: 978-83-8178-386-6, 9788381783866
Wydawnictwo: NieZwykłe
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 410
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ponure proroctwo

22.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Trzy lata temu wybitny amerykański epidemiolog Michael T. Osterholm wraz z dziennikarzem specjalizującym się w tematyce medycznej Markiem Olshakerem wydali książkę, której drugie wydanie ukazało się w Polsce pod tytułem: "Wirus. Jak przewidziano pandemię". Autorzy, opierając się na swojej wieloletniej praktyce zawodowej w tej niezwykle rzetelnej, ... {} Recenzja książki Wirus. Jak przewidziano pandemię

@nika.mail@nika.mail {}× 6

Podstawy epidemiologii dla laika

11.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jeśli macie dosyć budzących panikę tytułów związanych z obecnym wirusem, a szukacie źródła rzetelnej wiedzy z perspektywy naukowca, który siedzi od lat w świecie wirusów i bakterii to polecam ten tytuł z całego serca. Czego się dowiesz z tej książki? Przede wszystkim tego jak wyglądały, czym były spowodowane i jakie wnioski możemy wyciągnąć ... {} Recenzja książki Wirus. Jak przewidziano pandemię

Za dużo tego w mediach, a zarazem zbyt mało świadomości...

1.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

O czym mowa? . Ha! Pewnie zgadłeś/aś (lub prawie) 😎. To słowo w niektórych mediach społecznościowych jest już zakazane, dlatego i tu go nie użyję, nie wprost👀. . Dziś co nieco o nowej książce amerykańskiego epidemiologa i nagradzanego autora książek z zakresu literatury faktu - kolejno prof. M. Osterholma i M. Olshakera. Lektura ta nosi chwytliwy ... {} Recenzja książki Wirus. Jak przewidziano pandemię

⭐RECENZJA⭐

25.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

⭐RECENZJA⭐ "Wirus. Jak przewidziano pandemię" to bardzo ciężka tematycznie lektura. Czytałam ją pomiędzy innymi powieściami z uwagi na dużo naukowych treści. Lecz powiem Wam, że jest ogólnie rewelacyjnie napisana. Język naprawdę jest zrozumiały dla takiego zwykłego czytelnika jak ja. W lekturze ukazany jest zawód epidemiologa i czym się dokładnie... {} Recenzja książki Wirus. Jak przewidziano pandemię

@szpaczek444@szpaczek444 {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@mrsbookbook
2020-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Na mojej półce Do recenzji


Na pewno nie jest to książka na raz, bo zawiera wiele istotnych informacji i ja na przykład dozowałam sobie ją poprzez czytanie dwóch rozdziałów dziennie. Inaczej podejrzewam, iż mogłaby mi się dłużyć. Ale naprawdę uważam, że w obecnych czasach każdy powinien zapoznać się z tą książka.

{} | link |
@autodydaktyczna
2020-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Jeśli biologia jest Twoją pięta Achillesa - będziesz się trochę męczył przy lekturze. Natomiast, jeśli nauki przyrodnicze nie są Ci straszne... sytuacja może się odwrócić na Twoją korzyść. Przesłanie super, lecz lektura nie dla mnie.

{} | link |
WS
2021-05-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@szpaczek444
2020-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@ksiazka_w_pigulce
2020-10-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@nika.mail
2020-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@girlinthebookspoland
2020-10-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Tak właśnie sprawy się miały w dziedzinie zdrowia publicznego, jeśli chodzi o pzygotowanie na wypadek zagrożeń związanych z chorobami zakaźnymi, jakie przyniósł nam XXI wiek - jedna przegapion...”
{}
#
“Choć pandemia to "zjawisko naturalne", ma ona o wiele więcej wspólnego z wojną, niż jakakolwiek inna katastrofa naturalna. Podobnie jak w konflikcie zbrojnym dzień po dniu dochodzi do coraz w...”
{}
#
“Gdy puszka Pandory zostanie otwarta, wówczas już tylko od światowych przywódców, jak również od nas wszystkich będzie zależeć, czy temu małemu czemuś damy wszelkie możliwe szanse.”
{}
#
“Historia pokazuje, że niemal na pewno zaskoczy nas jakiś mikrob albo jego szczep, który zagrozi nam szybko rozprzestrzeniającą się chorobą zakaźną. Jednak już dzisiaj wiemy, co musimy zaplanow...”
{}
#
“Nie wolno nam zapomnieć, że groźne mikroby znajdujące się dziś w określonym miejscu na świecie jutro mogą się znaleźć w dowolnym innym. I o tym właśnie jest ta książka.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl